• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adsense isplate Podizanje adsense ceka

Aleksa92

Član
Tu od
23 Lip 2013
Inace, evo ako nekome zatreba informacija:
Cek izdat 24. juna
Cek isplacen: 26. juna
Stigao redovnom postom: danas, 2. jula.
Lokacija Beograd.
Irska banka u pitanju.

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
Aleksa92 kaže:
Cek izdat 24. juna
Lokacija Beograd.
Irska banka u pitanju.

Maaa nemoguceee :busted

Ja cekam najmanje mjesec i po, par puta mi je dolazio pred kraj drugog mjeseca, ono bas u zadnji tren da ne zatrazim novo izdavanje, pa blize je Bosna Irskoj od Srbije :taunt

ciprijani

Član
Tu od
24 Srp 2012
I meni je danas stigao chek, redovnom postom. Kao i svaki put do sada, cek mi stigne za 5-6 dana od dana kada je poslat. U srbiji

Aleksa92

Član
Tu od
23 Lip 2013
hajro2 kaže:
Aleksa92 kaže:
Cek izdat 24. juna
Lokacija Beograd.
Irska banka u pitanju.

Ja cekam najmanje mjesec i po, par puta mi je dolazio pred kraj drugog mjeseca, ono bas u zadnji tren da ne zatrazim novo izdavanje, pa blize je Bosna Irskoj od Srbije :taunt

Ne znam sta da ti kazem, moguce da Royal mail preko kojeg salju nema letove za Sarajevo ili sta ti ja znam, pa onda ako je let jednom mesecno tada ga i posalju, probaj da posaljes mail direktno njima i da pitas zasto ti pisma kasne, naravno ako ti salju iz Irske. Uglavnom vidi posalji mail posti koja ti dostavlja to, oni ce ti reci razlog kasnjenja a ne google.
Nisam znao da ga postar samo spusti u sanduce, nije cak ni preporuceno pismo :D

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Aleksa92 kaže:
hajro2 kaže:

Ne znam sta da ti kazem, moguce da Royal mail preko kojeg salju nema letove za Sarajevo ili sta ti ja znam, pa onda ako je let jednom mesecno tada ga i posalju, probaj da posaljes mail direktno njima i da pitas zasto ti pisma kasne, naravno ako ti salju iz Irske. Uglavnom vidi posalji mail posti koja ti dostavlja to, oni ce ti reci razlog kasnjenja a ne google.

Meni salju preko DHL-a upakovano sve cakum pakum a sta da je pala kisa i cek se nalazio u sanducetu koje se nalazi u dvoristu odmah bi se cek zamokrio i bio bi neupotrebljiv i onda ponovo slanje cekanje...A sad ti u banci koliko znam moras cekati dodatno na proveru ceka inkaso jer je cek preko 200e.

deki

Novi član
Tu od
17 Lip 2013
Kada se izabere "Brza posta" na adsense nalogu, da li se cek placa po pripecu ili odmah odbiju tu sumu, a kad stigne nista se ne placa. Hvala unapred na odgovoru :)

belmo996

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2012
Pozdrav :)

Koju banku preporucujete za dizanje love u BIH msm koja uzima najmanje provizije ne radi se o velikoj lovi nekih 90-100€ ? :)

forbes56

Član
Tu od
18 Lip 2013
belmo996 kaže:
Pozdrav :)

Koju banku preporucujete za dizanje love u BIH msm koja uzima najmanje provizije ne radi se o velikoj lovi nekih 90-100€ ? :)

za tu sumu ti je svejedno

Aleksa92

Član
Tu od
23 Lip 2013
sunbeach kaže:
Aleksa92 kaže:

Meni salju preko DHL-a upakovano sve cakum pakum a sta da je pala kisa i cek se nalazio u sanducetu koje se nalazi u dvoristu odmah bi se cek zamokrio i bio bi neupotrebljiv i onda ponovo slanje cekanje...A sad ti u banci koliko znam moras cekati dodatno na proveru ceka inkaso jer je cek preko 200e.

Intesa samo preko 5000e salje na incaso, ostalo ceka samo da pokrice posalje banka.

