• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

payoneer u BiH

rere

Novi član
Tu od
27 Pro 2012
Moj muz treba radit kao freelancer u BiH i treba mu racun preko kojeg moze primati uplate. Interesuje me kako da dobije karticu, tj. kako da se registruje na payoneer kad mu je adresa stanovanja razlicita od one na lk i pasošu?? U procesu je dobivanja privremenog boravka u BiH! I interesuje me da li master payoneer funkcionise u BiH? Apsolutni sam pocetnik kada je rijec o virtuelnom placanju i karticama....hvala unaprijed bilo kome ko zna odgovore na moja pitanja.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Može kartica da se naruči i koristi u Bosni. Može da se koristi za podizanje novca sa bilo kog bankomata koji prihvata MasterCard kartice.

Pretpostavljam da će se za karticu prijaviti preko freelance sajta.

Mislim da nema nikakve veze što ima različite dve adrese na dva različita dokumenta. Ja sam možda poslao samo skeniranu sliku pasoša, ali sam prilično siguran da prihvataju i ličnu kartu. U svakom slučaju skenirajte onaj dokument na kome se nalazi adresa na kojoj možete primiti karticu kada ona stigne do vas.

Što se tiče nekih drugih stvari vezanih za Payoneer, pošto sam već napisao poduži članak ne bih da dužim, već ću ti ostaviti link:
http://igortomic.net/payoneer-maste...arketari-i-freelancer-i-prime-novac-u-srbiji/

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
Ne treba pasos, moze licna ili vozacka. Ja sam vozacku proslijedio i proslo je OK.

darixXx

Novi član
Tu od
3 Sij 2013
Ja sam poslao licnu i proslo je, istina da sam cekao oko mjesec dana da odobre karticu ali su poslali i sada imam karticu i radi bez problema :). Jedina je mana sto mi kartica ne radi na skoro ni jednom bankomatu sem od Hypo Banke, probao sam i ostale banke koje su navedene kao podrzane od strane Mastercarda na mastercard locatoru, ali ne radi.

vucina

Član
Tu od
21 Ruj 2010
meni radi normalno i na raiffeisen bankomatima ,a ne vidim razloga zašto nebi radila i na drugim bankomatima koji prihvaćaju mastercard ;)

mrv1990

Član
Tu od
6 Pro 2012
vucina kaže:
meni radi normalno i na raiffeisen bankomatima ,a ne vidim razloga zašto nebi radila i na drugim bankomatima koji prihvaćaju mastercard ;)

Mozda je nasa voljena drzava uvela neke restrikcije za tu karticu,pa se odbija na bankomatima. Ovo je cudna zemlja,tako da je sve moguce :D

sina_bl

Novi član
Tu od
4 Ožu 2015
Pozdrav,

već duže vrijeme koristi Payoneer karticu ali i PayPal takođe. PayPal mi je vezan za Visu Nove Banke i ono što sam primjetio da je primjetna razliika u kursu dolara. Konkretan primjer:

Novac sa PayPala povučen na VISU Nove banke po kursu 1.74 (srednji kurs)
Dok novac podignut na bankomatu sa Payoneer karticom, kao i placanje istom karticom ali po kursu 1.66

E sad, znam da Payoneer ima računa i konverziju valute, čak sam im i pisao, ali me čisto zanima otkud tolika razilika. Jasno mi je da je kurs vjerovatno isti, samo je u pitanju doplata za konverziju valute. Kako je moguće da u ovom prvom slučaju (PayPal i "naša" VISA) nema konverziju valute? Čisto sebi i vama postavljam pitanja isplativosti Payoneera? Da li je ipak bolje povlačiti PayPalom na domaću VISU?

Naravno da sam zvao i neke naše banke, ali pojma nemaju ni šta je Payoneer kartica... Toliko o tome.

Na vrh