• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Payoneer Kartica

LeonMak

Legenda
Tu od
30 Stu 2010
Ni za kreditnu mastercard kartica iz banke ne trebaš pin u trgovini, za american ex. također, samo potpis. Nije payoneer tu nikakva iznimka ;)

@DraganBr: Čudno... u zadnje vrijeme koristim drugu karticu za adwords pa ne znam da li su nešto promijenili, ali do prije 6 mj. sam bez problema koristio payoneer za adwords.

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Oduvek koristim samo Visa karticu a za nju treba PIN tako da sam mislio da vazi za sve, znaci da je cuvam ko oci u glavi posto svako moze da ih koristi. xD

Hvala :)

LeonMak

Legenda
Tu od
30 Stu 2010
Ma da, kao i druge kreditne... čuvaš naravno, ako se baš dogodi da ostaneš bez nje, hitno ju blokiraš:
What do I do if my card is lost or stolen?
Contact us immediately to report a lost or stolen card.
We are available 24 hours a day, 7 days a week at the following number: 1-646-224-6993

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
LeonMak kaže:
Ni za kreditnu mastercard kartica iz banke ne trebaš pin u trgovini, za american ex. također, samo potpis. Nije payoneer tu nikakva iznimka ;)

Još nisam odredio nikakav pin. :(
Otvorio sam account i naručio karticu. Još nije došla. No, hoću li na accountu kliknuti na ovo Activate odmah ili kada dođe kartica?
mmu5p2.jpg

Čini mi se da to treba kasnije? :)

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
LeonMak kaže:
Kad ti dođe kartica ;)

Jasno Leone, tako sam i mislio, hvala ti posebno i na munjevitom odgovoru. :)
Pretpostavljam da ću tada i pin podesiti (odrediti).

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Jel netko sa payoneer karticom možda kupovao online npr. na sajtovima tipa sportsdirect, jdsports...?

Dzokanica

Član
Tu od
8 Lis 2013
Vidim da vas je dosta zadovoljnih sa Payoneer-om, ali evo da i ja napisem moje iskustvo.

Posle skoro 2 meseca cekanja, nekoliko mailova i komunikacije sa njihovim customer supportom (koji je za moj pojam ocajan - ako pitam konkretno pitanje, ne ocekujem odgovor u vidu romana bez konkretnog odgovora, vec konkretan odgovor), dobih juce konacno mail da kartica stize izmedju 15og i 22og aprila. Ne znam koji me je djavo terao, ali sam usla na account i krenula da cackam po njemu. U momentu vidim na Prices & Fees da su kao da sam trazila regularnu karticu, a ne karticu za partnership. Rekoh ok, mozda je to jer jos uvek kartica nije stigla, pa samim tim nije ni aktivirana. U medjuvremenu snimim da postoji chat support i rekoh ajde da proverim. Objasnim agentu sta je po sredi, covek ili zena kazu ne, vi ste aplicirali za regularnu karticu. Ponudim da forwardujem sve mailove iz kojih se jasno vidi da nisam - nema potrebe. Ajde, dobro, ko radi taj i gresi - ali sta cemo sad? Pa nista, aktivirajte vi ovu karticu, izvrsite jednu trancakciju (platite je), pa se javite da vam izdamo novu (sto cete opet uredno platiti 12,95$ i uredno sacekati mesec dana - do tad, have a fun i jedite gloginje, pa pobogu, verovatno ne zivite od sredstava sa interneta?!). Jel da, a? Pitam, zasto bih ja placala njihovu gresku - kaze mi je nismo napravili. Opet ponudim da prosledim mailove iz kojih se jasno vidi da nisam ni ja, a i da je neko iz njihove email podrske odgovorio kako je partnership uspesno potvrdjen. Kaze neka, ipak se vi javite kad uradite ovo sto smo vam gore rekli. Vidim, macka mi cesto seda na radnu stolicu kako ustanem sa nje, mora da je ona svoje kandze umesala... :coffee

E ne's, kolega. Ja svoj novac posteno zaradjujem, i ako cu vec da poklanjam drugima, poklonicu ga u humanitarne svrhe, ne ovako. Verujem da oni teoretski mozda jesu najbolja opcija za podizanje novca sa neta u Srbiji, ali posle svih ovih broljotina, tesko da ce moje pare videti. Ja ne trazim da me neko gleda kao Boga od klijenta zbog par stotina/hiljadu i kusur dolara mesecno, svesna sam da sam samo "sitna riba u moru plavom", ali necu ni da me niko pravi budalom za moj novac.

