Twitter Osnove Twittera i Kako Zaraditi na Twitteru

aktion

Aktivni član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
131
Imidz ti je najbitniji u startu. Ne smes da izgledas kao spamer. Znaci free blog moze proci ali neces imati uspeha kao sto bi imao sa domenom i hostingom.

Mada ko zna, svako ima neki svoj pristup i pogled na stvari, ko zna mozda te ljudi prihvate bas zato sto nisi profi zli webmaster koji ima placen domen, vec obican covek iz "naroda". Ali u tom slucaju samo pazi da ti clanci budu originalni. I mesaj dosta slika, klipova i sve textove pisi u prvom licu.

Ne preporucujem health/fitnes niche vec je prezasicen za pocetak. Znaci neki bi koncept bio da pravis profil i blogo tvom nekom vidjenju situacije u svetu ili vec koju si oblast i temu odabrao. Snimi neki klip za youtube, okaci na yt i monetizuj linkuj ga iz bloga pa sheruj na twiteru facebooku diggu stumbleupon-u pinuj slike sa svog bloga budi aktivan i originalan i super ces proci.

Ja bih predlozio da pises na engleskom jer ti je mnogo lakse kasnije da monetizujes takve pratioce.

Srecno :D

rakicko

Legenda
Tu od
4 Lip 2010
Poruka
583
Je l` imate neku foru za tweepi da stalno pokazuje koga ste unfollovali? Sve radi lepo kada to radim, ali vec kada se drugi put ulogujem, nema to pored a za neke sam siguran da sam ih unffolovao.

aktion

Aktivni član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
131
Ne koliko ja znam, to ti pokazuje uvek.. A koristim ga jako dugo, ja se logujem svaki dan. o_O mada ja samo ugasim tab, ne pritiscem log out.
Jedino sto mi pada na pamet je da imas ljude sa istom slikom a da imaju par naloga.

rakicko

Legenda
Tu od
4 Lip 2010
Poruka
583
aktion kaže:
Ne koliko ja znam, to ti pokazuje uvek.. A koristim ga jako dugo, ja se logujem svaki dan. o_O mada ja samo ugasim tab, ne pritiscem log out.
Jedino sto mi pada na pamet je da imas ljude sa istom slikom a da imaju par naloga.

Jbem li ga, mnogo ih je takvih onda. Ostali? Kakva su vasa iskustva?

aktion

Aktivni član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
131
I mene zanima, ako neko ima da podeli svoje iskustvo sa tweepijem..

vendetta-ns

Član
Tu od
3 Srp 2014
Poruka
15
Počeo sam da koristim tweepi nakon što sam pročitao ovaj tutorijal. Samo prvi put mi je pokazivao koga sam već unfollow, svaki put posle toga ne pokazuje ništa. Pomislio sam da je zbog toga što sam izmenio follow followers user-a.

aktion

Aktivni član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
131
Ja sam idiot. Hvala lepo.
Nakon kraceg guglanja http://tweepi.com/help#20

Ja placam zato meni i pokazuje. :(
Ja ne znam sta da kazem, osim da se izvinim za ovaj propust. Cak sam pravio novi nalog za potrebe ovog tutorijala, da vidite kako izgleda free varijanta. Kako mi se potkrala ovakva greska, nije mi jasno.

rakicko

Legenda
Tu od
4 Lip 2010
Poruka
583
aktion kaže:
Ja sam idiot. Hvala lepo.
Nakon kraceg guglanja http://tweepi.com/help#20

Ja placam zato meni i pokazuje. :(
Ja ne znam sta da kazem, osim da se izvinim za ovaj propust. Cak sam pravio novi nalog za potrebe ovog tutorijala, da vidite kako izgleda free varijanta. Kako mi se potkrala ovakva greska, nije mi jasno.

Sad lepo da svima kupis premium, a mozes i samo meni da das pristup. :crazy_grin

rakicko

Legenda
Tu od
4 Lip 2010
Poruka
583
aktion kaže:
Na zalost nije moguce..

Steta, znaci moracu da platim. :tease

Da neko mozda ne zna slican sajt koji "pamti" koga smo otpraitli?

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Poruka
3,697
Moram priznat da sam se u zadnjih tjedan dana navukao na twitter. Svaki dan odem tamo malo twittat i pratit influencere. Iako sam tek na pocetku, fascinantno mi je da me svaki dan pocne pratit par ljudi. Iako kad razmislim to je uglavnom ekipa koja prati pa te prestane pratit ako ne uzvratis pracenje kao sto to radi ovaj twepi alat.

