• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PayPal dostupan u Srbiji, sada STVARNO :)

S

sunaddict

Guest
Kako se veze Payoneer uz srpski Paypal, uopste nemam mogucnost da dodam bank account?

:busted

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
pronstar kaže:
Kako se veze Payoneer uz srpski Paypal, uopste nemam mogucnost da dodam bank account?

:busted

To je zato što sa srpskog PP ne možeš da povlačiš novac, dakle koliko znam za sada ni ne može da se veže sa Payoneer.

Outbox

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2012
Pre 3 dana sam povezao Payoneer (tj. US payment service) sa PP (otvoren na BIH ;))
Procedura je bila sledeca: PP me obavestava da ce mi u roku od 2-3 dana, poslati 2 male sume novca (par centi) na US P.Service, sto su i uradili, da bio verifikovan. Potom sam te dve sume novca upisao na PP (slicna procedura kao i kao i kod verifikovanja Moneybookers (Skirll) naloga.

Mail od Payoneer-a (USPS):

"Thank you for submitting the US Payment Service questionnaire. Your US Payment Service is enabled and you may begin receiving payments."

Mail od PP:

"Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them, usually for 30 days. After that, pending payments go to your available balance, unless PayPal is holding amounts for another reason, as specified in the PayPal User Agreement or other agreement that you have entered into with PayPal. After you have a successful selling history with us, we will make all your payments available soon after customers send you payments."

+

"You can let your withdrawals happen automatically. Your available balance is automatically transferred on the first day of every month to the bank account in the U.S that you've selected."

USPS je otvoren na Srbiju, PP na BIH, pa mozda moze biti problem.

U svakom slucaju, nameravam da odradim par transakcija, pa da posle "pending" perioda, probam da prebacim kintu sa PP na USPS, pa zatim na Payoneer karticu.

Javim kako sam prosao :waving

Nebojsabg

Aktivni član
Tu od
13 Kol 2012
može neteller kartica da verifikuje paypal za sada ne može da se šalje na banku nocav a da li može online zna li neko da se primaju online uplate na srpski paypal?

S

sunaddict

Guest
Ovo ti je po meni malo nezgodna kombinacija sa BiH Ppalom, a inace srpski Ppal ovakav kakav je ne vidim kakvu korist mogu imati od njega, niti mi u bilo cemu unapredjuje posao, sve u svemu mogu i bez njega ko i do sada.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
ne vidim kakvu korist mogu imati od njega
U glavi mi je bar 10 softvera ili servisa ( tipa proxybonanca) koji se placaju iskljucivo preko paypala, za IM , i da ih nemam morao bi moljakati ljude okolo da ih kupe. Ili ako isplacujes radnike, mnogo profesionalnije zvuci ako imas tu mogucnost.

Aleksandar92

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2012
Malo je bezveze sve to, ali se nadam da će te imati mogućnost uskoro i kao i mi u BiH :waving

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
pronstar kaže:
Ovo ti je po meni malo nezgodna kombinacija sa BiH Ppalom, a inace srpski Ppal ovakav kakav je ne vidim kakvu korist mogu imati od njega, niti mi u bilo cemu unapredjuje posao, sve u svemu mogu i bez njega ko i do sada.

Za sada nema neke posebne primene, sem što kaže freemind - možemo da kupujemo usluge bez potrebe za "snalaženjem" na razne načine.

No, ono što jeste bitno je da je PP došao kod nas, što znači da će kad-tad odobriti i monetizaciju. I komšije iz susednih zemalja čekale su neko vreme od uvođenja PP da ta opcija bude dostupna.

Outbox kaže:
USPS je otvoren na Srbiju, PP na BIH, pa mozda moze biti problem.

Ja imam neku sličnu kombinaciju, a problema, da kucnem o drvo, nema, niti vidim zašto bi ga bilo.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Aleksandar92 kaže:
Malo je bezveze sve to, ali se nadam da će te imati mogućnost uskoro i kao i mi u BiH :waving

Ne sjećam se dobro ali i PayPal u Hrvatskoj i Bosni je bio ograničen u početku. A kasnije su skinuta neka ograničenja.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Mi u Hrvatskoj smo dobili primanje novaca tek nakon jedno 5 godina nakon ovog sta vi sada imate i sad jos uvijek 99% ljudi kad dobije novac mora cekati 30 dana da ga moze isplatiti.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
djetlic kaže:
Mi u Hrvatskoj smo dobili primanje novaca tek nakon jedno 5 godina nakon ovog sta vi sada imate i sad jos uvijek 99% ljudi kad dobije novac mora cekati 30 dana da ga moze isplatiti.

