• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PayPal

erik

Iskusan lik
Tu od
29 Svi 2009
Zanima me da li se na bilo koji način može zarađeni novac negdje na internetu, na bilo koji način prebacit na paypal račun koji je registriran na naše ime (exyu područje) i da se ti novci mogu dalje koristiti (kupovati nešto sa ebay-a, ili bilo gdje drugdje), da li postoji neka teoretska šansa da ti novci ili dio tih novaca iskoristimo?
Ako to nije moguće, kako da onda isplatim novce sa nekog sajta koji npr. isplaćuje samo na pp?

Ako imate bilo kakvih savjeta, preporuka šta se tiče paypala slobodno napišite.

ABCDE

Član
Tu od
25 Kol 2010
erik kaže:
Zanima me da li se na bilo koji način može zarađeni novac negdje na internetu, na bilo koji način prebacit na paypal račun koji je registriran na naše ime (exyu područje) i da se ti novci mogu dalje koristiti (kupovati nešto sa ebay-a, ili bilo gdje drugdje), da li postoji neka teoretska šansa da ti novci ili dio tih novaca iskoristimo?
Ako to nije moguće, kako da onda isplatim novce sa nekog sajta koji npr. isplaćuje samo na pp?
Ako imate bilo kakvih savjeta, preporuka šta se tiče paypala slobodno napišite.

Nazalost ne moze nikako...
Ne znam preko kojih sajtova zaradujes i sto radis ali probaj te novce nekako kod njih potrosit za "bilo sto" ako je vec jedini nacin na koji isplacuju Paypal

P.S. Malo "prolistaj" forum prije nego pitanje postavis, o ovome je vec dosta pisano :waving

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
Naravno da se može, trebaš ga samo prvo povući na bankovni račun, i onda ga loadaj.

A kako primiti uplatu sa sajta koji isplaćuje samo na PP... ja sam prije nekog vremena našao exploit (koji više ne radi, tako da me nitko ne PM-a u vezi toga) sa kojim sam otvorio i verificirao 2 US PP premier računa, bez limita, bar što se tiče hard limita, neke granice u primanju novaca na njega i povlačenja istih se držim, korisna je to stvar da bih previše riskirao da ga izgubim. Onda je to išlo glatko i sa VCC, ne znam kako je sad, čujem da prave neke probleme.

Sad bi valjalo malo istražit da li postoji kakva šansa da se opet nešto tako izvede, rizično je, ali zato ni ne treba držat previše para na računu, jednostavno ih investiraj u neki svoj aktualni projekt, PP pravi probleme i vlasnicima legitimnih gaypal računa, ovakve bi samo momentalno zbrisali, naravno - kada prisvoje sve dolare na njima.

Najsigurnije rješenje bi bilo da nađeš nekog rođaka u zemlji koja to podržava, dogovoriš se s njim da na njega sve registriraš, i onda radiš s tim računom. Ako bi eventualno trebala kakva potvrda, konfirmacija adrese ili nešto slično, čovjek će ti to lako riješit.

erik

Iskusan lik
Tu od
29 Svi 2009
ABCDE kaže:
Ne znam preko kojih sajtova zaradujes i sto radis ali probaj te novce nekako kod njih potrosit za "bilo sto" ako je vec jedini nacin na koji isplacuju Paypal

P.S. Malo "prolistaj" forum prije nego pitanje postavis, o ovome je vec dosta pisano :waving

Naravno da sam potražio, ali sve teme su relativno stare, pa me zanimalo da li se je u poslijednje vrijeme nešto promjenilo.
Vidim da se dosta vas registrira sa lažnim podacima, neznam kakva su vaša iskusta. Da li ste ikad čuli da je netko završio na sudu zbog toga, ili takvo nešto? Ili najviše za šta znate je da ukinu account?

ABCDE

Član
Tu od
25 Kol 2010
Neosynthesist kaže:
Naravno da se može, trebaš ga samo prvo povući na bankovni račun, i onda ga loadaj

Ne kuzim na sto se odnosi ova gore recenica (u kojim slucajevima se moze) ako je njegov problem sajtovi koji placaju jedino na Paypal?

