• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nova Amazon affiliate web stranica, 4 pitanja i jedan problem

Giby

Novi član
Tu od
9 Srp 2022
Pozdrav svima. Imam 19 godina i zovem se Bojan, a nadimak mi je Milos pa me i tako mozete osloviti. Pokrenuo sam jednu amazon affiliate stranicu pre nekih mesec ipo dana i za taj vremenski period nisam uspeo dobiti ni jedan jedini klik sa trazilice! Baš sam ponosan na sebe. Na stranici imam 26 tekstova i bas se cimam oko tog sajta. Nisa mog sajta je onako, poprilicno bajing sama po sebi, tako da vecina sajtova pravi članke u fazonu uvod od 100 reči i samo nabaca 10 proizvoda sa amazona uz kratak opis koji je u većini slučajeva preoblikovana deskripcija proizvoda. Koristim alat za semrush za pronalaženje ključnih reči. Gledam da pronalazim fraze sa što manjom konkurencijom tj gledam onaj keyword difficulty ta mi je što manji (da piše very easy) pa valjda dobro radim. Uglavnom evo ovako se rangiram za keywordse:

Screenshot_11.png

Kao sto se vidi na ovoj slici samo se za jedan keyword rangiram na 11-20 poziciji, 11 na 21-50 i 13 bogu iza nogu. Btw 10 minuta sam gledao kako sliku postaviti. Ovo je moja taktika. Da se ubijem od pisanja tekstova, dakle svaki dan 5 članaka od 1500 reči, pošto pare za dobre beklinkove nemam. Do kraja godine bi trebao napisati bar 400 tekstova. Nakon toga bih kupovao neki backlink sa relevantnog sajta (za kog procenim da vredi nesto, posto ne verujem indicijma). Imam jedan mikro niše news affiliate portal koji mi donosi zaradu oko 70 evra. Ali bukvalno 70 evra. Zadnjeg dana juna u 10 uveče imao sam zaradu 69.43 evra, zvao sam tetku iz nemačke da mi klikne na oglas da zaokruži na 70 da mogu biti isplaćen sad u julu. No da se vratim na priču. Moj pakleni plan je da pokušam svaka 3 meseca uštedeti jedno 100 evra i za taj novac kupiti jedan solidan backlinckić.

Takodje bih trebao imati bar jednu prodaju na amazonu pre nego što prodje onih 180 dana kako mi ne bi ugasili račun. Krajem godine cilj mi je da zaradjujem bar $100 mesečno ili ću da se roknem.

Do kraja sledeće godine bih želeo uvaliti nekom ovaj sajt za nekih $10.000 na npr stranicama za flipovanje sajtova (flippa). Poželite mi good luck.

4 Pitanja i 1 problem:

1. Da li gradite backlinkove tj. da li ih kupujete, da li koristite neke metode poput guest postinga za dobijanje backlinkova? Da li znate/praktikujete neke besplatne platorme za quest posting poput medium-a za dobijanje linkova. Da li se uopšte mogu dobiti besplatni linkovi osim quore, redita, socijalnih mreža, social bookmarks itd...

2. Koliko ste strpljivi? Koliko imate živaca da radite na stranici pre nego što vidite prve rezultate? Pod prvim rezulatima podrezumevam neku prvu značajniju posetu sa googla?

3. Da li je normalno što se za neki keyword od 30-70 mesečnih pretraga trudim da bi na kraju bio na 3,4,5,6,7,8,9,10 stranici googla, ili je to samo zbog toga što je sajt star svega 2 meseca? Inače mislim da On Page SEO radim dosta korektno. Imam 15 godina iskustva u SEO, iako imam samo 19 godina.

4. Da li ste nekada radili na web sajtu, bez link bildinga i ostalih malverzacija? Da li ste se zaista vodili logikom, "Kvalitetan kontent i rezultati sigurno ne mogu izostati" i da li je taj sajt nikao, da li ste od takvog sajta sebi mogli platiti račun za struju ili ste ga prodali za neke masne pare? Mene zanimaju vaša iskustva i onako šta ste tačno radili prvih 6 meseci od početka sajta

Imam jedan problem sa indeksiranjem novih članaka. Kada ukucam site:imesajta.com ne izbacuju mi novi tekstovi. Kada odem Search Console ja uvek ručno zahtevam indeksiranje svakog novog članka. Imam dodan sitemap u search console ali i dalje mi se neki tekstovi ne indeksiraju evo več 10ak dana. Da li je to normalno i da li postoji šansa da se to reši samo od sebe. Možda je problem starost stranice?

Lep Pozdrav, srdačno Stefan.

