Nema više starog Keyword toola - šta sada koristite ?

Tu od
12 Pro 2011
Poruka
78
Od kada nema više starog Keyword toola, dosta ljudi koje znam se prebacuje na ovaj novi planer vezan za adsense. Međutim meni je stari keyword tool nekako bio bolji jer mi je davao sistematičnije podatke, ili mi se bar čini. Znam da je svaka promena zez, i da se otpor javlja sam po sebi, naprosto mozgovi su nam tako isprogramirani. Jel koristite još nešto , neki drugi alat, nešto što može dati više podataka ?

Pozdrav svima

Deni

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2012
Poruka
204
Planner je skroz ok, nije isti naravno. Ali ko tu nas sta pita, Google se vodi onim sto se njemu vise isplati. Sigurno ce u buducnosti biti jos dosta izmena nekih na bolje za nas dok nekih na gore za nas...

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
Poruka
696
Longtail Pro - po meni extra brz i pouzdan, lako mozes pronaci dosta longtail keyworda i videti kakva je konkurencija. Mnogo je recimo brzi od Market Samurai-a.

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Poruka
966
http://ubersuggest.org/

Za ovo sam čuo pre nekoliko dana i veoma mi se svidelo. Malo sam se igrao sa njim za sada, pa me zanima da li ga je neko koristio malo ozbiljnije do sada ?

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Poruka
3,697
novii kaže:
http://ubersuggest.org/

Za ovo sam čuo pre nekoliko dana i veoma mi se svidelo. Malo sam se igrao sa njim za sada, pa me zanima da li ga je neko koristio malo ozbiljnije do sada ?

Odlican alat, vec odavno koristimo. Ali kao i manje vise svi alati on je koristan koliko smo sami kreativni, sposobni itd. Od njega dobijes one neke pocetne ideje a onda dalje to svojom kreativom popunis i doradis.

Mali ali bitan savjet. Koristit nedovrsene recenice za prijedloge, idealno pitanja.
Npr. ukucaj "how to" u ubbersuggest i dobit ces brdo How to ideja. Ako ukombiniras nekako sa svojim keywordima onda ces dobit dosta how to ideja za svoju nichu. Umjesto how to mozes i npr. zavrsit keyword sa "for" i sl.

Npr. pisci mog ukucat "content writing for" i onda dobiju popis ideja u kojim nichama bi mogli pisat. I onda se brandirat kroz tu nichu.

I kad se dobiju neke ideje onda Googlat takve ili slicne fraze pa onda gledat naslove stranica koje izlaze kao rezultati.

Mislim, ja uvijek kazem, ako niste kreativni onda barem budite studiozni jer mozete dobar dio toga kompenzirat sa time. Nedavno sam brainstormao kako nastaju top 10 liste i slicni clanci. Na prvu djeluje kao jednostavno ali kako doci do zanimljive ideje. I onda sam kombinirao ceste fraze koja ekipa koristi, podjelio ih na par grupa, mixao sa keyword mergerom i na kraju samo ubacio "keyoword" i u startu dobio brdo kombinacija. Prelistao bi kombinacije koje mi djeuluju najzanimljivije a filtrirao ostale. Na taj nacin sam dosao do ful dobrih ideja za tekstove.

Sa tako nekim pristupom, keyword suggestom i Googlanjem moze se puno toga postici.

Na vrh