• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova Panda

dex

Član
Tu od
5 Lis 2010
i to baš pred blagdane, većina neće ni primjeiti do sljedeće godine :)

omma987

Član
Tu od
1 Srp 2012
Eto proslo je nekih 7 dana od novog updatea pande... eh sad ne znam kako je ko prosao, al meni je blogger dosta dobro proradio... nesto su mi drage stranice pravljene tamo, jer ih google nekako lakse rankira... al nebitno imam neke druge probleme i pitanja...

nisam baska nesto stigao trazit malo aktivnije teme, pa sam ovdje odlucio okusat se jednim pitanjem...

ne znam koliko je vas primjetilo, al sve vise u google rezultate pretrage izbacuje na pocetke clanke koji su autoritizovani preko G+ profila...

malo mi je to sve bilo interesantno pa sam se odlucio za mali eksperiment... naime napravio sam fake akaunt na G+ i na jednu stranicu koju radim ubacio svoju autorizaciju sa tog profila... eh sad posto ne znam kakav cu efekat da proizvedem, interesuje me da li je neko to vec probao, i ima li to ikakvih prednosti kod novih pandinih updatea???

blaz1988

Član
Tu od
26 Lis 2012
kakve su promjene napravljene što se tiče google pande update , jel ima nekih novih značajnih stvari na koje moramo paziti ?

Tu od
12 Pro 2011
omma987 kaže:
Eto proslo je nekih 7 dana od novog updatea pande... eh sad ne znam kako je ko prosao, al meni je blogger dosta dobro proradio... nesto su mi drage stranice pravljene tamo, jer ih google nekako lakse rankira... al nebitno imam neke druge probleme i pitanja...

nisam baska nesto stigao trazit malo aktivnije teme, pa sam ovdje odlucio okusat se jednim pitanjem...

ne znam koliko je vas primjetilo, al sve vise u google rezultate pretrage izbacuje na pocetke clanke koji su autoritizovani preko G+ profila...

malo mi je to sve bilo interesantno pa sam se odlucio za mali eksperiment... naime napravio sam fake akaunt na G+ i na jednu stranicu koju radim ubacio svoju autorizaciju sa tog profila... eh sad posto ne znam kakav cu efekat da proizvedem, interesuje me da li je neko to vec probao, i ima li to ikakvih prednosti kod novih pandinih updatea???

Ja uskoro krećem sa ovim. Za dva izuzetno jaka pojma iz jedne jake niše prva mesta zauzimaju sajtovi sa verifikovanim autorima. Mislim da je to nešto što je neizbežno, kao nadogradnja link buildingu.

Možda da se Davor oglasi :)

omma987

Član
Tu od
1 Srp 2012
Pa upravo i ja tako mislim... jer ako panda ide na sve adekvatnije i kvalitetnije sadrzaje sa bas informacijama bla bla bla.. i ako sve vise razmislja ko covjek onda bi bilo realno ocekivat da se pocne to gledat...

mislim vec dosta stranica vidim da koriste ovu autorifikaciju, pa me to malo zainteresiralo... bio bi red probat... al eto sve cekam da neko ko zna nesto o ovome odgovori, koliko je zapravo autorifikacija bitna za indexiranje clanaka (ne same stranice, vec bukvalno clanaka) :D

Tu od
12 Pro 2011
omma987 kaže:
Pa upravo i ja tako mislim... jer ako panda ide na sve adekvatnije i kvalitetnije sadrzaje sa bas informacijama bla bla bla.. i ako sve vise razmislja ko covjek onda bi bilo realno ocekivat da se pocne to gledat...

mislim vec dosta stranica vidim da koriste ovu autorifikaciju, pa me to malo zainteresiralo... bio bi red probat... al eto sve cekam da neko ko zna nesto o ovome odgovori, koliko je zapravo autorifikacija bitna za indexiranje clanaka (ne same stranice, vec bukvalno clanaka) :D

Jasno, i ja razmišljam u tom pravcu.
Mene muči konkretno nekoliko dilema pa evo ovde ću ih i napisati, možda se nađe neko ko je testirao da odgovori, i možda razvijemo konstruktivnu diskusiju iz koje ćemo nešto svi zajedno naučiti.

Evo dilema koje me muče:

1. Ukoliko radimo SEo na više projekata, da li je korisno za sve njih koristiti autorizavijusa istog G+ acaunta. Postoji opcija da se autorizuje više sajtova, ali da li će to dati isti efekat, ili pak za svaki sajt ta koji se radi SEO razvijati novi G+ acaunt ? Ili možda sa jednim acauntom pokrivati sajtove iz jedne niše, tj da se ima različit G+ acaunt za svaku od različitih niša koje se rade. Ja sam nekako najbliži ovom rešenju.

2. Da li autorizaciju raditi za svaki od članaka posebno, tj na kraju svakog od članaka da stoli link, ili pak možemo uraditi na jednom mestu za ceo sajt i da to da efekat ( nešto tako je urađeno koliko sam video za sajt: http://www.pametnioglasi.com/ i on je prvi sa autorizovanim profilom za frazu Optimizacija sajta. Može se videti da je autorizacija urađena na jednom mesti za ceo sajt, u sidebaru, ispod levog menija )

3. Da li je bitnije koliko je profil aktivan, tj. koliko drugih sharuje sadržaje G+ profila, ili koliko ima drugih profila u čijim se krugovima nalazi. Konkretnije kako se meri popularnost G+ profila ?

4. Da li je korisno raditi i link building za G+ profil, gde bi linkovi dolazili i sa drugih a ne samo sa autorizovanih sajtova ?

Eto, ovde su neka od pitanja koja me muče. Bilo bi dobro ako neko ima odgovore, možda neke pokazatelje na već urađenim projektima il nešto slično da se uključi. Pa da na kraju izvučemo neke zaključke vezane za ovo, jer ovo je definitivno uz Guest posting i co - citations nešto što će nam svima trebati u narednom periodu.

Na vrh