• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje u vezi SEO-a

thegoldeneye

Član
Tu od
23 Lip 2015
Pozdrav,

Neko vrijeme sam čitao i uglavnom, skapirao sam neke stvari u vezi SEO-a, pa je sada došlo i vrijeme da se pređe sa teorije na praksu, ali imam manji problemčić.

Ovako... Našao sam jednu nichu, 6k pretraživanja u poslednjem mjesecu, konkurencija je low, čak sam pregledao prve stranice na google i na trećem mjestu je tek stranica, koja ima domenu sa tim keywordom, ali je .net, a takođe sam provjerio, domena keyword.com je slobodna.

Pričao sam tako sa drugom i on mi je spominjao web 2.0 + blog comments + ostavljanje na forumima linkove, ali mi kaže, da bez novca za neke stvari, ne mogu uspjeti baš rankovati, odnosno, možda i mogu, ali ono 50%50%, tipa za dobre pbn, tier2 i tier 3 i šta ja znam, fazon 300ak$.

Sada mene zanima, da li je moguće bez tog početnog kapitala, a imam ga, nego je problem da ja taj novac bacim, jer je prva nicha, a taj novac baš i nije moj, odnosno za nešto je namjenjen (auto) i onda me ne bi bilo nigdje, da rankujem tu nichu, koja je low, 6k uz web 2.0 (sve fino i detaljno spremiti, da bude legit, pa tek onda ubaciti link do sajta) + blog comments + po neki forum? Iskoristio bih ja i socijalne mreže, tipa tumblr, pinterest, fb, ali ove dve prve otpadaju, jer je blackheat, odnosno, radio bih preko CPA fazon hack za jednu igricu, te to čini stvar malo težu za te neke stvari?

Nadam se da ćete mi pomoći. Hvala unaprijed!

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
A šta ti konkretno hoćeš da mi sad uradimo ?

Sa ovako oskudnim podacima ti niko neće reći radi to ili nemoj to raditi.

Ako ja dobro razumem to što si napisao ti imaš 300 000 $ i planiraš to da uložiš u razvoj svog prvog sajta.

Bilo bi zanimljivo videti kako misliš da monetizuješ taj sajt ?

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Ja mislim da se radi o 300$. Ako mislis da je konkurencija slaba, pocni graditi linkove, pa budes vidio kako bude islo.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Ja u zivotu nisam ulozio nista u promociju sajta nikad , izuzev jedom ili dvaput facebbok i twitter reklama, govorimo o 20 $ max, pa sam uspio rangirat sve sto sam htio. Ako znas kako, ne treba ti novac za promociju.

ryn_15

Član
Tu od
27 Stu 2015
mrgood kaže:
Ja u zivotu nisam ulozio nista u promociju sajta nikad , izuzev jedom ili dvaput facebbok i twitter reklama, govorimo o 20 $ max, pa sam uspio rangirat sve sto sam htio. Ako znas kako, ne treba ti novac za promociju.

Vjerujem da je ovdje priča o kvalitetnom postanju i strpljenju gdje očekujemo od ostalih da prepoznaju kvalitet. Da li si nekada ili negdje pisao o svom načinu promocije pa da možemo pročitati jer nije ni lako probijati se stvarno nije.
Danas mi je sinula ideja o giveawey-u kao jeftinijem načinu pridobijanju pažnje lajkova, sherova i možda da budem primjećen u nekoj zajednici. Naravno za sad je to ideja rezultate ćemo tek da vidimo...

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Pozdrav,

postavio sam novi sajt (moj prvi i jedini za sada :) koji je na engleskom jeziku pre nekoliko dana i na Webmaster Tools sam postavio siteindex. Dan ili dva nakon toga moj sajt se pojavio na Google pretragama. I to kada bih ukucao naziv moje stranice na prvoj strani su bile skoro sve stranice sa mog sajta. Ovo sam i očekivao, jer sam sajtu dao izmišljeno ime kojeg nije ni bilo na pretragama. Danas sam primetio da kada ukucam naziv mog sajta na Google mi se pojavljuje samo jedna stranica sa mog sajta i to stranica iz Shopa, to jest product-a na kojem se između ostalog postavio i link ka Amazon knjizi koju tamo prodajem, a koja je vezana za sajt.