Posebno bih cenio misljenja od Danijela i Mrguda @mrgood @daxi95

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Pozdrav svima.
Pozdrav i tebi. :)
Evo naš Giby, zove se Bojan, nadimak Miloš a potpisuje se kao Stefan (ima još, vidim). :D
No sve je to rock and roll, dobrodošao na Forum. (y)
Pokrenuo sam jednu amazon affiliate stranicu pre nekih mesec ipo dana...
Sve to što si naveo uobičajena su početnička pitanja i sve ide za sada svojim tokom.
I to što za mjesec i pol nisi još dobio klik sa Googlea nije ni čudno ni zabrinjavajuće, dobro bi došao neki backlink baš na tu Amazon prodajnu stranicu, vidim da pišeš da ti sve stranice nisu ni indexirane.

Vjerojantno postoji tu još nekih skrivenih grešaka, vidljivo je to i po naslovu koji si prvotno dao ovom topicu, ovaj dio “Nova amazon affiliate web stranica”, je dodao mod, a ti si htio da onaj ostatak bude naslov? :( Tako nešto nije ispravno čak ni na Forumu.

Dakle, čini mi se da je vrlo moguće da ti ni Onpage SEO nije na vrhunskom nivou (ne kažem da je tako, ne shvati krivo), ali ono što stvarno može biti ozbiljan problem je ovo:
Takodje bih trebao imati bar jednu prodaju na amazonu pre nego što prodje onih 180 dana kako mi ne bi ugasili račun.
Zato savjetujem svim webmajstorima koji planiraju otvoriti Amazon web page, da pokrenu website prije nego se prijave kao takvi na Amazonu, da ih Google primijeti i upozna pa kad budu indexirani i koliko toliko poznati online (počnite sa člancima, linkove ćete staviti kasnije), ;) tek se tada upišite u Amazon affiliate, tako da vam se onih 180 dana ne broji u prazno, to vas može koštati. :(
Imam 15 godina iskustva u SEO, iako imam samo 19 godina.
Aleluja, he he. :D
Pune odgovore na ona 4 pitanja ćeš doznati u hodu i kroz iskustvo, javi’će ti se i Forumaši koje si pozvao. ;)
Drž' se, izvještavaj nas redovno. :cool:

mico

Moćan
Tu od
4 Sij 2012
Evo i mene malo u ovoj temi.
Nemam sajt,ali napravi se neka prodajica.
20220709_154959.png

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
To je zarada na Amazonu putem deljenja linkova na Facebooku.
Da da, vidiš ti Mico, to je baš dobro. (y)
Koliko vidim, tebe ne zabrinjava ni ono o 180 dana, čestitam još jednom. 🤝

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Pa ovako Miloše, idemo ispočetka:

1. Ne gradim backlinkove na affiliate sajtovima. Sve što imam dolazi prirodno jer netko linka kvalitetan sadržaj. Jedino što radim su forumi(link u potpisu) i tu i tamo Quora. Naravno, imam Facebook page i Instagram profil za affiliate web stranicu ali od toga slabo ima koristi.

2. Treba biti izuzetno strpljiv. Ne možeš očekivati posjetu sa Googlea nakon mjesec i pol, malo si preoptimističan. Ovisi o niche i o težini keyworda, ali barem tri mjeseca treba proć.

3. Ovo baš i nije normalno. Možda si u krivu kad misliš da dobro radiš on-page SEO. Ako imaš dobar sadržaj(bolji od konkurencije), za takve pojmove sa tako malo pretraga moraš biti na prvoj stranici. Nešto tu ne štima.

4. Jesam. Moj prošli sajt sam prodao na flippi za lijepu cifru. Nisam radio backlinking osim potpisa na forumu i tu i tamo Quora. Ali me je zbog dobrog sadržaja linkao Business Insider i to sa svih poddomena i tada je sajt poletio. Nikada neću prežaliti što sam ga prodao ali morao sam jer su mi trebale pare.

Nije normalno da se novi članci ne indeksiraju. Ako imaš WordPress ja ti mogu reći što sam ja primijetio: Kada radiš na sajtu i označiš kvačicu u Settings "Discourage search engines to index bla bla" tj. postaviš cijeli sajt na noindex kasnije kada makneš kvačicu taj sajt će uvijek, bez obzira što ti radio imati problema sa indeksiranjem. Meni se to upravo dešava na dva sajta.

P. S.
Možeš mi poslati link u PM da pogledam koji je to tvoj sajt pa da ti kažem gdje radiš greške(ako ih ima). Ili, ako ne možeš slati PM, pusti link u temi, valjda admini neće brisat.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Evo samo da vidite kako izgleda moj sajt koji je star 6 mjeseci cca. Nema još prodaja na Amazonu(tu i tamo se neka zalomi)

gsc.jpg

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Ili, ako ne možeš slati PM, pusti link u temi, valjda admini neće brisat.
Hoće hoće, ;) dobro je Giby postupio što nije stavio link još i odmah, (y) to je sukladno pravilima Foruma, pohvala.
Ovo je ozbiljan, profesionalan i no spammy Forum.

