• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adsense općenito NOVO: AdSense uplata preko banke!!!!

harnemo7007

Aktivni član
Tu od
24 Stu 2013
mirkoooo kaže:
E uspio sam preko Nove Banke da bude na moje ime, ali sad me zeza Google AdSense... Ne prihvata mi prijavu i ne znam zašto. Pokušavao sam sa drugim blogom i unio sve iste podatke i prijava se uspješno poslala. O čemu li je riječ? Pročitao sam kako u pojedinim zemljama sajt/blog moraš imati 6 mjeseci kako bi mogao poslati prijavu. Jel to važi za Bosnu?

Evo ti najbolji tekst po meni o tome sta je bitno prilikom pravljenja AdSense naloga:
http://www.alltop9.com/2014/07/46-adsense-approvals-made-by-lasya-k-adsense-goddess.html

markos62

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Imam neku sumu novca na svom nalogu, nisam podizao duze vreme pa se nakupilo. Sada treba da aktiviram NAČIN PLAĆANJA.

Problem je u tome što je moj nalog na AdSense podešen na: IME I PREZIME, a devizni račun se vodi na: PREZIME I IME (što znači da bih, kada budem prosledjivao podatke o primaocu i banci, tu upisao takodje PREZIME I IME jer se u banci po deviznom računu tako vodim).

Da li bi ova nesinhronizacija mogla da mi predstavlja problem?!

Molim za odgovor jer mi je ovo jako bitno. Hvala unapred.

flex202

Legenda
Tu od
4 Sij 2011
markos62 kaže:
Problem je u tome što je moj nalog na AdSense podešen na: IME I PREZIME, a devizni račun se vodi na: PREZIME I IME (što znači da bih, kada budem prosledjivao podatke o primaocu i banci, tu upisao takodje PREZIME I IME jer se u banci po deviznom računu tako vodim).

Kod mene je adsense nalog na ženi a devizni račun na meni, znači isto prezime a različito ime pa ne vidim zašto bi i ti imao problem.

markos62

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Hvala puno na odgovoru.

Problem je u tome što mi je to prva isplata, a suma je poveća, za ovih par godina nakupilo se nešto preko 5.500 evra, pa sam zato ovako oprezan. Može li to (suma) da uzrokuje neki problem (račun je u Banci Intesa)? I još nešto. Da li prilikom "dodavanja načina plaćanja" nije neophodno popuniti dve poslednje rubrike - "Posrednička banka" i "FFC ili FBO" (mislim da ranije nije bilo potrebno).

Unapred hvala na odgovoru.

drsb

Aktivni član
Tu od
13 Ožu 2015
Šta si čekao sa isplatom do sada? :busted:

Ne verujem da može da prouzrokuje problem, sem što ćeš morati da potpišeš izjavu i da prijaviš PU.

Ne moraš da popuniš to poslednje i čini mi se da piše da ne mora.

MOCY

Član
Tu od
5 Kol 2011
Jedno pitanje sacekao sam juce da obracunaju zaradu za poslednji mesec i kad je obracunata upisao sam podatke za isplatu, e danas mi pise ovako Аутоматско плаћање је на чекању... ali mi tu ne stoji ceo iznos ta cela zarada sa ovim poslednjim mesecom nego sve osim toga, e sad da li cu morati za ovo da cekam sledeci mesec ili kako?

avramije

Novi član
Tu od
16 Svi 2016
Pozdrav! Zanima me sledeće: Da li je u adsense podešavanjima IBAN broj, onaj broj sa kartice deviznog računa od 22 cifre? Pošto mi je devojka u banci odštampala IBAN broj sa 21 cifrom tj. onaj broj sa kartice ali sa brojem manjka.

Lalamudan

Novi član
Tu od
19 Sij 2017
Pozdrav, interesuje me da li neko ima iskustvo sa NLB Bankom vezano za proviziju?

Hvala, a hvala i za sve predhodne poruke koje ste napisali.

ixxaaa

Član
Tu od
6 Kol 2013
Lalamudan kaže:
Pozdrav, interesuje me da li neko ima iskustvo sa NLB Bankom vezano za proviziju?

Hvala, a hvala i za sve predhodne poruke koje ste napisali.

Ne znam za NLB banku, ali sigurno znam da u Komercijalnoj ti je Free da otvoris racun i nema nikakve provizije, znaci koliko ti posalje ADSENSE toliko ti stigne na racun

HugoSef

Član
Tu od
4 Velj 2014
Pozdrav,
Danas sam dobio prvu uplatu od adsensa, mada sam je ocekivao tek posle 21og :D
E sad pozvali su me da odem u banku da popunim osnov priliva, da li neko zna da mi kaze sta tu da stavim?
Da li racunarske usluge ili informacione usluge ili ostale usluge?
Posto trebam u tabeli da obelezim sa X

Računarske usluge
Ostale usluge (prevođenja, objavljivanja str. i naučnih članaka, fotografske usluge i dr.)
Informacione usluge (usluge vezane za medije, pretplatu i sl.)

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Neke banke ne dozvoljavaju honorar jer za to moraš da budeš neki umetnik - pevač, pisac, slikar itd. Može da prođe prodaja softvera ili tako nešto.

ixxaaa

Član
Tu od
6 Kol 2013
aleksej kaže:
Neke banke ne dozvoljavaju honorar jer za to moraš da budeš neki umetnik - pevač, pisac, slikar itd. Može da prođe prodaja softvera ili tako nešto.

Meni su cini mi se stavili zarada od oglasa. Sad ne znam da li je to dobro ili nije...Jel zna neko?

HugoSef

Član
Tu od
4 Velj 2014
Ja treba da izaberem i zaokruzim nesto od ovih ponudjenih
BFelLVS.png

flex202

Legenda
Tu od
4 Sij 2011
Meni je navedeno kao "izvozne usluge" (BiH) kako vidim na prilivima kada gledam izvode od banke, mada ja nisam ništa potpisivao u banci niti su mi ikad tražili da se izjašnjavam o tim uplatama. A registrovao sam "Informaciono uslužnu djelatnost".

HugoSef

Član
Tu od
4 Velj 2014
Zavrsio sam sve, stavio sam Ostale usluge i pisao sam izjavu na osnovu cega imam uplatu, jer to je umosto ugovora. I kako vidim koliko mi je bilo na adsensu toliko mi je i leglo na racun tacno u cent, sto znaci da je 0% provizija :D

hasim22

Član
Tu od
14 Velj 2017
Jel legla nekom uplata za Mart,meni je od adsense stigla poruka 21.04 u 23:55 da su poslali novac,ali od banke mi nije stigla nikakva obavjest. Da li je moguce da sam pogrijesio IBAN kad sam kucao mada sam provjerio 10 puta, inace u NLB banci imam otvoren racun

Na vrh