• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Početak programiranja, učenje

haris026

Član
Tu od
26 Ruj 2015
Bavim se online marketingom nekih 2 godine ali sada bih želio da krenem sa programiranjem.. Otprilike sam na nuli sto se toga tiče pa bih želio da učim.
E sad imam pitanje za iskusnije na tom području.. Odakle da krenem, šta prvo da učim- JAVA, PHP... ?
Da li ima dobrih tutoriala na internetu ili je bolje uplatiti neki kurs pa tako krenuti ?
To je to za sada, mada ja imam jos dosta pitanja :D :D
Pozdrav ljudi :)

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Da li programirati za internet, za mobilne ili softver ? To bi bilo prvo pitanje i od njega zavisi koji će ti programski jezik biti najbolji izbor.

haris026

Član
Tu od
26 Ruj 2015
novii kaže:
Da li programirati za internet, za mobilne ili softver ? To bi bilo prvo pitanje i od njega zavisi koji će ti programski jezik biti najbolji izbor.

Za internet

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Odvojiti koji mesec da se vidi šta je HTML i CSS, pa nakon toga uzeti PHP. Ovo je moje mišljenje, jer od programiranja znam samo osnove, koliko mi treba da sredim poneku sitnicu na svojim sajtovima.

grdoje

Novi član
Tu od
10 Tra 2010
Po mom misljenju, ne bi bilo lose a uzmes Python. Dosta je "cist" i jednstavan jezik za pisanje, za razliku od nekih drugih jezika, sto je veoma vazno za pocetnike, jer kada uzmu neki sa komplikovanom sintaksom zapitaju se "ko je lud da ovo ikada u zivotu radi". U Python-u mozes raditi i web i druge stvari, tako da je multi-koristan. Bitno je shvatiti sustinu kako funkcionise programiranje, ti kasnije mozes da ucis i druge programske jezike, odnosnu njihovu sintaksu, a principi su slicni - naravno, uvek postoji razlika, ali prvo skontaj jedan, pa onda idi dalje.

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Evo grafike odmah ovde, a evo i linka http://makeawebsitehub.com/which-programming-language/

1_53106821_what-code-should-I-learn-cheat-sheet-2016-01-FINAL-1.jpg

Na vrh