• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje u vezi izbora imena domena

seljak

Novi član
Tu od
9 Stu 2015
Pozdrav svima,

Pre svega da vam se zahvalim na zaista kvalitetnom forumu vezanom uz internet zaradu i sire.
Vec neko vreme citam dosta clanaka sa ovog foruma i mogu da kazem da stvarno ima dosta toga da se nauci, narocito vezano uz nase - regionalno jezicko podrucje.

Povod ovog posta jeste dilema koju imam u vezi odabira imena domena za projekat koji zelim da pokrenem, a vezan je za zdravu hranu,recepte i slicno.

Odmah da napomenem da mi nije namera da kroz tu stranicu pravim profit nego da se, kako se to obicno kaze, bredniram kroz postove na stranice itd.

Ideja mi je da ime domena nosi moje ime tipa petarpetrovic.com a da onda zapocnem sa radom u smislu da otvorim poddomen tipa vegeterijanskahrana/petarpetrovic.com ili zdravirecepti/petarpetrovic.com itd.

Razlog tome je sto imam vise oblasti kojima bih se bavio a neke od njih nisu tako bliske zdravoj hrani ( yoga, meditacija i slicno) pa bih radije paralelno vodio stranice koje nisu usko srodne.

Ono sto bi me zanimalo jeste kako bi se sa SEO stanovista takvi poddmoeni izlistavali i kako bi GGL tretirao recimo 5 stranica sa poddomenom koji u krenu ime autora. . .?

Hvala svima na evetualnom odgovoru.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Sve je to u redu Seljak,
to je SEO friendly kako si napisao. :)
Ja bih osobno radije otvorio domenu petrovic.com nego petarpetrovic.com, pa rađe i petrovic.net ako nema.
Također, verzija petrovic.com/zdravirecepti će više djelovati na brand petrovic.com nego ova tvoja verzija, ustvari zdravirecepti/petrovic.com uopće neće, to ti je kao druga domena. :)

Samo naprijed. Kad otvoriš petrovic.com/meditacija ili yoga, javi svakako ovdje. :fever

marg

Član
Tu od
13 Pro 2014
Da se nadovezem I ja jednim pitanjem: da li je za rangiranje sajta bolje da u domenu ima kljucnu frazu, tipa knjigezacitanje.com ili da bude neka zanimljivija konstrukcija, recimo: procitajknjigu.com?

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Nemoj praviti pod-domene, mnogo je teže tako rangirati stranice. Kako mi izgleda, sve o čemu ćeš pisati je srodno jedno drugome, tako da sve stavi u glavne kategorije na tvojsajt.com/kategorija1 pa tvojsajt.com/kategorija2..., koje kasnije dalje granaš.

seljak

Novi član
Tu od
9 Stu 2015
Hvala na odgovorima svima.
Stekao sam utisak je iz nekog razloga bolje dati ime domenu petrovic.com nego petarpetrovic.com, no nije mi jasno zbog cega je to tako - normalno, mislim na GG pozicioniranje?

i jos jedno pitanje: ako bi se domen zvao petrovic.com a ime sajta recimo Zdrava Hrana Petrovic, kako bi se to izlistalo kod GG?

Hvala svima unapred na evetualnim odgovorima.:help

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Kako moze ime domena petrovic.com a ime sajta Zdrava Hrana Petrovic?

seljak

Novi član
Tu od
9 Stu 2015
Pa ako se radi WP sajt u Site Title stavi se Zdrava Hrana Petrovic, a domen je petrovic.com, mislim da je zdravahranapetrovic.com ili bilo sta slicno ne bas dobro za ime domena.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Na guglu ce ti izbaciti naslov/titl stranice Zdrava Hrana Petrovic i ako je vec u pitanju zdrava hrana i sajt o zdravoj hrani onda je nabolje da ime sajta ima i rec zdrava hrana.

seljak

Novi član
Tu od
9 Stu 2015
Meni je btno da ako neko ukuca u GG zdrava hrana petrovic da mu izbaci moju stranicu, domen kazu ljudi ne valja da ima 15+ slova i kojekakve kovanice, ili se mozda varam, dakle mozda je bolje domen petrovic.com a site title zdrava hrana petrovic umesto zdravahranapetrovic.com?

:stars

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
seljak kaže:
Mozda je bolje domen petrovic.com a site title zdrava hrana petrovic umesto zdravahranapetrovic.com?

:stars
Moze i tako
I ja se slazem sa ostalima ali 15 ili 18 reci i nije neka velika razlika 3 slova vise ali svakako ces se tesko probiti na prvih 10 mesta na gugl trazilici bez dobre seo optimizacije,reklame,back linkova...

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
seljak kaže:
dakle mozda je bolje domen petrovic.com a site title zdrava hrana petrovic

Pa to smo zaključili još davno, gore.
Učini tako, bi'će dobro. :fever

Na vrh