• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motivacija

awesomephp

Novi član
Tu od
29 Kol 2012
Poceo sam pre mesec dana da radim malo kao freelancer, i do sad evo nekih 200$
Ali volju za ovo sam imao eto samo zato sto je to nesto novo pa sam odradio 10 poslica
sad krece da postaje dosadno.
Mali projekti, popravke itd mogu da prodju
al recimo jedan veci projekat, kako ga vise radim, dzaba sto mi taj covek placa
mene sve vise i vise mrzi da odlazim na taj sajt, da otvaram notepad++
samo izbegavam da ga radim.

Mozda je problem sto jos nisam drzao taj novac u rukama pa nemam dovoljno motivacije? (payoneer stize tek za 10/15 dana)
Da li ste imali slicnih problema?

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Tvoj problems se zove nezrelost jer mi se čini da nemaš ni 18 godina.

Kad ti kažeš "mene sve vise i vise mrzi da odlazim na taj sajt, da otvaram notepad++ " to u prevodu znači da tražiš izgovore da ne uradiš taj posao. Ili ga nećeš da uradiš ili misliš da ga ne znaš uraditi.

Treba da ti bude cilj da završiš posao kako treba do kraja i da mušterija bude zadovoljna. Tad i samo tad ćeš imati posla. A ako te bude mrzilo ništa od toga.

Jednom kad savladađ to "mrzi me" vidjet ćeš da svaki posao kojeg završiš a da je mušterija zadovoljna će ti biti kamen temeljac za naredni posao kojeg ćeš raditi. Dakle savladaj to "mrzi me" i na pola si puta da naredni posao odradiš kako treba.

Ja sam u prva svoja tri mjeseca rada zaradio 20$. A kad sam malo čitao ovdje vidio sam da su drugi radili i za mnogo manje. No kasnije dođe veća lova. :)

awesomephp

Novi član
Tu od
29 Kol 2012
Vatra Wolf kaže:
Tvoj problems se zove nezrelost jer mi se čini da nemaš ni 18 godina.

Kad ti kažeš "mene sve vise i vise mrzi da odlazim na taj sajt, da otvaram notepad++ " to u prevodu znači da tražiš izgovore da ne uradiš taj posao. Ili ga nećeš da uradiš ili misliš da ga ne znaš uraditi.

Treba da ti bude cilj da završiš posao kako treba do kraja i da mušterija bude zadovoljna. Tad i samo tad ćeš imati posla. A ako te bude mrzilo ništa od toga.

Jednom kad savladađ to "mrzi me" vidjet ćeš da svaki posao kojeg završiš a da je mušterija zadovoljna će ti biti kamen temeljac za naredni posao kojeg ćeš raditi. Dakle savladaj to "mrzi me" i na pola si puta da naredni posao odradiš kako treba.

Ja sam u prva svoja tri mjeseca rada zaradio 20$. A kad sam malo čitao ovdje vidio sam da su drugi radili i za mnogo manje. No kasnije dođe veća lova. :)

U pravu si detinjast sam, imam 17 god al ipak
primetio sam kod sebe da svaki cas menjam program kojim radim
(notepad++, php designer, kde) zatim win xp , win 7 ....
Ne mogu da se zadrzim na jednom.

Voleo bih da imam tu logiku u glavi kao ti.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Logika je da ti ne treba logika. Uzmeš fino ono na šta si navikao ili u čemu ti je najlakše da uradiš posao pa napraviš to što se traži. Notepad++ je pravo fina stvar.

Šta je loše u mjenjanju programa? Za neki posao dobar je jedan a za drugi dobar je drugi program. Neću ja sada pisati win app u Notepad++ jer mi ne odgovara. Imam Visual Studio i u tome to radim. :)

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Iza svakog posla treba da stoji cilj, do kojeg se ne dolazi lako. Ideš ( to je A ), naiđeš na problem ( to je B ), rešiš problem ( to je C ), ideš dalje A, B, C, A, B, C. i posle nekog vremena dolaziš do cilja.

Ciljevi mogu biti materijalni na primer novac ili nematrijalni kao na primer sujeta.

Primer za materijalni cilj bi bio kuća sa bazenom ili automobil u koji možeš sesti i otići u Grčku ili Španiju na letovanje, bez razmišljanja hoce li se pokvariti.
Primer za nematerialni cilj bi bilo da se dokažeš pred nekim ili samim sobom. Recimo da napraviš pretraživač bolji od Googla ili nešto slično.

Odredi se krupniji cilj i deli se na manje korake. Ne mora cilj biti novac, nego zacrtaj da ćeš do kraja godine odraditi još 50 poslića kao freelancer. Zatim bi išao plan, koliko dana do kraja godine podeljeno sa zacrtanim brojem poslova, što bi značilo recimo da svaka tri dana moraš odraditi neki posao.

Bilo bi korisno da upoznaš termine The Toyota Way, SWOT, SMART

Mene na primer vodi ideja o finansiskoj slobodi, u penziji sa 40 godina i slično ( Bogat otac, siromašan otac ), na čemu sam počeo raditi pre nekoliko godina. Cilj je bitan i potom napraviti plan, motivisati se ciljem ( na fazonu filma Tajna ), meni pomaže da na desktopu držim sliku cilja ka kojem težim. Na taj način sebe stalno podsećam ka čemu težim.

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Posle par godina shvatiš prostu stvar - ili ćeš raditi kod privatnika za 300€ ili ćeš biti sam svoj gazda i zarađivati 3000€ mesečno. Treba li ti veća motivacija?

