• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Optimizacija web stranica za tražilice

InFlames20

Legenda
Tu od
2 Ožu 2008
SEO (Search engine optimization) ili optimizacija za tražilice je relativno dugačak proces. Mislite li da možete napraviti internetsku stranicu i u kratkom vremenskom periodu biti visoko pozicionirani s jednom ili dvije ključne riječi, možete odmah zaboraviti na to. Svi bismo mi to željeli, međutim to ne ide tako lako. Svakodnevno na Internetu osvane nekoliko desetaka tisuća novih stranica.

seohrja1.jpg

SEO je u svijetu već jako poznat i velike kompanije ulažu ogromne svote novca za optimizaciju. Što je ključna riječ traženija, odnosno ima više rezultata, to ćete se teže pozicionirati. Svjestan sam da ovaj priručnik pišem za mali broj ljudi koji se bave izradom web stranica, no predlažem da ga svakako pročita svatko tko još nema svoje stranice ili želi prilagoditi postojeće. Ukoliko želite biti visoko rangirani na svjetskoj razini za bilo koju ključnu riječ to ne možete postići unutar šest mjeseci. Rijetki su slučajevi kada vas Google visoko pozicionira u kratkom vremenu.

Ovaj priručnik nije zamišljen poput enciklopedije pa da pročitate samo jedan odlomak kad nešto zatrebate, već kao štivo koje je potrebno pročitati od početka do kraja i koje treba imati na umu svaki put prije nego što krenete u izradu nove web stranice.

DOWNLOAD LINK
http://rapidshare.com/files/152203822/seo_hrvatski.pdf

elvenluck

Član
Tu od
8 Lis 2008
Google search crack je nesto posebno ;) kako koristiti google da bi pronasli stvari koje nikako ne bi smjeli pronaci ;) nazalost ne smijem vam pokazati o cemu se radi :čekić

InFlames20

Legenda
Tu od
2 Ožu 2008
Jel to ima veze s ovom knjigom ili?
Trikove vezane uz Google i sl. piši u forum SEO.

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
RE: SEO GUIDE na hrvatskom

Eto super da je netko to stavio. Ja se sjecam da sam jos davno davno bio pogledao to, nisam bio odusevljen jer je dosta onako teorijski ali za pocetnike kojima engleski bas i nije dobar ovo je odlicna stvar da shvate o cemu se tu radi.

LeonMak

Legenda
Tu od
30 Stu 2010
Baš sam to čitao ovih dana. I meni se čini dosta korisna knjižica za početnike, pa stavljam i direktan download link s posluh.hr.
Optimizacija web stranica za tražilice

Admine, ako imaš neki razlog zašto si stavio rapidshare link, onda molim te briši ovo.

Anubi

Novi član
Tu od
23 Velj 2011
Baš da je i ja pročitam pa da vidim hoću li išta razumijeti.

Ludvig

Novi član
Tu od
20 Pro 2011
Napravio sam jednu stranicu u 10 mjesecu prošle godine,uz praćenje raznih seo alata sam je polako optimitizirao ,kolko tolko,to je dosta relativno da li sam bio u pravu ali prije par dana page rank mi je skočio na 4,pao sam sa stolca,inače sam skinuo nekoliko knjiga za seo,i iskoristio od svake po malo.Najviše mi je pomoglo međusobno linkanje i indeksiranje u razne direktorije.

Na vrh