Interesuje me da li mislite da ima neki problem u tome što je google prvo pokazivao gomilu mojih stranica, a sada samo stranicu sa proizvodom iz mog webshopa? Kada ukucam naziv sajta i neki od kljičnih pojmova onda mi Google izbacuje moje stranice i to kao prve. Ali me čudi da mi ne prikazuje čak ni homepage kada ukucam samo naziv mog sajta.

Naravno, sajt je postavljem pre manje od nedelju dana i još uvek nisam počeo sa link building-om, pa i mi je razumljivo da se se ne pojavljuje puno, ali mi je čudno što su se sve te stranice pojavljivale, a onda odjednom se ne pojavljuju kada ukucam samo naziv sajta.

Možda je i važno napomenuti da mi je Google odobrio AdSense nekoliko dana nakon što sam podneo prijavu, ali da mi je danas suspendovao zbog "Site does not comply with Google policies". Prvo sam se jako iznenadio, jer sam se oko sajta baš potrudio i nisam ništa muljao, niti pokušavao da nešto podvalim. A onda sam se setio da sam nakon što bi je AdSense odobren i nakon što sam postavio po 3 AdSense reklame na većini stranica, na mnogima od njih postavio i Affiliate widget-e, kao i linkove ka mom Shop-u, pa sam pomislio da nije možda zbog toga, jer AdSense ne dozvoljava više od 3 reklame po stranici, a Affilite widgete (u sidebaru i u tekstu) možda doživljava kao dodatne reklame, bez obzira na to što to nije AdSense.

Nalog mi u svakom slučaju nije banovan, već samo suspendovan, ali neću žuriti sa ponovnom aplikacijom dok ne utvrdim gde je problem.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Adsense i affiliate ne mogu skupa na isti sajt, ili jedno ili drugo. Zato ti adsense nije ni prosao jer imas affiliate linkove na njemu. A za ovo se ne brini, to je normalno, jedino ako se tako nastavi duze vrijeme ona si mozda u sandboxu.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
To je onda nesto novo, jer znam da to nije moglo zajedno. A razlog zasto nisi prihvacen onda ne znam, kad nije zbog affiliate reklama. Ovo sto si napisao o broju reklama na stranici nema veze, to 100 % nije razlog.

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Broj reklama (barem AdSense) definitivno igra ulogu, ovde piše: https://support.google.com/adsense/answer/48182 :
"AdSense for content: Publishers may place up to three AdSense for content units on one webpage. This includes a maximum of one 300x600 ad unit (or similar sized ad) per page. In addition to three AdSense for content ad units, publishers may also place up to three link units and two search boxes on each page. These policies apply to both desktop and high-end mobile optimized sites."

Sad gledam ovo i setih da sam na nekim stranicama imao responsive ad jedinice i da su dobijale veličinu 300x600 u sidebaru, a ona u headeru 900x28 ili tako nešto, bila je baš velika. Ne znam da onda to nije pravilo problem.

Sadržaj bi u principu trebao da mi je orginalan :D Sam sam dosta pisao, ali sam i angažovao jednu devojku da mi piše tekstove na osnovu mojih uputstava. Za dosta tih tekstova kao izvor je koristila internet. Svaki tekst sam proverio na http://smallseotools.com/plagiarism-checker/ i svi su prošli. Ovaj alat je verovatno smešan u odnosu na to šta Google koristi, ali koliko sam ja uspeo da ispratim i proverim sav sadržaj je orginalan.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
To sto citas nema veze s vezom, jer ja mogu prikazati 5 adsense reklama, na primjer. Nekima je dozvoljeno 5, nekima tri, ali se to odnosi iskljucivo i samo na adsense, ove druge reklame s tim veze nemaju. Na koji nacin adsense moze sprijeciti prikaz reklame od neke druge mreze ? Ne mogu to ama bas nikako izvest. U slucaju da su ti dozvoljene tri adsense reklame, ako stavis cetvrtu ona se jednostavno nece prikazivati.

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Nisam ni rekao da će mi Google blokirati reklame od neke druge mreže, mada to ni nisu bile klasične reklame, već widget-i za kupovinu usluga na drugim sajtovima kod kojih sam u affiliate programu. Rekao sam da mi je Google možda ukinuo AdSense nalog jer sam na stranicama na kojima sam imao tri AdSense reklame imao i te affiliate widgete. To već mogu.

