• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje(mozda glupo) u vezi domena

HugoSef

Član
Tu od
4 Velj 2014
Pozdrav,
Ja nikad do sad nisam kupovao domen, pa ono sto me zanima sta ce biti kada registrujem domen i ako tamo ostavim izmisljene podatke o adresi, gradu... ime i prezime pravi a ovo izmisljeno... placao bih paypalom... nekako ne znam kolko je sigurno da ostavljam moje podatke tamo :S
Verovatno je glupo pitanje, al me zanima sta bi bilo, da li bi moga sve normalno da koristim kao i da sam prave podatke ostavio?

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
HugoSef kaže:
Pozdrav,
Ja nikad do sad nisam kupovao domen, pa ono sto me zanima sta ce biti kada registrujem domen i ako tamo ostavim izmisljene podatke o adresi, gradu... ime i prezime pravi a ovo izmisljeno... placao bih paypalom... nekako ne znam kolko je sigurno da ostavljam moje podatke tamo :S
Verovatno je glupo pitanje, al me zanima sta bi bilo, da li bi moga sve normalno da koristim kao i da sam prave podatke ostavio?

Moze se desiti da upises lazne podatke i platis domen a oni ti traze licnu kartu vozacku ili pasos za verifikaciju ;) i ako im ne posaljes,ugase domen a pare njima ostanu...

Ako su ti regularni sajtovi podatke kao sto su ime prezime,ulica i broj,telefonski broj..to ti nije neki rizik i problem,imas za to da se plati kao sto je napisao Loxo whois zastitu ili privatnost,onda vecina ne vidi podatke nego samo vlasnici gde si se registrovao.Ali ako radis neke neregularne sajtove ili imas neregularne stvari na njima lako mogu da te nadju pomocu sudskog naloga i zatraze tvoj podatke.

Na vrh