Radijski Voditelj

Aktivni član
Tu od
12 Srp 2021
Sa 53 klika ostvareno 33 kupovina.
Bravo Mico! To ti je od pozitivne energije na forumu i biće još bolje.
A reci molim te jeli to imaš posebnu FB stranicu o tome ili stavljaš linkove tamo tek tako, sreda? :)

Giby

Novi član
Tu od
9 Srp 2022
Pa ovako Miloše, idemo ispočetka:

1. Ne gradim backlinkove na affiliate sajtovima. Sve što imam dolazi prirodno jer netko linka kvalitetan sadržaj. Jedino što radim su forumi(link u potpisu) i tu i tamo Quora. Naravno, imam Facebook page i Instagram profil za affiliate web stranicu ali od toga slabo ima koristi.

2. Treba biti izuzetno strpljiv. Ne možeš očekivati posjetu sa Googlea nakon mjesec i pol, malo si preoptimističan. Ovisi o niche i o težini keyworda, ali barem tri mjeseca treba proć.

3. Ovo baš i nije normalno. Možda si u krivu kad misliš da dobro radiš on-page SEO. Ako imaš dobar sadržaj(bolji od konkurencije), za takve pojmove sa tako malo pretraga moraš biti na prvoj stranici. Nešto tu ne štima.

4. Jesam. Moj prošli sajt sam prodao na flippi za lijepu cifru. Nisam radio backlinking osim potpisa na forumu i tu i tamo Quora. Ali me je zbog dobrog sadržaja linkao Business Insider i to sa svih poddomena i tada je sajt poletio. Nikada neću prežaliti što sam ga prodao ali morao sam jer su mi trebale pare.

Nije normalno da se novi članci ne indeksiraju. Ako imaš WordPress ja ti mogu reći što sam ja primijetio: Kada radiš na sajtu i označiš kvačicu u Settings "Discourage search engines to index bla bla" tj. postaviš cijeli sajt na noindex kasnije kada makneš kvačicu taj sajt će uvijek, bez obzira što ti radio imati problema sa indeksiranjem. Meni se to upravo dešava na dva sajta.

P. S.
Možeš mi poslati link u PM da pogledam koji je to tvoj sajt pa da ti kažem gdje radiš greške(ako ih ima). Ili, ako ne možeš slati PM, pusti link u temi, valjda admini neće brisat.
Ćao Mrgude!

Ti si meni baš interesantan lik iz razloga što si jedini uspeo prodati sajt za lepe novce bez konkretnijeg link bildinga.

Najpre hvala ti na odgovorima. Postavio bih ti još par pitanja, ako si voljan odgovoriti. Sajt iz slike GSC koju si poslao, koliko ima tekstova? Zanimame koliko ti imas strpljenja do nekakavih konkretnijih rezultata? Rezultati ovog tvog sajta i nisu nešto, verovatno zbog manjka backlinkova. Da li si nekada isto ovako uzgajao affilaite sajt koji je prvih 6-7 meseci imao 5-10 klikova dnevno pa je kasnije bio boom?

Da li bi problem kod indeksiranja novih postova mogao da bude ovo:

U search console kada otvorim oanj padajuci meni da izaberem sajt (pošto ih imam više), ovo iskoči:

mrgud.com - Domen
pa ispod toga imam
https://mrgud.com - URL

a ispod je moja druga web stranica.

Dakle u Searah Console imam 2 puta prijavljenu istu stranicu.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Sajt na slici ima samo 29 članaka. Pa trenutni rezultati su da sam na prvoj stranici za većinu glavnih keyworda iz članaka. Ali su to vrlo uski upiti (longtail) sa malim brojem pretraga. Trenutna posjeta je oko 30 UV dnevno. Da, ovako sam počinjao i sa onim sajtom.
Ti si dodao i domenu i website link u GSC. Ja tako ne radim. Uvijek i isključivo dodajem samo website link - odnosno glavni link. Kao što znamo, postoje 4 verzije svakog linka: https, www+https, http, www+http. Sve ostale tri verzije koje nisu glavne moraju imati 301 redirect na glavnu verziju.
Negdje ćeš pročitati da je u GSC potrebno dodati sve 4 verzije - to je glupost da nema veće. Napraviš ovako kako sam napisao i to je to.
I obavezno makni domenu iz GSC i pusti samo glavni link tamo.

Na vrh