Zanima me dali ima netko tko je uspio povecati broj followera a da nije koristio tu metodu pracenja drugih ljudi pa cekao da oni tebe prate?

aktion

Aktivni član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
131
Ja iskreno nisam video nikoga da to izvodi, osim slavnih licnosti.. Testirao sam par puta da li sadrzaj igra ulogu u dobijanju followera. Igra, ako ih imas, a ako ih nemas nema sadrzaja koji pomaze da te nadju ljudi, ili mozda samo nisam pogodio temu i sadrzaj. Cudan mi je Twitter skroz toga sto se tice.

vendetta-ns

Član
Tu od
3 Srp 2014
Poruka
15
dbomestar kaže:
Moram priznat da sam se u zadnjih tjedan dana navukao na twitter. Svaki dan odem tamo malo twittat i pratit influencere. Iako sam tek na pocetku, fascinantno mi je da me svaki dan pocne pratit par ljudi. Iako kad razmislim to je uglavnom ekipa koja prati pa te prestane pratit ako ne uzvratis pracenje kao sto to radi ovaj twepi alat.

Zanima me dali ima netko tko je uspio povecati broj followera a da nije koristio tu metodu pracenja drugih ljudi pa cekao da oni tebe prate?

+1
Nisam znao ništa o Twitteru dok nisam pročitao ovaj tutorial, sad sam redovan tamo. Napravio sam nalog pre nepuna 2 meseca i već imam oko 4.3k pratilaca.

Da bi dobio pratioce, moraš da pratiš.

Ogromna je razlika između "ručnog" praćenja i automatizacije. Ako nađem na Tweepiju dobar nalog i pratim njegove aktivne pratioce (one koji su tvitovali u poslednjih sat vremena), follow back rate mi je 50%

Ako poteram imacros, rate mi pada ispod 20%.

imacros zaprati 800 ljudi za 2 minuta, ali kvalitet posla trpi...

Napravio sam još jedan nalog pre 10 dana. Sa njim sam poslednji put preko tweepija imao followback 60%

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Poruka
3,697
Dobar komentar.

Ali mene zanima dali ste imali sta koristi od tih followera? Dali oni linkaju na vase stvari, dali ste uspijeli ostvari prodaje. Kakve ste sve koristi i poboljsanje metricsa imali od twitter followera?

vendetta-ns

Član
Tu od
3 Srp 2014
Poruka
15
Ja sam totalni noob u IM-u. Tek se prijavljujem za affiliate programe i još uvek ne znam skoro ništa o monetizaciji.

Aktion piše da monetizacija dolazi u obzir tek nakon 5k pratilaca. Ja ću da dobacim do 5k do kraja nedelje, valjda ću smisliti nešto do tada :)

Svaki predlog za monetizaciju je dobrodošao.

Tu od
13 Pro 2009
Poruka
627
vendetta-ns kaže:
Svaki predlog za monetizaciju je dobrodošao.

Aleluja. :)
Etto, to pita netko tko ima skoro 5 tisuća pratitelja?
Pa dobro, što si pisao u svojim tweetovima?
Sigurno nešto jako interesatno, ali to je usko povezano sa načinom mometizacije, o tome i ona ovisi. :fever

P.S. Da ne bude zabune, i ja imam nekoliko Twitter accounta i ukupno par pratitelja. :)

aktion

Aktivni član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
131
@dbomestar dobijam favorite i retvetove regularno od takvih pratilaca. Sto se tice uticaja njih na moje sajtove i same konverzije na CPA ponude, nisu lose. Na sajt ih je lako nagurati da odu, vec rekoh da tamosnji domorodci vole linkove i slicice. Ali konverzije postaju sve losije na svim CPA ponudama, valjda uce sta je sta, pa im je teze izmusti email. Ali u poredjenju sa redditom, drasticno su bolji kao posetioci i kupci.

@vendetta-ns svaka cast na istrajnosti, smo nastavi. Sto se tice monetizacije vec sam nabrojao par njih. Ne znam koja ti je sfera (niche) twitova pa da predlozim nesto konkretno. Nesto onako sa vrha glave bi bilo da nadjes ponudu na CPA mrezi koja prolazi kod tvojih pratilaca, npr popust na neki program za crtanje, besplatan kurs, ebook, bilo koji email submit, ako si u bransi za Odrasle :D CrakRevenue ima fantasticne ponude koje cak i na Redditu prolaze. Mozes da testiras TwtMob (SpeakR) placaju dobro, ali ne verujem da mozes neku vecu cifru dobiti sa 5k pratilaca, ali probaj nista te ne kosta.

ProTip: AddMeFast, ali ne za pratioce, vec za retvitove i po par favorita. Zacudili bi ste se sta se sa tim moze postici.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Poruka
1,183
aktion kaže:
Kao prvo želim da kažem da se pre nego što dođete do 5000 pratilaca uopšte ne upuštate u twitovanje reklama i affiliate linkova. Takvi nalozi jako brzo postanu prepoznati od strane ljudi kao spam nalozi i jednostavno ne dobijaju dovoljno pažnje da bi bili uopšte isplativi. Kao takvi nisu od koristi.

Nikada nisam ozbiljnije koristio twitter ali sam citao da ljudi naplacuju reklamiranje sa mnogo pratilaca e sad ovo 5.000 pratilaca da li si to napisao onako 5.000 pratilaca ili mora bas taj broj da se predje da ne bi ispao spam nalog...

Na vrh