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
ABCDE kaže:
Neosynthesist kaže:
Naravno da se može, trebaš ga samo prvo povući na bankovni račun, i onda ga loadaj

Ne kuzim na sto se odnosi ova gore recenica (u kojim slucajevima se moze) ako je njegov problem sajtovi koji placaju jedino na Paypal?
Odnosi se na prvu rečenicu i prvo pitanje u postu, pročitaj post #1. Toliko o tome.

erik kaže:
ABCDE kaže:

Naravno da sam potražio, ali sve teme su relativno stare, pa me zanimalo da li se je u poslijednje vrijeme nešto promjenilo.
Vidim da se dosta vas registrira sa lažnim podacima, neznam kakva su vaša iskusta. Da li ste ikad čuli da je netko završio na sudu zbog toga, ili takvo nešto? Ili najviše za šta znate je da ukinu account?
Nisam čuo da je netko imao većih problema zbog toga, samo će ti zatvorit račun ako saznaju za to... ali najčešće ni neće, nego bi samo u jednoj fazi mogli zatražit verifikaciju adrese (što meni u zadnji godinu dana nisu), koju im nećeš moći isporučit. Zato valja držat nekih par stotina dolara koliko možeš izgubit, nemoj nikad držat neke opipljive novce tamo, nije vrijedno rizika.

maloni1991

Aktivni član
Tu od
18 Srp 2010
naravno da mozes da kupujes,
napravi ebay nalog na tvoje ime stavi prave podatke, i kupuj sta oces :)

ja sam do sad uzeo 4 predmeta sa ebay-a (stare pare su u pitanju) i nije bilo nikakvih problema

ABCDE

Član
Tu od
25 Kol 2010
Dok me netko ne uvjeri u suprotno i dalje kazem da se ne mogu dobit pare na paypal (sto je ujedno i glavno pitanje prvog posta) a vi o nekoj kupovini preko e-baya, bla bla. Stvarno ne kuzim, covjek lijepo pita moze li kako novce sa sajta koji isplacuje iskljucivo na Paypal dobiti na svoj Paypal account (registriran na podrucju ex-yu) a vi mu svi nesto sasvim deseto pricate.
Ako je itko od volje pa da malo pojasni kako da sa neke stranice koja placa iskljucivo na Paypal povucem novac? (od njihovog supporta sam dobio mail da to trenutno nije moguce)

Kako e-bay upada u ovu cijelu pricu? Naravno da moze preko e-baya kupovat ali kako ce doc do tih novaca od sajta koji isplacuje iskljucivo na PP?

Mozda sam totalni tudum, ali netko od nas ode prica gluposti (mozda samo ja...:crazy_grin)

Pozdrav svima

maloni1991

Aktivni član
Tu od
18 Srp 2010
ABCDE kaže:
Dok me netko ne uvjeri u suprotno i dalje kazem da se ne mogu dobit pare na paypal (sto je ujedno i glavno pitanje prvog posta) a vi o nekoj kupovini preko e-baya, bla bla. Stvarno ne kuzim, covjek lijepo pita moze li kako novce sa sajta koji isplacuje iskljucivo na Paypal dobiti na svoj Paypal account (registriran na podrucju ex-yu) a vi mu svi nesto sasvim deseto pricate.
Ako je itko od volje pa da malo pojasni kako da sa neke stranice koja placa iskljucivo na Paypal povucem novac? (od njihovog supporta sam dobio mail da to trenutno nije moguce)

Kako e-bay upada u ovu cijelu pricu? Naravno da moze preko e-baya kupovat ali kako ce doc do tih novaca od sajta koji isplacuje iskljucivo na PP?

Mozda sam totalni tudum, ali netko od nas ode prica gluposti (mozda samo ja...:crazy_grin)

Pozdrav svima

Kolko ja znam da citam covek je izmedju ostalog pitao i da li se novac sa naseg pay pal-a moze koristiti na ebay-u ili na nekim drugim sajtovima

Ako imate bilo kakvih savjeta, preporuka šta se tiče paypala slobodno napišit

ABCDE

Član
Tu od
25 Kol 2010

Nije on pitao moze li iz svog dzepa uplatit na Paypal pa kupovat na ebayu nego ga zanima na koji nacin moze novac zaraden na internetu prebaciti na Paypal racun, koji je registriran na neko nase ime (exyu podrucje), pa kupovati preko ebaya te dali postoji neka teoretska sansa da se dio tih novaca iskoristi...

To se definitivno ne moze.

pavlek

Moćan
Tu od
1 Ruj 2009
ABCDE kaže:

Nije on pitao moze li iz svog dzepa uplatit na Paypal pa kupovat na ebayu nego ga zanima na koji nacin moze novac zaraden na internetu prebaciti na Paypal racun, koji je registriran na neko nase ime (exyu podrucje), pa kupovati preko ebaya te dali postoji neka teoretska sansa da se dio tih novaca iskoristi...

sve se moze kad se hoce, mene je lik iz slovenije trebao isplatiti. i ja nisam imao paypal.
napravio ga na sloveniju i eto shopingiram na ebayu.
naravno, necu zavijek, zato sto prije ove pare potrositi.
iako bi više volio da se mogu zamjenit s nekim ( ja na PP on meni na AP ) ali to je zabranjeno ovdje.

