• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pingvin 3.0 je u toku

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
Upravo startuje Pingvin 3.0 pa javljajte ako ima nekih promena na rangiranju Vaših sajtova. :)

zeraprinc

Dobro znana faca
Tu od
6 Ruj 2011
Meni se posle bilo koje životinje popravlja položaj. Uopšte ne razmišljam o pretraživačima, okrenut sam publici.

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
I meni tako za skoro sve sajtove. Ja razmišljam o pretraživačima jer su oni najpasivniji vid trafika i stalno pratim ranking jer od toga mi zavisi i zarada za većinu sajtova, ali sam svakako okrenut publici, i kada kreiraš sadržaj za korisnika sve je bolje i stabilnije.

User name

Novi član
Tu od
9 Lis 2014
alecmreza kaže:
Meni je su svi sajtovi dosli lagano na prve pozicije bez previse truda

:hysterical:hysterical:hysterical:hysterical:hysterical:hysterical:hysterical

EuforijaKg

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2011
IMEmperor kaže:
Upravo startuje Pingvin 3.0 pa javljajte ako ima nekih promena na rangiranju Vaših sajtova. :)

Gde si to cuo?

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
EuforijaKg kaže:
IMEmperor kaže:

Gde si to cuo?

Ovde
http://luke.asia/2014/google-algorithm-penguin-update/
http://www.secretblackhat.com/2014/10/penguin-3-0-released-spreading-across-www-like-ebola.html

Na vreme sam obavestio šta će se desiti :)

Jedan sajt koji je skakutao prethodnih dana je odleteo sa prve 2 strane dodjavola, a ostali srećom za sada rangiraju lepo. Domaće pretrage nisam siguran da je pogodio još uvek. Ako primetite neke promene u svom nicheu pišite.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
:drinking

Mene je jos pingvin 1 zestoko pokupio.

Uglavnom:

Sajt na kojem sam uradio disavow jos prije godinu i po i dalje u penalu.
Sajtovi na kojima nisam, a bilo spam linkova vecinom iz article direktorija su svi se vratili na top 10.
Domaci sajtovi bez promjena.

Ako ovako ostane bice dobro :king.

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
Hellas kaže:
Sajtovi na kojima nisam, a bilo spam linkova vecinom iz article direktorija su svi se vratili na top 10.

Da, primetio sam analiziranjem raznih slučajeva da disavow sve manje ima efekta, i da je to jedna velika google varka za lakše otkrivanje PBN-a i ostalih metoda mreža itd.

A što se domaćih sajtova tiče i kod mene ista situacija, nisam primetio nikakve promene još uvek. Možda bude kasnije ili narednih dana, a možda ovaj update i zaobidje naše područje.

Za sada je sve prošlo sasvim okej. :)

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
IMEmperor kaže:
Da, primetio sam analiziranjem raznih slučajeva da disavow sve manje ima efekta, i da je to jedna velika google varka za lakše otkrivanje PBN-a i ostalih metoda mreža itd.

Zamisli koje milione informacija i kakav uzorak su dobili besplatno sa tim disavow toolom.
Ja sam ga probao iskoristiti za par stranica ni jednu nisu vratili u indeks.

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
Hellas kaže:
Zamisli koje milione informacija i kakav uzorak su dobili besplatno sa tim disavow toolom.
Ja sam ga probao iskoristiti za par stranica ni jednu nisu vratili u indeks.

Upravo tako. Ja sam video sam par slučajeva gde je disavow dao rezultata, naspram stotinu za koje nije, tako da je to bila sjajna alatka za lako otkrivanje neprirodnih linkova. :)

EuforijaKg

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2011
Hellas kaže:
:drinking

Mene je jos pingvin 1 zestoko pokupio.

Uglavnom:

Ako ovako ostane bice dobro :king.

Disavow je prevara i ne treba ga nikada koristiti...

Mene je ovaj update unistio, preko 80% niche sajtova mi je pogodjeno. Interesantno je da sam koristio razlicite link building metode i na svim tim sajtovima. Vecina je na razlicitim hositng providerima nema nikakvih footprintsa izmedju. Nije mi jasno kako su mi svi sajtovi pogodjeni. Videcemo tek..

Jos interesantnije je sto mi je pogodjen jedan authority sajt koji je posle svakog update-a do sada dobijao poveci boost. Linkovi na ovom sajtu su vecinom cisti, sve je kvalitetno hand written i unique. Preko 300 stranica ima sajt.

