• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osobno ime

pavlek

Moćan
Tu od
1 Ruj 2009
Hahahah Neo pravi si xD
btw. ne volim bmw -.- tako da necu rec lokaciju koju sam dobio :)

Uostalom znam da si iz hrv, i da si slavonac :)
Sad najtocnija lokacija nije sigurna tako da necu ispaljivat :)D

asikovac

Član
Tu od
11 Lis 2010
@dbomestar Hvala na odgovoru, što se tiče brendiranja nijanse nas razdvajaju u pogledu na temu brendiranja. A što se tiče teme načina poslovanja, najbolje ne raspravljati.
@Neosynthesist Skrati malo drug tekstove, zapalio sam cigaru, počeo čitati tvoj post ni do pola posta nisam došao a pao mi je pepeo koji je još žario na čilim ,umalo se nisam zapalio.
Radi kako misliš da je najbolje za tebe. Samo jedan savjet ,radi za sebe ,nemoj trošiti svoj osebujan talenat.
@M00nlander Vjerujem da nije atak na mene jer nema ni razloga ,debatiramo i razmijenjujemo svoje stavove,volio bih da je bilo konstruktivno,potkrepljeno činjenicama a ne paušalno iznošenje ličnog stava. Ali rasprava je otišla na nivo u kojem ja ne želim dalje da učestvujem.
Razlike u razmišljanju ne treba da nas udalje od druženja na forumu i razmjene iskustava i ideja.
U svakom slučaju svako dobro.

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
asikovac kaže:
@Neosynthesist Skrati malo drug tekstove, zapalio sam cigaru, počeo čitati tvoj post ni do pola posta nisam došao a pao mi je pepeo koji je još žario na čilim ,umalo se nisam zapalio.
Radi kako misliš da je najbolje za tebe. Samo jedan savjet ,radi za sebe ,nemoj trošiti svoj osebujan talenat.
Heh, jedna navika iz copywritinga, kad me krene -- raspišem se maksimalno, pa onda poslije srežem tekst i editiram ga, samo što ovdje nema puno editiranja.

I slažem se u vezi ostatka posta, razlike u razmišljanju ne bi trebale biti nikakva prepreka i problem, već prilika za učenje i osobni rast. Sad se sjetih prošlog threada gdje je tip naveo da se bavi sa MLM, pa ljudi nonšalantno uletjeli sa par svojih mišljenja o tome, i dalje ide legendarni dio "nabijem vas majmune i vašu regrutaciju", i "nek mi mod obriše account, i nabijem i njega". :crazy_grin

M00nlander

Moćan
Tu od
9 Lis 2008
@asikovac - ne brini bavio sam se MLM-om prije nekoliko godina i upućen sam u stvari. Nema veze. Nemoj tako brzo odustajati.

Ode tema u 100-tom smijeru :p

revealed

Član
Tu od
4 Velj 2011
Pozdrav ljudi!

Gogo7, admini stranica i svi ostali članovi koji su se mogli uvrijedit mojim nastupom. Priznajem da sam se ponio krajnje nekorektno i to što sam napravio nema opravdanja ni isprike. Nije problem bio u vama naravno, uvijek je u nama/meni, a tako se lažno uvrijediti može bilo tko zbog bilo ćega i onda tražiti krivnju u drugima.

Htio bi samo ostaviti jednu drugačiju notu iza sebe i prema vama. Svijestan sam pogreške, a nije mi niti drago što sam popustio samom sebi pa si tako dopustio da napravim gluposti u odnosu sa drugim ljudima - konkretno sa vama članovima foruma.

Ljudi pa tako i ja ponekad pokušavaju prebaciti krivnje na druge ljude odbacujući vlastitu odgovornost. Isti takvi mogu imati i očekivanja koja ako se ne ispune mogu uzrokovati nagon da za taj problem okrivimo druge, što se vjerujem meni desilo ovdje.

Nema naravno nikakve greške u onom kako su članovi reagirali na moj tekst, to je vjerojatno samo bilo nešto što ja nisam želio čuti.

Da se uključim u temu - osobno ime nije potrebno, no dobro dođe za neke marketinške strategije o kojima sam prvo počeo razmišljati. Novac se itekako da dobro zaraditi i bez takvih osobnih stranica. Zaista se nije potrebno predstavljati za bilo kakvu aktivnost koju radimo, nema niti mjesta za to.

Gogo7, kod tebe sam se posebno zadužio. Ne mislim zaista tako.

