• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Payza i porezi

lukar23

Novi član
Tu od
2 Stu 2012
Bok,
evo imam nekoliko pitanja. Prvo, zanima me ako si prebacujem novce sa payaze na devizni žiro račun( imam ga otvoren u Zagrebačkoj banci), da li trebam platiti porez na to???( radi se o 1000$ mjesečno). Drugo pitanje nije baš za ovaj podforum ali kad sam već tu. Znači zanima me kolko nova mogu maksimalno imati na payaza računu ako sam verefied personal pro član???
Hvala unaprijed na odgovorima,
Lijep pozdrav

EuforijaKg

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2011
RE: Payaza i porezi

lukar23 kaže:
Bok,
evo imam nekoliko pitanja. Prvo, zanima me ako si prebacujem novce sa payaze na devizni žiro račun( imam ga otvoren u Zagrebačkoj banci), da li trebam platiti porez na to???( radi se o 1000$ mjesečno). Drugo pitanje nije baš za ovaj podforum ali kad sam već tu. Znači zanima me kolko nova mogu maksimalno imati na payaza računu ako sam verefied personal pro član???
Lijep pozdrav

Pozdrav,

Koliko mi se cini na verifikovanom personal pro nalogu ne postoji limit, ali ne bih ti preporucio u svakom slucaju da drzis neke vece sume kod njih (pod vece sume podrazumevam $10k+).
A sto se tice drugog pitanja, nzm stvarno posto nisam iz HR.

Pozdrav.

bambam

Član
Tu od
12 Ruj 2012
lukar23 kaže:
Bok,
Lijep pozdrav

Da, ako prebacujes na žiro račun mogao bi imati problema sa poreznom.
Dobra vijest je to da "načelno" porezna ima i previse posla, pa ako te ne provjeravaju zbog nekih drugih stvari, nitko neće ići gledati da li si dobio kakve novce ili ne.
Loša vijest je ta da ako želiš plaitii porez, platiti ćeš ga dosta. Sada dolazi jedan veliki DISCLAMER: nisam knjigovođa i pravno-siguran savjet si može dati samo knjigovođa, ali IMHO, najbolje bi prošao (ako mislis platiti porez) ako taj primitak prijavis kao autorski honorar. Znaci, pisao si članak negdje, a taj "netko" ti je platio honorar. Koliko poreza na to moraš platiti će ti moći reći netko tko se bavi knjigovodstvom ili progooglaj.
http://www.orkis.hr/Kalkulator-obracuna-autorskog-honorara-
Ne znam da li payza ima opciju da ti isplacuje novce na kreditnu karticu (vidio sam da neki imaju tu opciju iako ne znam kako radi), ako ima, time bi izbjegao isplatu na ziro racun i moguce probleme sa poreznom.

Na vrh