• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NameSilo

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Pre nekoliko meseci naišao sam na veoma jeftin domain registar, Namesilo.com. Što se mene tiče, za njih sve pohvale, jedine kritike mogu usloviti na cenu .info domena za razliku od ostalih registara i na podršku koja nije tu 24/7, ali veoma vredno radi.

Cene (bez kupona):
.com - $8.99
.net - $7.49
.org - $8.05
.biz - $8.99
.info - $8.69
.mobi - $7.89
.me - $16.99

Kuponi:
TRYNAMESILO - Dva dolara ($2) popusta na registraciju bilo kojeg domena.
IZF - Jedan dolar ($1) popusta na registraciju bilo kojeg domena.
10COUP - Popust od 10% na registraciju domena u vrednosti veće od $20.
BULKTRANSFER - Ukoliko planirate prebaciti domene kod njih, dodeljuju vam 15% popusta na transfer domena koji je u vrednosti veći od $50

Bonusi:
Uz svaki domen dobijaš potpuno besplatno WHOIS i Privacy protection, Domain defender koji vas štiti od neželjenih transfera i pokušaja krađe vaših domena, Reseller manager uz kojeg možete podesiti prikaze za vaše domene na WHOIS, API Manager uz kojeg možete kontrolisati vaše domene putem API pristupa sa drugog servera, WHMCS integraciju i mnogo toga. Takođe ukoliko planirate preprodavanje njihovih domena, imate mogućnost dodavanja novca na nalog bez ograničenja minimalne sume (samo sa Paypal, karticama i bankovnim računom)

Registraciju domena možete platiti putem PayPal, Moneybookers, Alertpay, kreditnih i debitnih kartica. Uskoro planiraju uvesti i Libertyreserve i WebMoney, tako da će omogućiti mnogima registraciju domena kod njih.

Namesilo je ICANN, VeriSign i .ME Accredited registar.

----

Ja osobno kod njih imam 15 domena i nemam nikakvih problema.

Joza95

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2010
ali treba im skoro jedan cijeli dan da domena prihvati nove nameservere

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Ako misliš treba im jedan dan da sadržaj ti bude vidljiv, to nije do njih, to je do tvoga provajdera. Nameserveri na domeni se automatski ažuriraju, no potrebno je tvoj provajder da očisti DNS keš i refreshuje DNS-ove, kako bi tebi bilo to sve vidljivo ;)

Joza95

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2010
lxGuru kaže:
Ako misliš treba im jedan dan da sadržaj ti bude vidljiv, to nije do njih, to je do tvoga provajdera. Nameserveri na domeni se automatski ažuriraju, no potrebno je tvoj provajder da očisti DNS keš i refreshuje DNS-ove, kako bi tebi bilo to sve vidljivo ;)

oko 12 sati mi je trebalo da se makne onaj njihov home page..i onda kad se maknio opet se znao pojavit u sljedećih ajmo reć 4 sata..a cijelo to vrijeme sam bio u kontaktu s kolegom kod kojeg sam uzeo hosting i on je sve odradio šta treba i reko da je sve u redu s njegove strane još samo domena treba prihvatit njegove nameservere..

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Kao što sam naveo, na većini registara, kao i na Namesilo nameserveri se ažuriraju odmah u roku od 0 - 10 minuta, no potrebno je da internet provajder od osobe koja posećuje tu domenu uradi čišćenje DNS keša i refreš istog, kako bi domena bila dostupna za videlo osobi koja je posećuje.

Joza95

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2010
lxGuru kaže:
Kao što sam naveo, na većini registara, kao i na Namesilo nameserveri se ažuriraju odmah u roku od 0 - 10 minuta, no potrebno je da internet provajder od osobe koja posećuje tu domenu uradi čišćenje DNS keša i refreš istog, kako bi domena bila dostupna za videlo osobi koja je posećuje.

i to napravljeno više puta.. i bude u redu nekih 10 min i onda se opet njihov homepage pojavi.. i nakon 24 saata možda malo manje sve je bilo u redu.. eto samo to mi smeta kod njih :D

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Još jedno od prijatnih iskustava sa NameSilo:

Danas sam našao odlično ime za budući biznis, sve ekstenzije slobodne i odlučio da registrujem, no belaj, nisam imao dovoljno love, ni sa njihovim promo kodom falio mi je koji dolarcent. Odlučim kontaktiram podršku da vidim da li mi može kako pomoći i kao po običaju - POMOĆ DOBIJENA! - kreirala mi poseban kupon sa kojim sam mogao komotno da platim domene (4 komada) i ostanem na 0 :)

Dokaz:
T22TP.png

Kupon kod koji mi je kreiran na moje korisničko ime tamo sa $4.3 popustom. Ono što ne možete očekivati niti od Godaddy niti od NameCheap, dobijete sa NameSilo! Svaki put do sada su mi izašli u susret, a podrška se znatno promenila - aktivna 24 časa 7 dana u nedelji :)

darktwen

Novi član
Tu od
9 Srp 2012
Sve pohvale za Namesilo, plaćam im preko moneybookers imam 7 domena. :)
Koristio sam kupon siloname
evo nekih kupona ovde

Kod:
http://www.retailmenot.com/view/namesilo.com

xaxaxa123

Moćan
Tu od
6 Srp 2011
Vidim mnogi ga hvale imam nalog tako da cu probat i hvala za info, meni je namecheap.com ubedljivo najjaci

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Jel vam jos dobar namesilo? Ja vec skoro godinu dana prebacujem domene sa GoDaddya, neke na Namecheap, neke na Dynadot, a sad kontam spojiti sve na jednom registru, a imam i nekih pushanih od ljudi na Monikeru.

Sad gledam ove cijene na Namesilo-u jos ih je neko spomenuo u GoDaddy temi pa se omisljam da sve prebacim tokom vremena tamo osim ovih novih gtld domena. Pa ako vam se da prokomentarisati ima li kakvih problema sa njima?

sage

Član
Tu od
5 Kol 2009
lxGuru kaže:
Nemaš problema sa Namesilo, sve ti je uredno ;)

Potvrdjujem, i ja sa njima imam pozitivna iskustva, najbolje je sto ne menjaju cene.

cfire

Dobro znana faca
Tu od
9 Srp 2011
sage kaže:
lxGuru kaže:
Nemaš problema sa Namesilo, sve ti je uredno ;)

Potvrdjujem, i ja sa njima imam pozitivna iskustva, najbolje je sto ne menjaju cene.

Slazem se sa kolegama, ja nikakvih problema sa njima imao nisam, sve je uvek u najboljem redu funkcionisalo.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Dali je whois zastita besplatna i nakon prvih godinu dana ili se placa?

example

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
JEl neko radio sa Namesilo i intesa internet visa karticom?
Sa ovom karticom redovno registrujem an godaddy domene, a namesilo mi odbija uz neki cudan kod o gresci "D:DeclinedXXGN:"

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
Poveži karticu sa PayPal, pa probaj tako da platiš. I generalno je sigurnije nego ostavljati podatke kartice na svakom sajtu gde se obavi kupovina.

Na vrh