Lijep pozdrav!

Gogo7

Dobro znana faca
Tu od
28 Svi 2010
Kako skrivanje iza maske može utjecati na vaš posao?

Nisam se htio vraćati na ovu temu ali slučajno sam naletio na neke nove, nazovimo informacije.

Jedna stvar je kako skrivanje iza maske može utjecati na vaš posao?

Kao prvo, vaš internet identitet možete oblikovati po želji, možemo kontrolirati razne činitelje uključujući ime, klasu, zanimanje, obrazovanje.
Zašto mnogi ljudi imaju više identiteta? Npr., osoba može izmisliti novi identitet, pseudonim, da izbjegne posljedice negativna reputacije. Učinimo nešto naopako, no problem, novi identitet je tu i krećemo ispočetka, bez posljedica.
Ipak to je samo privid anonimnosti, svatko imalo odlučan može pronaći vezu između pseudonima i stvarnog identiteta. Prema IP adresi, e-mailu i tragovima koje ostavljamo po internetu. Lako se sve dozna, ako ste odlučni. ;)

I dalje...
Recimo ovako, sa jednim pseudonimom napravite odličan uspjeh na internetu, dobijete ugled i kredibilitet. Netko ste i nešto i imate reputaciju, ali, to ustvari niste vi. Nemožete prenijeti tu reputaciju na neki drugi biznis koji imate pod drugim pseudonimom. Započinjete novi projekt, ponovno počinjete od 0!

Kada stvaramo masku koja će nas predstavljati, to radimo jer se bojimo! Jedan od najvećih strahova jest da će netko ukrasti ili zloupotrijebiti naš identitet. Ako imamo masku, možemo djelovati bez straha.

Pseudonim nam dakle dopušta da sakrijemo naš pravi identitet. Stoga možemo se skrivati iza računala i govoriti i raditi što želimo sa malim posljedicama.
Zbog toga i postoji ovoliko internet predatora i internet prevara. Iako je korištenje pseudonima u dosta slučajeva dobra stvar, postoji i ta tamna strana priče.

Par situacija zašto se skrivati iza maske:

Pozitivne razloga skrivanja iza pseudonima je naveo Neosynthesist, ja ću pokušati sagledati neke malo negativnije.

1. Radite u kompaniji koja vam ne dopušta da radite svoj vlastiti biznis, pa makar on bio i na internetu.

2. Krivo ste počeli. Kako? Pa svi mi ovdje želimo izgraditi neki svoj e-biznis. Treba vremena da dobijemo ugled, reputaciju i kredibilitet. Ako jednog dana vaš posao procvjeta, a vi ga vodite pod pseudonimom, nastati će veliki problem.
Evo jedna vjerojatno istinita priča preuzeta s neta:
Jedan moj prijatelj je pokrenuo neki posao sa Socijalnim mrežama, napravio je web stranicu ali nije koristio svoje ime, napravio je socijalne profile bazirane na pseudonimu. Ali odjednom postao je vrlo uspješan samo mjesec dana nakon što je pokrenuo posao. I pogodite nešto? Sada mu je krivo što nije koristio svoje ime, ako ga sada počne koristiti izgubiti će kredibilitet i povjerenje, a pseudonim ne može koristiti vječno.

Eto to je samo neka pričica, možda i bajka, ali vjerujem da ste shvatili poantu!

3. Još jedan razlog nošenja maske, krije se u ljudskoj psihi. Bojite se kontakta s ljudima. Ima i takvih, vole biti sami u svojoj sobi i sa svojim računalom.

4. Zadnji razlog skrivanja je očit. Može biti jer ste varalica, spammer ili neka treća vrsta e-kriminalca. Tko ste vi?!

Zašto promicati sebe na krivi način, u krivom svijetlu, skrivati se iza maske? Zanimljiva izjava što sam pročitao: To je kao da gradite kuću na tuđoj zemlji.

I na kraju, u stvarnom svijetu odgovorni smo za naše postupke, zašto tako nebi bilo i u online svijetu?

damir1994

Novi član
Tu od
13 Kol 2010
e ljudi o ovom davoru sam nasao videa na youtube i njegov web i sta mislite jel pametno da mu vjerujem ima kao karbon kredit zarada ?

revealed

Član
Tu od
4 Velj 2011
Imao sam najbolje namjere, popljuvan sam sa mnogo strana :)

Sad je to nekako iza mene, dok rane još uvijek "liječim". Mnogo sam se razočarao u ljude sa naših prostora. Previše sam očekivao. Tako to ide.