Ovo 30 dana se lahko zaobiđe. Dovoljno je da onaj koji pošalje novac uradi Confirm. U detaljima transakcije postoji opcija Confrim transaction > Yes/No .

Stranci ne znaju za ovo pa im treba objasniti ali ako treba birati između čekanja 60 dana (da, 60 dana ) na novac i 5 minuta objašnjavanja onda bolje objasniti nekome.

60 dana: primite novac 3. marta, on prelazi na available 3 aprila, šalje se na karticu 1. maja i stiže na karticu negdje od 4 do 9 maja.

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
Ili kada potvrdi transakciju platiti 5$ fee i podići pare odmah i biće vam raspoložive na kartici za 2 do 3 dana. :to_clue

Infinity

Član
Tu od
16 Velj 2012
djetlic kaže:

Ma sta je to 5 godina :D Kao sto Igor kaze sad se ne moramo zezati da pronadjemo alternativu za placanje necega :D

Nebojsabg

Aktivni član
Tu od
13 Kol 2012
pa jel možemo sada dobijati makar online novac na paypal kao na payza u Srbiji?

Web Preduzetnik

Novi član
Tu od
23 Tra 2013
Nebojsabg kaže:

ja koliko znam ne može. samo možemo da šaljemo novac valjda.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Nebojsabg kaže:

Ne možemo primati novac na PP, samo ga slati.

karlo

Novi član
Tu od
13 Kol 2011
U Hrvatskoj je slanje novca preko PayPala omogućeno 2006., a primanje tek 2011.
Od onoga gdje je Srbija sada, pa do mogućnosti primanja novca prošlo je 5 godina.

U BiH je išlo nešto brže: slanje novca 2007., a primanje 2011. - 4 godine.

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Čekaj, kakvo loše iskustvo, ja koliko vidim ovde PayPal samo štiti mene kao kupca. Deo iz teksta: "U PayPal-u su nam objasnili da njihova poslovna politika zabranjuje da se uzimaju narudžbine ako je isporuka nakon 20 dana." Aloo! Nakon 20 dana? Pa šta, ja ču da naručim i onda će oni da sašiju i ja ću dobiti taj jeans? Ma daj.

EDIT: Ono što sam zaboravio da naglasim, u domaćoj štampi se već dugo pišu naručeni tekstovi, ovo je jedan u nizu protiv PayPala. Ja verujem da domaćim monopolistima smeta ova usluga jer napokon će građani Srbije istu robu moći, sa poštarinom, da plate mnogo jeftinije nego što košta ovde. Da je ovo dobra stvar - dobra je, i to nema priče. Ako ništa drugo, bar ne dajem direkt moje podatke od kartice.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Čekaj, kakvo loše iskustvo, ja koliko vidim ovde PayPal samo štiti mene kao kupca. Deo iz teksta: "U PayPal-u su nam objasnili da njihova poslovna politika zabranjuje da se uzimaju narudžbine ako je isporuka nakon 20 dana." Aloo! Nakon 20 dana? Pa šta, ja ču da naručim i onda će oni da sašiju i ja ću dobiti taj jeans? Ma daj.

Prvo, interna je stvar svakog prodavca koliko ce staviti kao rok isporuke. I to treba da napise jasno, sto je i napisano u konkretnom slucaju, i ljudi nisu imali nijednu zalbu na sam servis.

Ako prodavac napise jasno rok isporuke: 22 dana, i to ti vidis i prihvatis, ne vidim razlog sto tebi to smeta. Ako ti ne odgovara neces kupiti.
Druga je stvar sto je to politika paypala, i sto su oni narusili njihov zakon, iako je to prilicno neprofesionalno, jer krijuci se iza zastite kupaca, oni zadrzavaju ogroman novac na svojim racunima . Oni vec imaju mehanizme zastite tako da je taj clan o isporuci nerazumljiv jer se mesaju u samo poslovanje i rad preduzetnika.Pored toga sto to treba da bude "privatna" stvar preduzetnika i kupca, postoji jako puno usluga i servisa gde je potrebno vise od 20 dana za isporuku(specificnu,namensku izradu proizvoda) .

Na vrh