• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naše riječi i Google

Ace_

Iskusan lik
Tu od
28 Ožu 2010
Primjetio sam da Google servira različite rezultate za "smijesno" i "smiješno", a to otezava posao optimiziranja ako nemate sreće sa keywordsima koje ste odabrali.

Sta da ja sad radim na sajtu? Da pisem oboje? Da pisem pogresno bez kvacica?

Da nekako javim Googlu i kazem da gotovo cijeli nas narod pise bez kvacica na netu i da bi trebao tretirati isto "smiješno" i "smijesno", da bi im to poboljsalo algoritam?

Da napisemo neku peticiju/pismo i posaljemo im?

adsenseamater

Legenda
Tu od
10 Srp 2010
Ace_ kaže:
Primjetio sam da Google servira različite rezultate za "smijesno" i "smiješno", a to otezava posao optimiziranja ako nemate sreće sa keywordsima koje ste odabrali.

Sta da ja sad radim na sajtu? Da pisem oboje? Da pisem pogresno bez kvacica?

Da nekako javim Googlu i kazem da gotovo cijeli nas narod pise bez kvacica na netu i da bi trebao tretirati isto "smiješno" i "smijesno", da bi im to poboljsalo algoritam?

Da napisemo neku peticiju/pismo i posaljemo im?

Pokoriš se Googleu :)

Ace_

Iskusan lik
Tu od
28 Ožu 2010
A sta mislis jel se vise gugla bez kvacica? Ja mislim da da. Na GKT ne mogu provjeriti jer on kao da prepoznaje da je "smijeŠno" i "smijesno" isto pa samo izlista jedan rezultat za rijec.

Malo ce mi sajtovi izgledati nepismeno ali cini se da cu morati bez kvacica praviti naslove ako zelim prometa.

Nadam se da ce jos ljudi komentirati na temu.

Black Dragon

Legenda
Tu od
7 Tra 2009
Ma stavljaj kvacice jer sajt pravis za posetioce a ne za Google. Ali ukoliko budes imao dobar content i dobro uradis LB (Kada budes radio LB stavljaj anchor text sa i bez kvacica) budi siguran da ces se dobro rangirati i za vrazu sa i bez kvacica.

sholastik

Član
Tu od
19 Pro 2010
Zavisi za koga praviš sajtove, za velikog G ili žive ljude.
Ako ulažeš vreme i trud u sadržaj, treba ulagati i u formu, dakle sa čćšđž.

Ace_

Iskusan lik
Tu od
28 Ožu 2010
Sad gledam kad guglam neku rijec s kvacicama podvuce mi url koji je naravno bez kvacica. Znaci ipak kuzi da je to ista rijec, ali zasto onda drugacije rezultate izbacuje sa i bez kvacica?

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Zato sto moze.

Napravi s kvacicama a kompenziraj s linkovima. Ionako ti je puno lakse doci do linkova koji ne dozvoljavaju nase kvaČice nego linkovi koji dozvoljavaju, tak da iskoristi to ;)

Ace_

Iskusan lik
Tu od
28 Ožu 2010
A moracu ali glupo mi je totalno i donosi mi vise posla. Zasto jednostavno ne tretira isto s kvacicama i bez. Pitam se kakvo je stanje na spanjolskom guglu s onim njihovim n sto ima gore neku krivu crticu ili na njemackom s preglasima na o, u, a, to niko ziv ne pise dok gugla.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Po mom iskustvu mislim da Google prepoznaje reči sa kvačicama i bez kao iste ali daje prednost jačim stranicama ...Ako je pretraga sa kvačicom neka veoma jaka stranica ce biti na boljoj poziciji iako ne koristi kvačice .Najbolje je koristiti kvačice u tekstovima a anchore praviti bez kvačica.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
M00nlander kaže:
Šta misliš jel bolje kotirati za jednu frazu ili za dvije? ;)

Uvek je bolje kotirati za više fraza ako stranica ima dovoljno linkova kotiraće se dobro i za fraze s kvačicom i bez nje... ima mnogo primera kucajte reči koje vam padnu na pamet i videćete da u rezultatima u većini slučajeva ima stranica koje su medju prvih 10 i za reč s kvačicom i bez nje.Naravno rezultati pretrage nisu isti....

OOOO1

Član
Tu od
1 Ožu 2011
1kvota1 kaže:
M00nlander kaže:
Šta misliš jel bolje kotirati za jednu frazu ili za dvije? ;)

Uvek je bolje kotirati za više fraza ako stranica ima dovoljno linkova kotiraće se dobro i za fraze s kvačicom i bez nje... ima mnogo primera kucajte reči koje vam padnu na pamet i videćete da u rezultatima u većini slučajeva ima stranica koje su medju prvih 10 i za reč s kvačicom i bez nje.Naravno rezultati pretrage nisu isti....

u ovo sam se uverio i moj glas ovom stavu.

marko_radovic

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Svi sajtovi na kojima radim su posvećeni posetiocima samog sajta. Nekako ne mogu sebi da dopustim da pišem bez kvačica gde god da pišem, a naročito na sajtu gde pokušavam da predstavim ljudima kvalitetan sadržaj ili bar interesantan.

Po mom mišljenju, uvek je bolje pisati za ljude, a rezultati dolaze sami po sebi ako ti isti ljudi cene ono što ste napisali.

Na vrh