Facebook Organski doseg ljeti / zimi

Mason1.reda

Član
Tu od
22 Pro 2017
Poruka
19
Pozz ljudi

Zelio bih vas pitati, da li ima razlike u dosegu objava na facebook stranicama ljeti i zimi...

Primjetio sam da sve sto vise ulazimo u august da mi doseg opada, pa razmisljam, Facebook je najaktivniji nocu, sada je noc kraca za 5-6 sati u odnosu na zimu, ljeto je, raspusti, pauze na fakultetima, ljudi se zaje+aju pa nemaju kad citat clanke po fejsu, i tako te stvari, da li bi to mogao biti razlog pada dosega?, druga stvar, pada mi CPM i tako mnogo stvari....uglavnom zarada se prepolovila, a primjetim i na ostalim stranicama da su im clanci sto se tice angazmana losi.

Isto tako cuo sam da Facebook smanjuje organski doseg, jeli moguce da padne na 0 , u tom slucaju mislim da bi FB pageovi bili beskorisni, mislim morat ce taj pad u nnekom trenutku stati. sta je cilj u konacnici, smanjiti prenatrpanost News Feed-a objavama sa stranica, i dati prioritet objavama sa profila?

Nadam se da ce svi iznijeti svoje misljenje sto se tice ovih stvari

Deni

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2012
Poruka
204
Uvek je razlika leti i zimi... Kao i radni dan ili vikend...

Ma da to dosta zavisi od tematike stranice, normalno da stranica posvecena moru nece biti nesto zanimljiva zimi nego samo leti...

Nikad nece organski pasti na 0 ali ce ici jos dole, fb kad bi imao samo placeni nebi se bas proslavio. A i njima je potika da dodjes na fb besplatno pa onda kad vidis da mozes bolje platis... Normalno oni ce se dosta igrati, traziniti neku zlatnu sredinu gde ima dosta ljudi koji organski dobiju a dosta i koji plate...

Mason1.reda

Član
Tu od
22 Pro 2017
Poruka
19
Deni kaže:
Uvek je razlika leti i zimi... Kao i radni dan ili vikend...

Ma da to dosta zavisi od tematike stranice, normalno da stranica posvecena moru nece biti nesto zanimljiva zimi nego samo leti...

Nikad nece organski pasti na 0 ali ce ici jos dole, fb kad bi imao samo placeni nebi se bas proslavio. A i njima je potika da dodjes na fb besplatno pa onda kad vidis da mozes bolje platis... Normalno oni ce se dosta igrati, traziniti neku zlatnu sredinu gde ima dosta ljudi koji organski dobiju a dosta i koji plate...

U mene se prepolovio za 2 mjeseca, stranica od 35 000 followa skupi maximalno 1500 doseg za 48 sati. prosjek oko 900...

Nego, bil mi znao objasniti dvije stvari
1. Na koji nacin se moze sponzorstvom zaraditi na clanku.
Cekam da skoci cijena klika npr. u Njemackoj, i kad skoci sponzorisem objavu na tom podrucju (clanak koji najvise privuce klikova) ?

2. Na koji nacin cu povecati aktivnost stranice (Probuditi pratioce kojim ne izbacuje moje objave).
Kada sponzorisem imam 3 opcije, da ciljam podrucje, da izbacuje ljudima koji prate stranicu, i da izbacuje ljudima koji prate stranicu i njihovim prijateljima... Vjerovatno ljudima koji prate stranicu, jer ukoliko duze vrijeme ne otvaraju moje objave, ne lajkaju i ne komentarisu, prestane im prikazivati moje objave? jeli tako?

Na vrh