Ako nije to onda ne znam šta bi drugo moglo da bude. Imao sam AdSense reklama na nekih 10-tak stranica na kojima nije imalo nekog naročitog sadržaja, već su služile samo kao stranice sa linkovima ka drugim stranicama na mom sajtu. Jesam i malo čačkao oko AdSense coda, ali sam samo AdSense reklame stavio u div container da bih napravio razmak, nacentrirao ih i obojio slobodan prostor. Ne znam da mi nisu to zamerili :) Sada gledam ovaj kod i razmišljam da nisam pogrešio to što sam ovaj div container započeo nakon njihve linije koda (<script async...).

Takođe sam na sajtu imao nekoliko slika koje nisu moje, nego sam ih preuzeo sa interneta. Ne znam da nije možda to.

Inače jutros sam video na Webmaster Tools da mi je Google pre noći indexirao preko 250 stranica, što je, nadam se, znak da nema problema sa mojim sajtom i da nije u sandbox-u ili bilo šta slično :)

Kod:
		<?php if (!is_page( 21 )&&!is_page( 26 )) : ?>
		<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
		<div style="padding-top: 16px; padding-bottom: 16px;  background: #005fab; text-align: center;">

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Ja ti kazem da je to zbog affiliate reklama, ti kazes da nije i dajes link od adsense suppporta di pise da je to dozvoljeno, i sad opet tvrdis i sam da je to zbog affiliate reklama ?! Ja ZNAM da je 100 posto radi toga bez obzira sta pise na onom linku od adsensea.

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Ja kažem da je možda zbog affiliate widgeta, ali ne zbog toga što je zabranjeno da imam istovremeno AdSense i Affiliate, već zbog toga što je broj AdSense reklama i Affiliate widgeta na pojedinim stranicama zbirno bio veći od 3. Inače, skoro svi sajtovi moje tematike imaju istovremeno i AdSense i Affiliate koje i ja imam. Jesu to sajtovi koji rade mnogo duže od mene, ali na njima AdSense i Affiliate funkcionišu zajedno.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Nema to veze koliko je bio zbroj. Ako u adsense kazu da na stranici ne moze biti vise od 3 reklame,oni misle samo i iskljucivo na svoje reklame,a ne na ostale,tako da to onda definitivno nije razlog. A oni su ti dali genericki odgpvpr zasto si odbijen,moze biti mali milijun razloga. Da li ti uopce imas adsense account ili si ga tek pokusao dobiti sa ovim sajtom ? I to sto su te prihvatili pa odbili ti ide ovako: prvo stranice pregledava adsense bot tj.masina,a nakon sto on odobri,sto se tebi desilo,stranice pregledava rucno covjek iz adsensea i daje konacno odobrenje koje kod tebe nije proslo.

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Ovo mi prvi Adsense account. To jest, ja ga tako gledam. Sa još jednog account sam pristupao AdSensu, ali to mi je privatni mail, pa sam otvorio novi da bih to razdvojio. Na tom privatnom account nisam nikada dodao neki sajt, već sam ga koristio samo za keyword tool.

sačekaću neko vreme sa AdSense dok ne dođe do neke pristojne cifre posetioca. Sad ionako nema nikakvog efekta, a sa većom posetom i boljim PR će mi valjda lakše odobriti Adsense. Inače znam za to to mi prvo robot odobrio Adsense a da mi je posle neka osoba ukinula.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Posjeta ti nema veze,a takodjer ni PR koji je odavno mrtav i nebitan.

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
U svakom slučaju ne moram da žurim sa postavljanjem AdSensa, jer trenutno ni nemam nekih poseta na sajtu. Bolje da se usresredim na dovlačenje posete, pa da onda ponovo apliciram za AdSense.

Tracker

Član
Tu od
10 Ožu 2015
Juče i danas sam detaljno analizirao Google Policies da bih video zbog čega su mi eventualno ukinuli AdSense i video sam postoji barem jedan razlog: u svojoj privacy policy nisam ubacio onaj deo koji se odnosi na Google. Ovde je sve lepo objašnjeno: https://support.google.com/adsense/answer/1348695
Ukoliko koristite Google Analytic to takođe morate da pomenete na odgovarajući način u Privacy policy.

Ovo postavljam zbog drugih da znate na šta da obratite pažnju. Takođe sam razmišljao i o tome što nemam About us stranicu. Na nekim izvorima na internetu sam našao informacije da je ona obavezna za AdSense, iako to onim polisama nije naglašeno. Da li neko od vas zna da li je obavezna ova stranica?

Na vrh