SaleBNboy

Član
Tu od
24 Srp 2013
Pozdrav svima :bow !
Evo da podjelim svoje iskustvo što se tiče adsensa sa vama. Ček mi je izdat za slanje 23 maja a zvanično poslat iz Irske 28 maja, i stigao je tek danas. Iznos čeka je 112 evra i ovo mi je prvi ček od adsensa. Inače ja sam iz Bijeljine/BIH. Otišao sam u UniCredit banku i radnica na šalteru me pita koliki je iznos u pitanju, ja joj odgovorim i kaže ona može odmah da se isplati (zaboravih da je pitam koliki je maksimalan iznos koji mogu odmah da isplate :smack ). Isplatila mi je odmah u markama/KM i odbila mi je od ukupnog iznosa samo 2,56 KM za uslugu. Znači ja sam prezadovoljan, pogotovo kada vidim ovde koliko nekima uzimaju pojedine banke, i moraju da čekaju mjesec dana, stvarno nema smisla. Ako ima neko iz Bijeljine ili okoline, moja preporuka je UniCredit banka. :waving

began

Aktivni član
Tu od
14 Lip 2013
Evo meni su 23.7 poslali cek,kad mogu ocekivat da stigne,cek je na 160€.

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
SaleBNboy kaže:
Pozdrav svima :bow !
Evo da podjelim svoje iskustvo što se tiče adsensa sa vama. Ček mi je izdat za slanje 23 maja a zvanično poslat iz Irske 28 maja, i stigao je tek danas. Iznos čeka je 112 evra i ovo mi je prvi ček od adsensa. Inače ja sam iz Bijeljine/BIH. Otišao sam u UniCredit banku i radnica na šalteru me pita koliki je iznos u pitanju, ja joj odgovorim i kaže ona može odmah da se isplati (zaboravih da je pitam koliki je maksimalan iznos koji mogu odmah da isplate :smack ). Isplatila mi je odmah u markama/KM i odbila mi je od ukupnog iznosa samo 2,56 KM za uslugu. Znači ja sam prezadovoljan, pogotovo kada vidim ovde koliko nekima uzimaju pojedine banke, i moraju da čekaju mjesec dana, stvarno nema smisla. Ako ima neko iz Bijeljine ili okoline, moja preporuka je UniCredit banka. :waving

Imas srecu sto ti je mali iznos na ceku, i ja cekove nosim u UniCredit banku, deru provizijama kad salju cek na inkaso nenormalno.

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
Upravo mi je dosao adsense cek, ali traje jos 3 dana, ako sam dobro skuzio, cek se ne moze unovcit nakon 60 dana. Ako ga odmah odnesem u banku(raifasen), hoce li novac biti isplacen, u slucaju ostanka radi provjere. Ako mi odmah ne isplate i cek ostane na provjeri, hoce li imati pokrice?

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Doso cek da ne povjerujes i to aprilska zarada sto je trebala u junu stici, cek sto je krajem maja izdan..

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
rain.blader kaže:
Upravo mi je dosao adsense cek, ali traje jos 3 dana, ako sam dobro skuzio, cek se ne moze unovcit nakon 60 dana. Ako ga odmah odnesem u banku(raifasen), hoce li novac biti isplacen, u slucaju ostanka radi provjere. Ako mi odmah ne isplate i cek ostane na provjeri, hoce li imati pokrice?

Kako si skuzio koliko traje cek? Cek expiry je prije bio 6 mjeseci sada je 1 godinu.

https://support.google.com/adsense/answer/1316738#n4

Pa scrollaj dole.

SaleBNboy

Član
Tu od
24 Srp 2013
[/quote]
Imas srecu sto ti je mali iznos na ceku, i ja cekove nosim u UniCredit banku, deru provizijama kad salju cek na inkaso nenormalno.
[/quote]

Znaš li možda kolika minimalna suma na čeku mora da bude da bi ga slali na inkaso, i kolika ti je bila provizija odprilike u procentima ?

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
SaleBNboy kaže:
Znaš li možda kolika minimalna suma na čeku mora da bude da bi ga slali na inkaso, i kolika ti je bila provizija odprilike u procentima ?

Kad salju na inkaso, provizija je 2%.
Ako ti je cek manji od $250, onda je provizija 5km i imas pare odmah.
^ je vezano za UniCredit banku, za druge banke ne znam.

SaleBNboy

Član
Tu od
24 Srp 2013
hajro2 kaže:
SaleBNboy kaže:

Kad salju na inkaso, provizija je 2%.
Ako ti je cek manji od $250, onda je provizija 5km i imas pare odmah.
^ je vezano za UniCredit banku, za druge banke ne znam.

Hajro, hvala ti na odgovoru, to me je baš interesovalo :waving

Na vrh