• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nekoliko savjeta kod razmjene linkova

mali_ri

Član
Tu od
5 Sij 2011
Pozdrav svima. Evo odlučio sam se napisati ovaj post, inače mi je to prvi koji sam ja otvorio na ovom forumu, nadam se da će nekome biti korisno to što napišem. Uglavnom, imam nekoliko sajtova i radio sam određene razmjene linkova te usput naučio neke stvari (koje su možda jednostavne i većina vas ih ovdje zna ali ja kad sam počeo s IM-om nisam imao pojma o njima).

Kao što svi znate kod razmjene linkova je najbolje da sajt s kojim razmjenjujete link bude iste tematike kao i vaš site. Dakle, ako imate sajt o igricama, najbolje je razmjenjivati linkove s drugim ljudima koji također posjeduju sajtove o igricama.

No ipak ima ona uzrečica "link je link", dakle neće vam štetiti ako imate i link primjerice sa stranice o igricama na vašu stranicu o medicini ali nemojte pretjerati s takvim brojem razmjena. Znači najbolje je da imate čim više linkova sa sajtova koji imaju relevantan sadržaj vašem, a u manjem postotku broj linkova sa sajtova različitih tematika.

Kako pronaći nekoga za razmjenu linkova?
1. Jednostavno googlate i tražite sajtove koji se bave istom tematikom kao i vaš site. Kada nađete određeni broj sajtova, potražite kontakt formu ili kontakt mail i šaljite ljudima ukoliko su zainteresirani za razmjenu. U mejlu obavezno navedite što im vi nudite, dakle s kojim sajtovima raspolažete i koji su PR-ovi (PR-ove spominjete naročito ako već imat neki PR > 0).

2. Sajtovi koje ste pronašli (prema točki 1.) su prethodno razmjenili link s nekim drugim stranicama, dakle pogledajte koje su to stranice i kontaktirajte i njih ukoliko su zainteresirani.

3. Upišite svoje sajtove u direktorije linkova. Većina direktorija linkova traći od vas povratni link - za to predlažem da napravite posebnu kategorju "linkovi" jer oni ionako vama daju link samo na jednoj stranici pa zašto bi vi u tom slučaju njima dali na svim stranicama.

Nekoliko savjeta kod razmjene:
1. Provjerite da li site s kojim želite razmjeniti link uopće ima razmjenjen link s nekim drugim sajtom - ukoliko ima veća je vjerojatnost da će htjeti razmjeniti i s vama.

2. Provjerite da li sajt s kojim želite razmjeniti link postavlja link na sve stranice. Zna se dogoditi da vam netko da link na homepage-u a na ostalim stranicama ne, pri čemu je u tom slučaju drugi sajt na dobitku jer ga vi linkate na svim stranicama, a on vas samo na jednoj. Takvim stranicama eventualno ponudite razmjenu u kategorji "linkovi".

3. Provjerite sajt s kojim razmjenjujete link na različite viruse i spamove. Recimo na http://www.avg.com.au/resources/web-page-scanner/ možete to napraviti brzo i jednostavno (Vjerojatno ima još puno boljih sajtova za provjeru, ovaj navodim samo kao primjer da shvatite bit). Svi znate da google ne voli spam sajtove pa vam u tom slučaju link s takvog sajta može samo štetiti.

4. Nakon što razmjenite link provjerite source code stranice na kojoj je postavljen link. Dakle mora se jasno vidjeti vaš link i naslov linka sve ostalo nije dobro. Za svaki slučaj obratite pozornost na to da nije dodan atribut rel="nofollow" jer u tom slučaju tražilice neće slijediti taj link. (Source code provjerite desnim klikom miša na stranici te klikom na view page source. Nakon toga pomoću find potražite svoj link).

5. Nemojte odmah odustati od razmjene linka ako primjerice vaš site ima PR3 a sajt s kojim razmjenjujete ima PR0. Možda će upravo taj site kod slijedećeg PR updejta imati PR4. Da li postoji neki način procjene da li će se stranici s kojom razmjenjujete link dignuti PR? Pa teško je procijeniti kako veliki G računa PR, ali bacite oko na to s kim je sajt prethodno razmjenio linkove i vidite kakvi su PR-ovi tih stranica. Drugi način je da provjerite pomoću nekog alata od kuda je linkan sajt koji promatrate te na taj način vidite koliko se netko potrudio oko optimizacije. Možete recimo koristiti online alate (kao http://www.backlinkwatch.com/ ) ili nešto slično. (Opet napominjem, ovo je samo primjer alata, ima dostupnih još puno drugih koji su vjerojatno bolji).

