• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi Panda 4.0 update!

ekibum

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2010
9to60m.jpg

Iako Panda napada sajtove koje imaju slab sadrzaj, za sada nema nikakvih promena u rangiranju mojih micro niche sajtova. Kakva je situacija kod vas?

Ace_

Iskusan lik
Tu od
28 Ožu 2010
Da li utjece na domace sajtove isto?

Imao sam nekih turbolencija i gore i dole.

ekibum

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2010
Ace_ kaže:
Da li utjece na domace sajtove isto?

Imao sam nekih turbolencija i gore i dole.
Izvor: Search Engine Land
"It will impact 7.5% of (english) search queries. Other languages may well be affected in differing proportions."
E sad je pitanje sta i koliko...

tatanakvadrat

Novi član
Tu od
8 Pro 2010
Izgleda da će ovaj update biti u korist malim stranicama, a štetiti velikim koliko sam skužio, što je razlog više za :drinking , ali živi bili pa vidili...

ekibum

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2010
Da izgleda da pogadja velike sajtove. Jedni od najvecih gubitnika su Ask.com, eBay, Biography.com koji su izgubili ogromnu kolicinu traffica, preko 30%...

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
hm hm... vidim promjene u rangiranju nekih svojih siteova, vraćanje na bolje pozicije. Izgleda da utječe i na domaće siteove.

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Koliko se sjecam i originalna Panda je postepeno isla od najvecih prema manjima na svakom updateu. Tako da sada mozda vidite skokove jer su najvece stranice Pandirane ali kad bude dosla Panda 4.2-4.3 mozda i manje budu pogodjene.

Just sayin'

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
dbomestar kaže:
Koliko se sjecam i originalna Panda je postepeno isla od najvecih prema manjima na svakom updateu. Tako da sada mozda vidite skokove jer su najvece stranice Pandirane ali kad bude dosla Panda 4.2-4.3 mozda i manje budu pogodjene.

Just sayin'

da, zvuči logično.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Najveći strahovi oko pande se pojavljuju kod onih koji imaju dupli sadržaj,ali kod domaćih sajtova to se odnosi na duplirane stranice samog sajta ali ne i na kopirani sadržaj.
Od velikog broja bisera koje sam upamtio uglavnom nema promena.

Sajtovi koji tematski nemaju nikakve veze sa sadržajem koji je kopiran odlično rangiraju čak i neki DA 8 koji kompletno kopiraju portale DA 50 + i linkaju na njih.

Imam jedan domaći sajt gde sam iskopirao oko 150 postova i označio url-ove tako da u analitiksu mogu lako da ih pronadjem.Nema nikakvih padova u posetama baš ovih postova kao ni za ceo sajt.Sajt ima i oko 450 originalnih postova a procenat uspešnosti izmedju kopiranih članaka i originala je potpuno isti.
Kada se sabere broj poseta za mesec na landing pages kopirani članci donose tačno četvrtinu!

Na vrh