• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Payza bank wire

venoman

Član
Tu od
12 Ruj 2009
Da li neko moze da mi objasni kako da izvedem bank wire , nalog mi je verifikovan, imam devizni racun u intezi i uzeo sam instrukcije za priliv novca ali ne znam sta da radim sa njima.Kad zatrazim bank wire trazi da popunim informacije neke banke, da li se to odnosi na posrednicku banku ili ovu moju i na ovom papiru sa instrukcijama pise swift i ABA routing code a to ne mogu nigde da upisem posto payza ne nudi ta polja

draganukacek

Legenda
Tu od
4 Velj 2011
venoman kaže:
Da li neko moze da mi objasni kako da izvedem bank wire , nalog mi je verifikovan, imam devizni racun u intezi i uzeo sam instrukcije za priliv novca ali ne znam sta da radim sa njima.Kad zatrazim bank wire trazi da popunim informacije neke banke, da li se to odnosi na posrednicku banku ili ovu moju i na ovom papiru sa instrukcijama pise swift i ABA routing code a to ne mogu nigde da upisem posto payza ne nudi ta polja

Upisi na Payza samo SWIFT i IBAN i Ime banke npr ovak oje bilo dok sam ja povlacio:
SWIFT: DBDBRSBG

Banca Intesa ad Beograd
Milentija Popovica 7b,11070 Novi Beograd
Republic of Serbia
IBAN:
RS35xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

venoman

Član
Tu od
12 Ruj 2009
Polje za SWIFT nije bilo , samo iban, adresa banke, postanski kod i polje za neke detalje. Zanima me koliko se ceka da odobre posto su meni poslali na mail da treba do 7 dana zato sto je prvi put?

salebre

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
venoman kaže:
Polje za SWIFT nije bilo , samo iban, adresa banke, postanski kod i polje za neke detalje. Zanima me koliko se ceka da odobre posto su meni poslali na mail da treba do 7 dana zato sto je prvi put?

Sta se izdesavalo sa tvojim pokusajem ?
predpostavljam da si dobio mail i da transfer nije uspeo:

Your bank wire withdrawal was returned because you provided incorrect information. Please enter in all of the required information correctly before you initiate another bank wire withdrawal transaction.

I kada sam ih pitao u cemu je problem:

I apologize for the inconvenience, but this is pertaining to your information we cannot confirm what is the correct information registered with your financial institution. If you are unsure what information are to be entered in the fields, please print out the "Add a Bank Account" form and bring it to your bank. The transaction was returned due to the 'Beneficiary SWIFT ID is not registered'.

i vise nista mi nije jasno kao sto @venoman rece:

Polje za SWIFT nije bilo , samo iban, adresa banke, postanski kod i polje za neke detalje.

jel imao neko slicno iskustvo ?

pozzz

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Kako može polje za SWIFT da bude nebitno? To ti je obavezno i još nisam čuo da to ne mora da se unese u informacije ako ti bilo ko uplaćuje pare iz inostranstva. :)

nmiki88

Novi član
Tu od
23 Tra 2014
Pozz da li postoji mogucnost da izbegnem bank wire???(da me isplate na Visa karticu)?

Predradnik

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2014
SWIFT se upisuje u polje BIC. To je srodno. I spominjani Bank routing (ABA) je srodno. To su šifre banke. A IBAN je šifra samog privatnog računa.
Naravno da ti neće stići bez SWIFT-a jer on kaže o kojoj je banci rič.

venoman

Član
Tu od
12 Ruj 2009
Evo posle duzeg vremena sam usao na forum pa sam video neka pitanja u vezi da li sam podigao novac ili nisam, moj odgovor je da jesam. Ja sam cekao na odobrenje oko 14 dana i koliko se secam dok su pare legle sa payze na moj racun ostao sam kratak za oko 40$.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
venoman kaže:
Evo posle duzeg vremena sam usao na forum pa sam video neka pitanja u vezi da li sam podigao novac ili nisam, moj odgovor je da jesam. Ja sam cekao na odobrenje oko 14 dana i koliko se secam dok su pare legle sa payze na moj racun ostao sam kratak za oko 40$.

40$ :stars mnogo je to,ja sam pre nekoliko godina ostao isto kratak ali 25$ i isto sam cekao 15 dana

Na vrh