Tečaj Prvi Milijun i danas nakon 4 godine otkako je napravljen po prvi puta, može pomoći onom tko znanje traži. Ipak, vrijeme ide, neka od ovih znanja su malo zastarijela, no principi rada nisu. Kao cjelina, ovo je i dalje izvanredan tečaj, bez obzira na neke malo zastarijele dijelove.

Evo izvolite Prvi Milijun ebook na 110 stranica sa slikama i tekstom potpuno besplatno.
http://davortrninic.com/Prvi%20Milijun%20v2.0.pdf

Navedeno znanje koristim i danas. Osnove su vječne i ostati će nepromijenjene.

Ima moćnijih i više updejtanih tečajeva koje sam naknadno objavio. Jedan sa kojim se dosta "ponosim" je besplatan video tečaj sa imenom:
"Vodič za internet poduzetnike kroz galaksiju"
http://www.croativepartners.com/uvod-u-vodic-za-internet-poduzetnike/

U svakom slučaju, ja sam se povukao iz internet marketinga. Moja želja da izgradim karijeru samo na našem govornom području pokazala se kao katastrofalna. Tko zna kako bi sve ovo izgledalo da nikada nisam radio ovdje, nego da sam sve napore ulagao u marketing na stranom području. Zasitio sam se. Općenito ovo područje je zagađeno neperspektivom, kako u gospodarstvu i ekonomiji, tako i u internet marketingu. Sve je to nekako isto i slično. Lijenost, očekivanje rezultata bez rada, neznanje, glavni su problemi sa kojima ćete se susretati.

Jednostavno, želio sam pomoći ljudima ovdje - to je bila moja najveća mana. Uvjeravao sam se da nije istina što svi govore da se ovdje ne isplatiraditi. Htio sam to nadoknaditi sa više napora, truda. Uzalud. Sadašnjim i budućim internet poduzetnicima to preporučam kao najveći savjet: ako imate mogućnosti - klonite se naših prostora i internet marketinga. Ako nemate tu mogućnost, onda morate raditi mnogo bolje nego što sam ja kako bi bili zadovoljni rezultatom na duge staze.

Lako je bilo vrijeđati sve što sam napravio. Omalovažiti, učiniti bezvrijednim na bilo koji način. To je nanašim prostorima normalno. Ipak, i danas, 4 godine kasnije, niti 1% internet poduzetnika ne radi ono što bi trebalo na pravi način. Gledajući tako ništa se nije promijenilo. Prednost je uvijek bila u rukama onih 1% koje su to znanje imali.

Uživajte.

revealed

Član
Tu od
4 Velj 2011
Dragi moj super admine. Ova tema iskače u top pretragama kada god netko upiše moje ime. Tebi je ona možda zastarijela, no meni svakako nije. Žalosno je ako je to jedino čime ćeš pridonijeti ovoj temi.

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
@ revealed

Tvoj post sa kojim si aktivirao ovu temu, koja je veoma interesante tematike, je totalno offtopic. Znači kompletan post pod brojem 30 si samo sebe promovisao, uključujući neki video u trajanju od minut i po uopšte ne napisavši nešto vezano za temu.

revealed

Član
Tu od
4 Velj 2011
@novii

Tim postom htio sam samo pokazati da nisam baš najveći negativac na svijetu kako sam bio osuđen ovdje. Htio sam pokazati da su moje namjere bile dobre, jer kako možeš vidjeti ti tečajevi koji su ovdje spomenuti, iako im možda i nije bilo mjesto, koristili su se tu samo kako bi se moj rad omalovažio i obezvrijedio. Eto sad bar možete vidjeti da nije bilo baš samo tako, te da je bilo itekako korisnih stvari.

Prije 4 godine nisam mogao objaviti tečaj besplatno samo da bi dokazao da nisam prevarant kakvim me se nazivalo ovdje. Sada mogu pokazati što sam podučavao ljude, pa sam to i napravio na mjestu gdje je moj rad kritiziran, a to je i na ovoj temi koja se prikazuje u pretragama kada netko upiše moje ime.

