• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi Penguin 4 tj. 2.0 je LIVE

bambam

Član
Tu od
12 Ruj 2012
Meni su keywordi radili "bungee jumping" zadnjih par dana... vjerujem da mozda treba dan-dva-tri da sve sjedne na svoje mjesto. Uglavnom sam za glavne keyworde izgubio jedno mjesto, a na ostalim mozda desetak mjesta. Ali ja imam low-quality sajtove pa je to ok.

robi052

Aktivni član
Tu od
10 Ruj 2012
Hoće li Google s novim updateom i "ocijeniti" stranice? Domena mi je stara malo manje od dva mjeseca. Prije je bila ista domena, ali druga TLD. Nakon promjene porastao mi je broj posjeta i ocjena na Alexa, pa me čisto zanima kako Google bude ocijenio. Prije je bilo 3/10

Web Preduzetnik

Novi član
Tu od
23 Tra 2013
Za sada bez vecih promena, svi sajtovi su se mrdnuli malo ka gore na rangiranju, poseta u blagom porastu, sve okej za sada, videcemo dalje :)

hendrixja83

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2009
robi052 kaže:
Hoće li Google s novim updateom i "ocijeniti" stranice? Domena mi je stara malo manje od dva mjeseca. Prije je bila ista domena, ali druga TLD. Nakon promjene porastao mi je broj posjeta i ocjena na Alexa, pa me čisto zanima kako Google bude ocijenio. Prije je bilo 3/10

To je google PR update i nema veze sa ovim apdejtom... PR update ne znaci nista nikome osim prodavcima linkova...

Pedja82

Član
Tu od
14 Lip 2012
Za sada je mirno :) pozicije na kljucnim recima su iste negde su cak i bolje ali videcemo do kraja meseca kako ce se odvijati situacija

i.m.warrior

Iskusan lik
Tu od
20 Tra 2009
Zasad ne vidim većih promjena u posjeti. Posjete po KW ne analiziram jer mi većina prometa dolazi od LTKW...so, meh.

Naravno, sve se to može još promijeniti kroz par dana/tjedana :D

robi052

Aktivni član
Tu od
10 Ruj 2012
hendrixja83 kaže:
To je google PR update i nema veze sa ovim apdejtom... PR update ne znaci nista nikome osim prodavcima linkova...

Mene to čisto informativno zanima da znam usporediti važnost i kvalitetu .in i .com TLD. Linkove ne prodajem, a niti ne razmjenjujem linkove s online kockanjem i klađenjem, bux i sl stvarima. Bitno da stranica s kojom link razmjenjujem ima kvalitetan sadržaj i tematski vezan uz moj blog. Za sada nisam primjetio neki pad/porast broja posjeta.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Mislim da se kod prethodnih pingvina svi rezultati nisu odmah videli,ali već narednih dana sve će biti jasno.Kod mene je došlo za sada do pada 3 sajta koja su prošla prethodne Pingvine iako imaju nešto spamy linkova,znao sam da im se može to desiti mada se radi o padovima a ne i o potpunom gubitku pozicija.
Kod nekih profitabilnih keyworda koje sam proverio a gde je oduvek bilo mnogo spama i dalje rangiraju totalno spamy sajtovi čak su sada isplivali na prvu stranu i web 2,0 blogovi koji su delovi link wheelova:busted

internet

Član
Tu od
23 Lis 2011
ja sam orijentiran prema google.HR, tj. prema domaćim stranicama i za keyworde koje ciljam se ništa nije promijenilo, niti ja niti konkurencija.

meni paše :drinking

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Slijedeci tjedan cu imat potpunu provjeru jer SEOmoz rank tracker koji koristim jednom tjednom osvjezi ranking rezultate ali po preliminarnoj provjeri odredjenog djela keyworda za websiteove na kojima aktivno radim cini mi se da se uglavnom nije mrdalo ni gore ni dole.

Kazu da je ovaj Penguin trebao biti tek nesto slabijeg utjecaja od proslog Penguina, ali nakon proslog Penguina cijeli web se prekrenuo a kod ovog vecina nema nikakvih pomaka sto me stvarno cudi. Sve me strah da nebi doslo nesto sa zaostatkom od par dana. Ugl. nakon vikenda puno toga ce biti jasnije oko novog Penguina.

bambam

Član
Tu od
12 Ruj 2012
Mozda nevezano za Pingvina, imam sajt koji je bio dobro rangiran za jedan pdf manual, koji nije bio bas "bez copyrighta". Kada je udario google, keyword mi nije nestao odmah, nego je poceo padati po desetak-dvadesetak mjesta svaki dan. Drugim rijecima: ako stavis žabu u kipuću vodu, iskočiti će van, a ako vodu lagano griješ, ostati će u loncu. Nadam se da to nije situacija sa novim pingvinom, da google polako pojačava vatru :) .

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Ja danas vidim više promena nego juče ali i mnogo neverovatnih rezultata gde sajtovi sa djubre linkovima gradjenim alatiama odlično rangiraju.Jedan moj pomoćni blogspot blog koji se bezveze probio u top 15 je sada treći a ima isključivo hard spamy blog komentare,to su jedini linkovi koje sam gradio:tease

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
Meni je fascinantno da u vezi domaćih siteova još uvijek dobro prolaze blog komentari, ono ima siteova koji imaju 90 posto takvih linkova i drže odlične pozicije. Pa hebemu do kad ce to tako :)

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Raymond kaže:
Meni je fascinantno da u vezi domaćih siteova još uvijek dobro prolaze blog komentari, ono ima siteova koji imaju 90 posto takvih linkova i drže odlične pozicije. Pa hebemu do kad ce to tako :)

Kada nema konkurencije, pretpostavljam. :)

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Kod mene traffic raste i samo raste. Vidjet ću kako će ići ovih par dana. :)

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Raymond kaže:
Meni je prvi pingvin unistio mnogo sajtova zbog blog komentara,stvar je u nofollow blog komentarima koje google i dalje ignoriše ...ako imaš malo veći broj dofollow komentara sigurno ćeš biti pogodjen.Takodje u prethodnim Pingvinima spami linkovi samo ka unutrašnjim stranama su prošli dok sada to nije slučaj bar kod mene.Kod domaćih sajtova su opet prošle razne spamy stvari ja sam dugo strpljivo čekao pingvin i pažljivo gradio linkove verujući da će konkurenti proći kao ja nekada sa spamy linkovima al sam ispao budala:stars bar za sada.Po nekoj teoriji bilo kakav nofollow link ne bi smeo da našteti sajtu al kad vidm sajtove sa 1000-1500 komentara na 1000-1500 blogova plus 500-600 spamy forum linkova a pingvin ih je još podigao....

Na vrh