Eto to bi bilo to, nisam siguran ako je ova tema prejednostavna za ovaj forum, ali htio sam samo nekako pokazati bitnije stvari oko razmjene linkova za neke ljude koji tek počinju s gradnjom sajtova.

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Ja mislio da direktna izmjena linkova, znači gdje ja stavim link tvoje stranice na moju, a ti link od moje na tu istu tvoju stranicu nije dobra ideja jer google kažnjava takvo ponašanje? Znam da dok tražim link exchange po forumima ljudi uvijek nude neku treću stranicu, tako da ne izgleda sumljivo...

mali_ri

Član
Tu od
5 Sij 2011
failey kaže:
Ja mislio da direktna izmjena linkova, znači gdje ja stavim link tvoje stranice na moju, a ti link od moje na tu istu tvoju stranicu nije dobra ideja jer google kažnjava takvo ponašanje? Znam da dok tražim link exchange po forumima ljudi uvijek nude neku treću stranicu, tako da ne izgleda sumljivo...

Da, to je još bolji način razmjene linkova. Dakle u igri su stranice A, B i C. A linka na B, a B linka na C. Iako se meni pokazala dobra i direktna razmjena (Na zadnjem PR updejtu sam dobio za jedan site PR 4 iako je imao gotovo sve samo direktne razmjene, sajt ima 3 mjeseca). Taj isti site nije pao kod googleovog updjeta algoritma, a i promet je solidan s obzirom na starost sajta.

Dakle ovdje ništa nije pravilo, ne postoji univerzalni način kojeg se treba držati i koji će uvijek funkcionirati, a ja sam ovim postom samo htio istaknuti neka osnovna pravila i ono na što bi trebalo obavezno pripaziti, a većina napisanog vrijedi bez obzira da li je direktna ili neka druga vrsta razmjene...

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
mali_ri kaže:
3. Upišite svoje sajtove u direktorije linkova. Većina direktorija linkova traći od vas povratni link - za to predlažem da napravite posebnu kategorju "linkovi" jer oni ionako vama daju link samo na jednoj stranici pa zašto bi vi u tom slučaju njima dali na svim stranicama.
Imam nekoliko domaćih blogova koje sam upisao u sve postojeće direktorije koji traže povratni link,posle pingvin update su izgubili 90% poseta,dok drugi koji nemaju ovakve linkove a ostali linkovi su im sličnog tipa drže svoje pozicije.Možda je u pitanju i stanje konkurencije ali budite oprezni i nikako ne pretrujte sa ovom metodom,jednostavno ona Googleu bode oči :poke jer je čist primer manipulacije.

mali_ri

Član
Tu od
5 Sij 2011
1kvota1 kaže:
mali_ri kaže:
Imam nekoliko domaćih blogova koje sam upisao u sve postojeće direktorije koji traže povratni link,posle pingvin update su izgubili 90% poseta,dok drugi koji nemaju ovakve linkove a ostali linkovi su im sličnog tipa drže svoje pozicije.Možda je u pitanju i stanje konkurencije ali budite oprezni i nikako ne pretrujte sa ovom metodom,jednostavno ona Googleu bode oči :poke jer je čist primer manipulacije.

Ja isto imam nekoliko blogova koje sam upisao u direktorije i nisam primjetio pad. Imam cak jedan novi blog koji sam napravio neposredno prije pingvin updejta i upisao ga samo u direktorije, dakle to su jedini backlinkovi koje je imao, a dobio je PR2 kod PR updejta i posjeta mu raste... Dakle cini se da ovdje stvarno nema pravila...

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Bez analize konkurencije se nemože ništa utvrditi,ako konkurencija ima gori link profil od tvog naravno da nemožeš pasti to je bilo i pre pingvina a tako će ostati i ubuduće.

MTodorovic

Novi član
Tu od
20 Lis 2010
Dobri rezultati se postižu 4 way linkovanjem, na po mesec dana

Moji sajtovi: A i B (A je bitniji od B), Tvoji C i D
B linkuje C, D linkuje A po relevantnim temama iz contenta je najbolje.

Na vrh