• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Od 113 url u webmaster tools prikazuje samo 1 indeksiranu

allx2011

Član
Tu od
15 Velj 2016
Pozdrav. Zanima me dali je imao neko sličnih problema.Web stranicu sam zvanicno pustio početkom januara 2016 godine. Tada je imala nekih 80 urlova koji su indeksirani u webmaster tools bez problema. Međutim kasnije sam promjenio dizajn jer se stranica ucitavala nesto sporije. Nešto se dogodilo i sa appache serverom koji mi je user friendly linkove promijenio u one sa index php ali sam to odmah popravio. Međutim google ih je vec indeksirao. Od tada sam imao problema sa duplicate urlovima(user friendly +sa php esktenzijom). Uzeo sam brisati u webmaster toolsu (pomocu remove url) sve koji imaju php ekstenzije i u htaacess uradio redirect. U međuvremenu mi je u webmaster tools google sitemap konstantno padala indeksacija ali kada odem na pretrazivac i ukucam ono site:mojsajt sve izgleda ok. svi su linkovi tu. Nakon toga sam obrisao cache svih urlova jer sam shvatio da su pojedini urlovi vukli linkove i sa starog templejta. Google je ponovo poceo indeksirati urlove nakon brisanja cache ali i dalje u webmaster toolsu prikazuje da imam samo jednu indeksiranu stranicu. Kada se ode na crawl stats moze se vidjeti da je sve ok. U manual toolsu također nema nikakvih obavjesti da imam spam. Može li biti ovo nekakav bug. Svi urlovi na stranici su unikatni, imaju unutarnje linkove i prosjek riječi od 600-2200. U prilogu saljem u slike iz webmaster toolsa

Prilozi

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 171
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    15.3 KB · Pregleda: 165

allx2011

Član
Tu od
15 Velj 2016
mishop kaže:
u search kucaj site:domen.com pa pogledaj broj rezultata.

:9 Sinoć je indeksacija spala sa 1 na 0 :) To što kažeš sam i pokušao i tu je sve ok. kada ukucam site:mojsajt svi linkovi su prikazani u pretraživaču.Ili je bug ili treba da prodje neko vrijeme. Ovo mi se nikada sa prethodnim web stranicama nikada nije desavalo. Vidim da u podršci piše da imaju dva načina da google kazni domenu. Jedan manuelni a drugi algoritamski. Kod mene nema ništa na manual actions. Možda je algoritamski jer kako sam rekao imao sam dosta duplicate urlova koje sam u medjuvremenu obrisao u removal toolsu.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Nisu ti sigurno kaznili domenu ako ti normalno prikazuje linkove kada upises site:tvojadomena.com .

allx2011

Član
Tu od
15 Velj 2016
mrgood kaže:
Nisu ti sigurno kaznili domenu ako ti normalno prikazuje linkove kada upises site:tvojadomena.com .
Hvala na odgovoru. Vjerovatno nije kaznjena jer pokazuje sve linkove ali je zaista frustrirajuće. Skoro mjesec dana je ovakvo stanje. Tamo u html imrpovements pokazuje da ima još duplicate urlova. Prije 5 dana je bilo 200 a sad se smanjilo na 100 mada znam da nema vise nijednog duplog. Sav visak je brisan ručno u webmaster toolsu. Posjeta i dalje ide samo sto je mizerna

allx2011

Član
Tu od
15 Velj 2016
Napokon je mapa nakon više od mjesec indeksirana na 101 url. U sustini sam ponovo kreirao mapu i uradio upload u root. Inače za kreiranje mape sam do sada koristio komponentu jsitemap pro na joomli i ona u svom linku ima php ekstenziju pa pretpostavljam da bi moglo to biti kočnica jer mi je u htaacess bio redirect svih php u user friendly (mada sa bing webmaster nema nikakvih problema).Također sam bio uporan u pronalasku i brisanju suvisnih duplicate linkova i često radio fetch and render. Hvala mrgood i mishop na odgovorima :)

sdsolunac

Član
Tu od
12 Velj 2015
I kod mene se desava slicna stvar .Vec duze vreme google indeksira neke stare obrisane stranice moga sajta ,a ne indeksira stranice koje su u Sitemap .Imate li predloga sta se moze uraditi?

Na vrh