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Dzokanica, što se tiče same podrške na chatu, upravu si - dno dna. Zato sam ih i ja zaobišao i sva podrška što mi treba ide u helpdesk i osobno obavestim osobu koja se predstavlja kao Nissim o tiketu koji sam napisao i on ubrza proces tiketa (koji inače je isto očajan, 4 do 5 dana). Inače što se tiče same usluge njihove, zadovoljan sam. Ako nisi aktivirala karticu, a još hoćeš partnersku, kreiraj novi nalog, dostavi im iste podatke, a trenutnu karticu kad dođe uništi i zatraži zatvaranje starog naloga, imao sam sličan slučaj gde me je live podrška ubedila da njihov USPS nalog ne mogu imati ako nisam direktan korisnik, te sam obrisao stari nalog, karticu staru uništio, da bi kasnije od Nissima saznao da to nije tačno, tj. svaki korisnik (i regan preko partnera) može imati USPS nalog.

Dzokanica

Član
Tu od
8 Lis 2013
Ne da je ocajna, nego drcnost i bezobrazluk da na pola mog kucanja recenice prekida razgovor i izlazi nisam htela ni da pominjem.

Nissim je predpostavljam neki od njihovih agenata...?

Pokusala sam da kreiram novi nalog, ali kaze da je vec aplicirano, i da samo to mogu da nastavim. A iskrena da budem, zeludac mi se okrene kad i pomislim na Payoneer sad. Ako im je ovakav odnos kad tek treba da postanem njihov korisnik, ne smem ni da zamislim sta bi bilo da sutra imam neki ozbiljan problem oko novca.

Doduse, sad istrazujem o Skrill-u, izgleda da ni sa njima nije nista specijalno drugacije...

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Nissim se predstavlja kao Community Manager, mada se da primetiti da je mnogo više od toga (ako nije vlasnik, onda je brat od vlasnika :-D) i stvarno pokušava pomoći korisnicima koliko god je moguće i uspeva u tome, za razliku od kolega. A što se tiče podrške kod platnih procesora, teško da ćeš naći koji ti odgovara. Meni su sasvim okej i Payoneer i Skrill, jer sam slabo kad od njih tražio podršku, al pouzdano znam da im je response 0 i da odgovor obično dobijaš po nekom standardnom šablonu (ne prema analizi i uklanjanju problema, objašnjenja detaljnog itd) što me mnogo iritira kod svih poznatih kompanija... Uglavnom što se tiče usluge između Payoneera i Skrilla, odabrao bih Payoneer zbog USPS, a inače mi je jednostavnost i sigurnost skrill mnogo bolja i pristupačnija.

Dzokanica

Član
Tu od
8 Lis 2013
Ok, a kako uopste da kontaktiram njega? Kada bi pristali da svu ovu brljotinu preuzmu na sebe (jer i jeste njihova), mozda bih i razmislila da uzmem njihovu karticu.

Isprva sam i htela Payoneer zbog USPS jer imam stalnog klijenta koji je iz USA i vise mi je muka od jurcanja oko preuzimanja para (mogu da zamislim kako je tek njemu, jer se cima 3x vise nego ja).

Da mi je neko rekao da ce na kraju tezina rada u odnosu na tezinu preuzimanja sopstvenog novca da mi bude smesna, ne bih mu verovala.

LeonMak

Legenda
Tu od
30 Stu 2010
Idi na njihov forum i tamo napiši što si i ovdje. Ja sam podršku trebao jedan ili dva puta, dosta davno i to je preko foruma išlo dosta brzo.

