• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ogromna lista Keyword-ova za vas novi Micro Niche Site

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
Naslov sve govori, dakle radi se o velikoj listi kw-ova. Za svaki kw napisani su osnovni podaci o njemu, prosecna cena klika, broj pretraga, da li su zauzete exact match domene i slicno. Dakle radi se o kljucnim recima sa par hiljada pretraga, bas ono sto vam treba da pokrenete micro niche site. Imate dosta kw-ova na izboru, pogledajte teme u kojima se pise kako videti da li je kw lak ili tezak, o tome su pisali dbomestar, DavidVictor... Ja nisam hteo da pisem po 100 put jedno te isto. Ovu listu sam nasao na netu, nisam je ja pravio i ne znam kad je pravljena, slucajno naleteh na nju, bila mi na kompu. Da ne duzim download link:

http://www.mediafire.com/?8p8knuth90lq8ti

:waving

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
AleksaS kaže:
...slucajno naleteh na nju, bila mi na kompu. -

Link ne radi. :( Nastoj, molim te, opet naletjeti na nju, ako je moguće?
Hvala.

omma987

Član
Tu od
1 Srp 2012
Evo dok sam trazio liste foruma, naletih na ovo, i vidim da se trazi lista keywordsa... skoro sam ovu pronasao na warioru, pa eto ako je do sada niko nije podijelio, da barem ja to ucinim...

malo je tesko surfati po njoj, al vrijedi, definitivno vrijedi... ja sam preko ovog smislio barem 10 novih projekata za rad... pa eto kome nije mrsko da odvoji vrijeme nek lista...

inace ima oko 500 000 predlozenih keywordsa... :D

http://www.namestall.com/high-paying-keywords

bambam

Član
Tu od
12 Ruj 2012
Iako unaprijed znam odgovor (uci, isprobavaj, budi strpliv) imao bih pitanje u vezi te liste...
Ja sam krenuo obrnutom logikom... nisam isao gledati na pocetak liste (one sa najvecim CPC), nego sam krenuo "odostraga". Keyword "health" (vjerojatno jedna od najtezih nisa za probiti se), uglavnom, predzadnja strana, competition 1%, GM Search 6.600, CPC $14.79, RamsayHealthcare . Sad, ne kuzim ovo Compettion 1%... po mojoj logici, ako je competition 0% ili 1%, to bi trebalo biti jako slabo, a kad pogledas rezultate za pretrazivanje, da se probijes tamo na prvu stranicu treba ti 100 godina. Previse sam ljen sada ici istrazivati kako oni odredjuju taj postotak konkurencije, zna netko u cemu je caka?

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Na Google Adwords Keyword Alatu competition se odnosi na koliko ljudi se oglasava na Adwordsu. Naprimjer za one koji zele zaradjivati od Adsense reklama daleko je bolje da je sto veci competition na Adwordsu jer to znaci da ce vise ce oglasivaca konkurirat da dobije "klik" samim time cijene klikova ce rasti. Tako da taj "competition" nije mjerodavan dali je tesko ili nije rangirati za neku frazu. Pretpostavljam da je to taj competition o kojem se govori.

Naprimjer moze ti biti da je health puno teze za rangirati nego nego neki na ovoj listi koji imaju puno veci competition. Po meni, konkurencija se odreduje na potpuno drugaciji nacin, tj. analizom niche (podsegmenta indistruje) i fraza u toj nichi s kojima zelis pocet rangirati (ako ti je cilj Google posjeta) te se analiziraju seo faktori za websiteove koji rangiraju za tu nichu i te fraze.

Osobno mislim da je puno bolje krenut "odostraga" ali cak i puno vise odostraga. Ja bi naprimjer uvijek radje izabrao neku laku nichu i lake fraze nego se gurao u nekim profitabilnim ali prekonkurentnim nichama.

Vecina posjete je u longtailu, uz dobar content marketing mozete pokrit puno longtail fraza, dobit puno posjete i onda tu posjetu monetizirat, i to sve bez da se takmicite sa nekime za oko 3-4 fraze, kad ce vas za 6-12 mjeseci Google ionako skinut kad rokne neki novi update.

Tu od
8 Velj 2013
AleksaS kaže:
Naslov sve govori, dakle radi se o velikoj listi kw-ova. Za svaki kw napisani su osnovni podaci o njemu, prosecna cena klika, broj pretraga, da li su zauzete exact match domene i slicno. Dakle radi se o kljucnim recima sa par hiljada pretraga, bas ono sto vam treba da pokrenete micro niche site. Imate dosta kw-ova na izboru, pogledajte teme u kojima se pise kako videti da li je kw lak ili tezak, o tome su pisali dbomestar, DavidVictor... Ja nisam hteo da pisem po 100 put jedno te isto. Ovu listu sam nasao na netu, nisam je ja pravio i ne znam kad je pravljena, slucajno naleteh na nju, bila mi na kompu. Da ne duzim download link:

http://www.mediafire.com/?8p8knuth90lq8ti

:waving

možeš ponovno uploadati? hvala

bambam

Član
Tu od
12 Ruj 2012
Heh, kupio domenu, napravio web, nabavio unique članke... i stavio jedan članak kao guest post preko fiver-a na jedan blog. Sada je taj blog rangiran na google page 1 za taj keyword, a od mojeg sajta nema ni traga. What I'm doing wrong :) ?

cfire

Dobro znana faca
Tu od
9 Srp 2011
bambam kaže:
Heh, kupio domenu, napravio web, nabavio unique članke... i stavio jedan članak kao guest post preko fiver-a na jedan blog. Sada je taj blog rangiran na google page 1 za taj keyword, a od mojeg sajta nema ni traga. What I'm doing wrong :) ?

Koliko ti je star domen, sajt? Koliko imas linkova ka svom sajtu? Kolika je konkurencija za kw koje ciljas? Ovo su neke od osnovnih stvari koje nam nisi rekao.

Taj jedan guest post te sigurno nece dovesti na prvu stranu G, moras nastaviti sa prirodnim link buildingom, nemoj preterivati ako ti je nov sajt, koristi razlicite metode, imaj strpljenja i bice rezultata :)

Na vrh