Sto se domacih sajtova tice, nzm posto ne radim nista na domacem trzistu za sada, ali primetio sam uticaja na pojedinim sajtovima koji ciljaju evropsko trziste. Mislim da ce ovaj update zakasniti kod nas kao i sve sto kasni :)

Sve u svemu evo jedna od slicica, kako mi je serpbook izgledao danas: http://prntscr.com/4xde91

vlasta

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2013
Da li ce biti i malo Google dance-a uz ovaj pingvin? Sajt koji je bio na 5.mestu je sada bacen na 50-to.

IMEmperor

Aktivni član
Tu od
4 Lip 2014
PBN linkovi sa očiglednih PBN sajtova su prošlost. To je ovaj pingvin doneo najviše.

Zašto nema nekih pomaka na domaćem tržištu? Zato što ovde skoro niko ne koristi PBN. :)

Moguće da će i na našim prostorima biti promena, mada kako mi deluje mislim da ih verovatno neće biti jer ljudi ovde nisu stigli ni da krenu sa tom metodom, a već je zbrisana :) Naravno, moguće je uz PBN sajtove ako se potrudi oko njih da izgledaju jako verodostojno.

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Fora je da kad god radite link building ciljano, uvijek morate biti spremni da vas moze pogodit. Tako da price "svi linkovi su ok a ja sam pogodjen" ne stoje. Svi znamo da ako se radi rucno da se ostavljaju footprintovi i da se to moze detektirat, metode mogu postat lose itd. Sve je to vec vidjeno.

S druge strane, moram rec da smo mi osobno imali dobra iskustva sa penalty removalom. Naime, jedan sajt od klijenta je bio dosta spaman prije nego smo mi radili, i jednostavno teret svih tih losih linkova je doveo do toga da sajt od naseg klijenta bude penaliziran. Tj. cak 2 sajta su bila u pitanju. Prosli smo cijeli proces penalty removala i skinuli smo penalty. Stvar u ovoj prici jest da se MORA proci cijeli proces 1. detektiras lose linkove, 2. AKTIVNO MICES LOSE LINKOVE (e-mail requestove sajtovima da ih maknut) 3. dokumentiras svoj proces micanja linkova 4. tek kada si ucinio sve da maknes lose linkove ONDA disavowas. 5. dokumentiras svoje pokusaje micanja linkova, 6. posaljes reconsideration request sa dokumentiranim procesom i dokazom procesa.

Disavowanje bez prethodnog micanja djela linkova NE FUNKCIONIRA da bi se maknuo penalty. Morate Googleu pokazat trud da ste doslovno micali linkovi i ucinili sve sta mozete da bi ih maknuli.

Mi smo cijeli taj proces napravili za klijenta.
Za jedan website koji je bio manje spaman nam je trebalo 2 pokusaja cijelog ovog procesa.
Za drugi website koji je bio malo vise spaman smo morali 3 puta proci cijeli proces.

Ali nakon toga penalty nam je maknut.

Citali smo negdje da nakon 3 pokusaja ako ga ne maknes, da ti se onda javi osoblje iz Googlea pa ti kaze tocno u cemu je problem. Naravno, to vrijedi za ozbiljne biznise a ne neke nabrzake slozene made for adsense websiteove.

U svakom pokusaju smo micali ili pokusali maknut i disavowali veci broj linkova. Prvo nam je kod jednog bio downgrejdan penalty sa sitewide na partial, a kod drugog isto tako samo iz drugog pokusaja. A onda iz treceg je skroz bio maknut.

Nakon link cleanupa maknuli smo nekih 80% linkova od klijenta. Doslovno, kada se dobije penalty onda se mora pocistit bas SVE sto nije prirodno, jer doslovno gledaju jako detaljno. Prije penaltya pola toga bi proslo ali kad ga dobijes gledaju u zarez.

Ovaj nas proces je bio za MANUAL tj. ručni penalty ali vjerujem da je za Penguina slican proces. Znaci ako samo disavowate niste ama bas nista napravili.

Cijeli proces sa rucnim micanjem linkova, slanjem i cekanjem reconsideration requestova itd. za ova 2 websitea nama je trajao nekih 3-4 mjeseca.

Na vrh