Ne bi se složio da moj novi post offtopic. Vidiš, zbog takvih naziva "samopromocija" su me i prije odbacivali, pa čak i sa ovog foruma. Kada sam prvi puta ovdje predstavio svoje radove, pojavili su se forumaši koji su sve to popljuvali sličnim riječima, a admini nisu posebno reagirali i dopuštali su neprovjerene uvrede poput ove od most reputation membera internet.zarada i mnogih sličnih.

Takva neopravdana kritika je obilježje naših prostora, a o tome sam govorio u 30om postu. Nikada ništa slično nisam doživio kada sam radio bilo šta sa strancima. Stranci su jednostavno - drugačiji. To je moje iskustvo. Sada sam opet dočekan na nož zbog "offtopica". Čak i kad dajete besplatno nešto u što ste uložili stvarno mnogo sati rada, ljudi gledaju negativno na to kao na samopromociju. Maknuo sam se iz IMa između ostalog jer mi je dosta toga takvog etiketiranja da što god da sam napravio je loše. Samopromocija je i tvoj post, kao i svaki post ovdje na forumu pored kojeg se reklamiraju web stranice, kroz profile, signature ili druge načine.

Ukratko - osobno ime da, no ne na našim prostorima. Na našim prostorima uvijek su najbolje prolazili anonimci, pa čak i ljudi sa minimalnim znanjem o internetu no besramni u nagovaranjima i lažnim obečanjima.

P.S. Na drugom linku, dodao sam direktan link na tečaj tako da mu možete pristupiti i bez upisivanja emaila, da me ne bi optužili da trebam vaše emailove (već se čudim da netko to nije provalio)..

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Dobro, valjda ti je lakse kada racionalizujes svoj neuspeh sa malogradjanstinom Balkana, ti i da si imao razuman naslov proizvoda,da je proizvod bio zaista najbolji, i da nije bio nijedan "napad" na tvoju licnost, tesko da bi napravio neki uspeh samo na Balkanu.

Patetiku ne bih komentarisao, jedino bih primetio da umesto da ucis od fidbeka svojih potencijalnih korisnika, ti ih napadas, koristis ih kao stit za svoj ego i neuspeh, umesto da se ide kontra i da vidis koji su to razlozi lose prodaje.

Postoji takozvani krizni PR, i cim se uoci negativnost, menja se pristup, evouliras sa svojim greskama i dajes novi ton ,menjas proizvod ,nacine promocije.

Dosao si na forum gde se ljudi bave internet marketingom i prodajes im proizvod "moj prvi milion" . Taj naslov bi prosao eventualno kod vlasnika Google-a ili Amazona.Taj proizvod je za FB grupe usamljene domacice ili za reklamu na Neobuxu.

Najveci problem je sto nista nisi naucio na svojim greskama.

mandrak

Novi član
Tu od
8 Velj 2013
A da, pa ovaj post zaista medju prvima iskace kad se gugla Davorovo ime.

Pa gde si Davore, stari prijatelju-neprijatelju? :crazy_grin Nego de mi reci gde je Goran L. ??? Onaj je uspeo i od gugla da se sakrije :crazy_grin uvek mu islo to "prvina google" pa me ne cudi ni ovo sada 'nigde na google" :crazy_grin

Elem, drago mi je da si ziv, ali mi nije drago sto si napisao da nisi vise u internet marketingu. No opaska za strani teren ti stoji, pa kako je sve to u sustini jedno pa te isto: marketing deder se ti vrati na pravljenje para, umes ti to. I da, ovde se MLM svakome obio o glavu pre ili kasnije.

Usput kao stari MLM-as mogu da potvrdim SVE sto ste napisali protiv MLM-a :crazy_grin Igor T. zna i zasto :crazy_grin

A za ovu diskusiju puno hvala, naucih i ja nesto a to je: koliko sam , nadam se samo bio, glup :crazy_grin U pravu je covek 100% koga briga ko je "iza" onoga sto se nudi, dok je ono sto se nudi to sto kupcu treba ( naravno prezentovano takoda on to i uvidi ). Sumnjam ja da ce iko od nas postati novi Stone E. pa prema tome cemu brend na ime ??? Ajmo mi te nase "parice" pa kako god, a 'veliki", rodjeni tamo negde drugde gde su stvari drugacije postavljene nek to i iskoriste kad nama ovde nije sudjeno. No ne zalim se, cuj ovde je iljadarka ko tamo 10

Sem toga za Media Buying ti tek ne treba 'ime" nego lova. Znace tvoja banka i poresko ko si, a ostale i ne treba da je briga.

Aj pa tako :drinks

Na vrh