inace ovo sa registracijom na drugu zemlju je riskantno, ali eto jedan poznanik radi to vec 5-6 mjeseci, kupuje na ebayu a regan je na sloveniju, lik je isto sa balkana.

drazenbr

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
pavlek kaže:
ABCDE kaže:

sve se moze kad se hoce, mene je lik iz slovenije trebao isplatiti. i ja nisam imao paypal.
napravio ga na sloveniju i eto shopingiram na ebayu.
naravno, necu zavijek, zato sto prije ove pare potrositi.
iako bi više volio da se mogu zamjenit s nekim ( ja na PP on meni na AP ) ali to je zabranjeno ovdje.

inace ovo sa registracijom na drugu zemlju je riskantno, ali eto jedan poznanik radi to vec 5-6 mjeseci, kupuje na ebayu a regan je na sloveniju, lik je isto sa balkana.

Ovo je u redu ako misliš primati manje iznose na PP i trošiti ih na netu. Novce ne možeš primati ako upišeš podatke iz ex-yu (provjereno). Kao što gore piše najbolje je otvoriti acc na nekog iz zemalja koje PP podržava za uplate iako u USA će ti netko teško otvoriti PP acc jer mora upisati svoj SS (social security) i mora sve novce koje prima na PP prijaviti za tax.

maloni1991

Aktivni član
Tu od
18 Srp 2010
stvarno ne znam sto pravite toliku frku oko pp-a... pare na pp-u mozete mnogo dobro iskoristiti, platiti writer-a,kupiti kvalitetnu blog listu, itd. itd. ne znam zasto dizete ovoliku frku... 99% stvari na netu se moze kupiti preko pp-a tako da se kvalitetno moze potrositi novac na pp-u

ABCDE

Član
Tu od
25 Kol 2010
maloni1991 kaže:
stvarno ne znam sto pravite toliku frku oko pp-a... pare na pp-u mozete mnogo dobro iskoristiti, platiti writer-a,kupiti kvalitetnu blog listu, itd. itd. ne znam zasto dizete ovoliku frku... 99% stvari na netu se moze kupiti preko pp-a tako da se kvalitetno moze potrositi novac na pp-u

Sve to stoji, ali se ne odnosi na ono sto je pitano u prvom postu pa je radi toga nastao nesporazum.
Problem je da ako nesto zaradis na netu ne mozes prebacit na svoj Paypal (ako si Balkhanac) ali naravno da mozes sam uplatit sa npr. kartice na Paypal i radit sve ovo sto si gore naveo.
Krivi i nejasni odgovori su krenuli na pocetku ove teme pa mi je to malo zasmetalo. Ja vazno kazem "ne moze se" (jer kuzim sto covjek pita) a vi lijepo: "pa naravno da se moze" i ja ispadnem nista drugo nego blesav pa mi je to eto malo zasmetalo.

Cekamo autora ove teme jos da se izjasni (mi se jadni ovdje uznojili 5 puta dok smo razjasnili stvar, a od njega ni bu ni mu) :smack

erik

Iskusan lik
Tu od
29 Svi 2009
Ovako skužio sam sve šta ste htijeli reć :).. Sad ću navest neka moja pitanja i odgovore koja su me mučila u početku, a sad mi je jasnije, pa možda nekom početniku bude još poslužilo.

Da li se može uplaćivati putem PayPala nekom amerikancu za neku uslugu ili proizvod ako smo sa balkana i prijavljeni smo sa svojim imenom i adresom?
-Može se, prebaci lovu sa kartice na paypal i plaćaj koliko želiš!

Da li se može primati lovu od nekog koji koristi paypal iz amerike ili bilo gdje drugdje na svijetu, ako smo registrirani regularno (tj. sa balkana)?
-Ne može!
-Iako bi mi htjeli da može, ali nažalost za sada smo zakinuti za plaćanje servisom kojeg svi koriste, tj. ja mislim da se nijedan ozbiljniji posao ne može pokrenuti upravo zbog te opaske. Balkanci smo i dalje ćemo ostati balkanci :D.
-Iako će vam mnogi preporučiti da se reg. pod krivim imenom i državom, ovdje na forumu je zabranjeno pričat o nezakonitim radnjama, pa zato o tome se može razgovarat preko PM ili na nekom drugom forumu.

Da li se može primati lovu na paypal račun i da ne isplaćujemo tu lovu nego da dalje kupimo sa tom lovom nešto na internetu (ponavljam, ako smo sa balkana i ako smo reg. na svoje ime)?
-Ne!

Za koliko će ovo gore navedeno biti dostupno na našim prostorima?
-U skorije vrijeme neće, ali kat tad će doć. Ne računajte na tako nešto još!

