• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novo Racunanje Google rangiranja

BlueBerry

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Neznam da li znate za ovo ali da objavim ovde da google sada racuna brzinu stranice kada rangira sajtove :)
Opsirnije ovde : link

OOOO1

Član
Tu od
1 Ožu 2011
onda su ga yahoo i tone mega portala ugasili, ili sve strane koje imaju red velicine MB na svojim stranicama .... nije bas tako ...

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
OOOO1 kaže:
onda su ga yahoo i tone mega portala ugasili, ili sve strane koje imaju red velicine MB na svojim stranicama .... nije bas tako ...

manje od 1% rezultata je zahvaceno istim obracunavanjem tako da ti to nema sanse da si primjetio. takodje sa neke stranice ce se na 1 megabit internetu brze ucitat 500 kb stranica nego 100 kb. ima nesto i u opterecenju servera.

marko_radovic

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Nisam siguran da imam jasan stav po ovom pitanju. Sa jedne strane, korisnici ne vole da čekaju da se neka stranica otvori, ali ako njima to smeta, već će oni kazniti sajt tako što će otići i pre nego što se sajt otvori. Mislim da je to dovoljna kazna za webmastera.

Sa druge strane, ta stranica koja se sporo učitava, može imati sjajan sadržaj i mislim da nije fer sjajan sadržaj lošije rangirati na uštrb tehničkog detalja. Može neki pekar napisati najbolji recept za kiflu na svetu, kakve veze on ima sa brzinom servera gde je uzeo hosting?

DavidVictor

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
marko_radovic kaže:
Nisam siguran da imam jasan stav po ovom pitanju. Sa jedne strane, korisnici ne vole da čekaju da se neka stranica otvori, ali ako njima to smeta, već će oni kazniti sajt tako što će otići i pre nego što se sajt otvori. Mislim da je to dovoljna kazna za webmastera.

Sa druge strane, ta stranica koja se sporo učitava, može imati sjajan sadržaj i mislim da nije fer sjajan sadržaj lošije rangirati na uštrb tehničkog detalja. Može neki pekar napisati najbolji recept za kiflu na svetu, kakve veze on ima sa brzinom servera gde je uzeo hosting?

Slažem se...
A brzina učitavanja stranice je samo jedan od 200 i nešto faktora koje google uzima u obzir za rangiranje...znači samo nekih manje od 1 % utiče ta brzina učitavanja stranice...
Ali ja kada bilo šta radim ako mi neko nudi priliku da i za 1 % postignem bolji rezultat zašto da to ne iskoristim i da pored zanimljivog i unikatnog sadržaja ponudim i relativno brzo učitavanje stranice... ;)

Na vrh