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Kao što reče leon, javi se na njihovom forumu, tamo će ti pomoći :)

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
ali posle svih ovih broljotina, tesko da ce moje pare videti.

Nema potrebe da shvatas to tako licno, i da isterujes pravdu i trazis diplomu da si u pravu.
Svi smo mi tamo neki broj, oni se medjusobno ocigledno pomazu, i taj novac nije nesto zbog cega bi napustila payoneer. Spusti ego i vidi kako sebi da pomognes . Ne znam koliko imas iskustva, doziveces slicno i na Elance, Odesk-u, Skrilu, pa sta ces sutra da radis, sve ces napustati ?

asix

Aktivni član
Tu od
2 Lis 2011
Sta se desi kad Payoneer kartica istekne?
Da li oni sami salju novu ili se mora opet zahtevati od njih?

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Nisam imao slučaj, al verovatno se naplaćuje 12.95 (predpostavka).

Dzokanica

Član
Tu od
8 Lis 2013
freemind kaže:
ali posle svih ovih broljotina, tesko da ce moje pare videti.

Nema potrebe da shvatas to tako licno, i da isterujes pravdu i trazis diplomu da si u pravu.
Svi smo mi tamo neki broj, oni se medjusobno ocigledno pomazu, i taj novac nije nesto zbog cega bi napustila payoneer. Spusti ego i vidi kako sebi da pomognes . Ne znam koliko imas iskustva, doziveces slicno i na Elance, Odesk-u, Skrilu, pa sta ces sutra da radis, sve ces napustati ?

Ja sam lepo rekla da sam svesna da sam 'sitna riba u moru plavom' za kompaniju te velicine, i slazem se da nekad treba popustiti, ali bas u ovakvoj situaciji da cutim i pustim da me neko pravi budalom za moj novac... Jbg, ko moze svaka cast, ja niti mogu, niti hocu.
Drugo, ako je trazenje diplome da sam u pravu (nesto se ne secam da sam u tom kontekstu pisala, al' dobro) to sto mi ne pada na pamet da platim 40+$ bespotrebno,tudju gresku, novcem za koji se pristojno pomucim - da, trazim je. Mogu i hocu da pokusam da resim problem, ali to apsolutno ne znaci da cu praviti dijametralne kompromise po pitanju krajnjeg ishoda.
Uvek, ali uvek postoji drugi nacin. Kao sto ja nisam Bogom dana i nezamenljiva za njih, nisu ni oni za mene.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Dragi Forumaši, :)
Evo, stigla je kartica nekidan, sada je povezujem sa Elanceom i Paypalom. ;)
Iz Elancea mi kao odgovor na moj help request pišu slijedeće:

„At this time, Elance does not support Payoneer cards as a payment method for Elance jobs, we only support freelancer withdrawals to a Payoneer card. As such, you will be unable to use your Payoneer card as a payment method. “

Kako sad ovo a karticu sam i naručio preko njih? Jeste li vi direktno spojeni Elance - Payoneer ili i vama to ide preko Paypala? Dobro, može i tako, ili Withdrawal Method sa Elancea... ;)

I Paypal zafrkava, jasno:
„We were unable to process your bank account registration at this time. We apologize for the inconvenience. Please try again at a later date.“
Pisao sam i njima, i gospodjica me, evo taman sad dok pišem ovo, zvala na mobitel da joj potvrdim neke stvari i kaže da će stvar biti riješena za par sati.

Dakle, sve 5, molim vas samo za ono prvo komentare.
Hvala i ugodan dan svima. :fever

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Elance ne podrzava da placas ljude koji rade poslove sa tom karticom samo da primas pare koje zaradis na nju, to je lepo napisano.

Sto se paypala tice i kolega je imao taj problem, prvo moras da se prijavis za USPS zatim da kontaktiras ove u paypalu i kazes da hoces da povezes sa payoneerom i bice sredjeno. Bar je on tako sredio a kazu i na samom payoneer blogu da imaju problema sa povezivanjem sa paypalom i da mora da se kontaktira paypal da bi se to obavilo. :)

Na vrh