Ako sam još nešto zaboravio slobodno dodajte, biti će korisno svim novim korisnicima :waving

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Googlajte paypal+vcc. Preporučam entropay. Dalje neću da ne dobijem ban. Nemojte mi slat PM jer ćete sve nać na googlu.

ABCDE

Član
Tu od
25 Kol 2010
erik kaže:
Ovako skužio sam sve šta ste htijeli reć :).. Sad ću navest neka moja pitanja i odgovore koja su me mučila u početku, a sad mi je jasnije, pa možda nekom početniku bude još poslužilo.

Da li se može uplaćivati putem PayPala nekom amerikancu za neku uslugu ili proizvod ako smo sa balkana i prijavljeni smo sa svojim imenom i adresom?
-Može se, prebaci lovu sa kartice na paypal i plaćaj koliko želiš!

Da li se može primati lovu od nekog koji koristi paypal iz amerike ili bilo gdje drugdje na svijetu, ako smo registrirani regularno (tj. sa balkana)?
-Ne može!
-Iako bi mi htjeli da može, ali nažalost za sada smo zakinuti za plaćanje servisom kojeg svi koriste, tj. ja mislim da se nijedan ozbiljniji posao ne može pokrenuti upravo zbog te opaske. Balkanci smo i dalje ćemo ostati balkanci :D.
-Iako će vam mnogi preporučiti da se reg. pod krivim imenom i državom, ovdje na forumu je zabranjeno pričat o nezakonitim radnjama, pa zato o tome se može razgovarat preko PM ili na nekom drugom forumu.

Da li se može primati lovu na paypal račun i da ne isplaćujemo tu lovu nego da dalje kupimo sa tom lovom nešto na internetu (ponavljam, ako smo sa balkana i ako smo reg. na svoje ime)?
-Ne!

Za koliko će ovo gore navedeno biti dostupno na našim prostorima?
-U skorije vrijeme neće, ali kat tad će doć. Ne računajte na tako nešto još!

Ako sam još nešto zaboravio slobodno dodajte, biti će korisno svim novim korisnicima :waving

Bas si lijepo ovo "prezentirao" i sigurno da ce nekome biti od koristi. E kad bi ovako svaka rasprava ili necije pitanje/problem zavrsilo...
No necemo se zaliti, na ovom forumu je stvarno dosta ljudi spremno pomoci i na dosta njih se moze osloniti.

Do sljedeceg problema :waving

Rango

Član
Tu od
3 Stu 2010
Zato 99% ljudi neće koji petljaju sa internet zaradom neće nikad zaradit novce. Jer su lijeni i oće sve na gotovo. Da ne kažem da su debili. Ne bih htio nikog vrijeđat. Ali ponekad mi se čini da ima dosta retarda na internetu. Ko bi reko.

Mene je zanimala ista stvar. Da li mogu primit novce na paypal a iz hrvatske sam.

I čitam po netu neki kažu može, neki kažu nemože. Neki kažu ovo neki ono.

I kako sam saznao?
Prijatelju koji je isto iz hrvatske sam pokušao poslati novac. I čim ukucaš njegov e-mail i stisneš send dobiješ poruku "accounts from croatia mogu samo slat pare a nemogu primat".

I problem riješen za 5 minuta. Sve dvojbe otklonjene.

A mogo sam otvorit threadove na 4 foruma i tjednima raspravljat dal se može i nemože.

Znači ak ste debili nećete ništa postić u životu, to je moja poruka.

Nisam htio nikog iz ove teme konkretno nazvat debilom nego me živcira što svaki dan naletim negdje na isto pitanje.

Zyxzed

Član
Tu od
21 Stu 2010
pozdrav :)

a sta mislite o ovom?

trebao bih dobiti neku lovu na paypal (recieve)
ali posto to nije moguce u HRV

treba mi netko da tu lovu primi na paypal i nekako mi je pošalje. Ili uplati na moneybookers pa da ja tu lovu podignem? Ako može netko ovo izvesti platit cu koji $ više.

Ili predložiti nešto što vam se čini još pametnije. Hvala Vam!

LP!

erik

Iskusan lik
Tu od
29 Svi 2009
Zyxzed kaže:
pozdrav :)

a sta mislite o ovom?

trebao bih dobiti neku lovu na paypal (recieve)
ali posto to nije moguce u HRV

treba mi netko da tu lovu primi na paypal i nekako mi je pošalje. Ili uplati na moneybookers pa da ja tu lovu podignem? Ako može netko ovo izvesti platit cu koji $ više.

Ili predložiti nešto što vam se čini još pametnije. Hvala Vam!

LP!
Preporučam ti da izradiš PP acc i staviš da si iz slovenije, pa ako te ne pita da verificiraš primi uplatu na taj PP račun i te novce potroši negdje drugdje na internetu.

Na vrh