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
A s obzirom kakvi su privatnici danas.... nemaju etike prema radniku npr. Kad kažem "nemaju etike" mislim na situaciju dogovoriš nešto sa privatnikom a kad dođeš tamo druga priča.

awesomephp

Novi član
Tu od
29 Kol 2012
Onda je moja motivacija cista sujeta,
moji me nikad nisu 'ozbiljno' gledali pa ja ocu da im se dokazem nekim parama valjda.
A moj pogled na pare je: ako ima - daj da trosim, ako nema - mrzi me da radim. :D

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Da bi dobio nešto, moraš nešto dati.
Imaš radnu snagu, za to dobiješ novac.

Starci su tu da te poguraju,a bit će ponosni kad vide da ti možeš sam da držiš stvari u svojim rukama. Mlad si stoga radi nešto. Reci nam šta te zanima pa ti mi možemo nekako pomoći.

djoker

Član
Tu od
1 Lis 2012
Korisni savjeti od ekipe.Ja mislim da ti jedino još fali zrelosti u ovome svemu , bitno je da ne odustaješ , pa kad ti je najljepše u životu sjeti se najtežeg šta si prošao da bih to dobio , ali zato kad ti je najteže , sjeti se svih ljepih stvari koje dođu kad dođeš do cilja ;).

awesomephp

Novi član
Tu od
29 Kol 2012
Hvala na podrsci,
Dobio sam prekjuce payoneer karticu, drugacije je malo sad kad je 'opipljivo',
sad znam da kada nesto odlazem da ustvari samo sebi odlazem - isplatu tako da ovih dana vise radim.
:D

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Javi kad podigneš pare preko Payoneer. Ako mi bude isplativo i ja kontam sebi srediti tu karticu. Ponekad je dobro imati mogućnost slanja keša sa balansa. :)

awesomephp

Novi član
Tu od
29 Kol 2012
Prvo dodje ti na kucu nakon mesec dana, od prvih para skine 26$, kad skidas pare sa odesk cekas dva dana da legnu.
Ja sam do sad bio u maksiju, i kupio preko tehnomanije monitor.
Znaci sve najjednostavnije, samo ti provuku karticu - ti potpises racun .
Malo nesto skine konverzija u dinare al sveukupno zadovoljan sam.

JohnWizzer

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Uf, malo su te "odrali". Ja sam svoju dobio preko Fiverra, activation fee 0.00$
Samo mi uzeli ona 3$ održavanja za prošli mjesec jer sam kasno dobio karticu i US account pa nije bilo 4 transakcije. Sveukupno, prezadovoljan, dižem pare sa PP i MB, prebacim na karticu i u potrošnju :)

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Ovo je ko da čitam priču o nekom velikom djetetu. :D

Davno sam prestao da čitam komentare na YT...

BaneSrb

Član
Tu od
26 Velj 2011
Evo jedan sajt gde ima finih saveta da dobijete finu motivaciju http://addicted2success.com/
Evo kako ja sebe motivisem posto trenutno ucim Illustrator

izf.jpg

wizard

Iskusan lik
Tu od
30 Stu 2009
Evo da kazem kako odprilike ja vodim svoj radni dan (koji je svaki dan). Ovde cu navesti svoj licni metod koji sam stekao praksom od citanja i samog rada, koji je upgrade-ovan vec par puta od strane mene jer sam dodatno citao i proucavao neke stvari/metode, itd. S'toga evo ga:

1. Odredis sebi VECE CILJEVE, SREDNJE i one NAJMANJE (daily) ciljeve. Ako ove manje ne uradis, sutra odma imas duplo posla i na to moras da se naviknes, drugacije ces samo da failujes svoje srednje i velike ciljeve. - to je sto se tice odredjivanja ciljeva.

2. IMPLEMENTACIJA tih ciljeva mi je zasnovana na 2-3 rokovnika koji su paragrafirani za odredjene stvari, pa evo rasporeda:

Prvi rokovnik - najveci ciljevi, ospirnije informacije o njima, kako doci do njih, sta je potrebno, koji vremenski period, zbog cega, itd.. Sve po datumima da znam sta je novo, kad sam sta rekao/napisao i slicno tome.

Drugi rokovnik - Srednji ciljevi, opsirnije informacije i sve isto kao i u prvom, samo sto ovde ima mnogo vise ideja/ciljeva nego u prvom (zapravo u prvom imam samo jedan cilj). I svaki srednji cilj je period od mesec do tri meseca za vremenski period izvrsavanja tog cilja.

Treci rokovnik - daily basis ciljevi (dnevni-najmanji), svaki dan pisem u njima samo u par recenica sta treba da uradim za naredni dan, nakon odradjenog cilja precrtavam ga i idem dalje. A na [undefined=undefined]kraju treceg rokovnika mi je stanje para[/undefined], kod mene, na racunima, izvestaji (koliko sam potrosio na sta, itd) - To je po meni dosta bitno, da se vodi racuna o money flow-u. Jer ako se ne vodi, potrosicete i vise nego sto imate skoro svaki put (ne bukvalno, ali pretezno cete kupovati neke stvari koje vam ne trebaju, samo zato sto vam pare nece biti problem jer ih imate - bahacenje parama), navicete se na takav zivot, a sebi npr jos uvek niste osigurali svoj licni dom, auto, ustedjevinu, itd.

3. DODATNA EDUKACIJA, ali ne previse.. Znaci za uspeh bi trebalo da se edukujete i dalje, unapredjujete svoje metode rada, automatizirate sta je moguce automatizirati, ucite nove stvari - jednostavno budete u toku s' vremenom. Ali to ne bi trebalo da zauzima veliki deo vaseg dnevnog reda, vec samo sat do dva dnevno ili manje. Posledice ako budete ucili stalno nesto novo su te da i ono sto znate necete profitirati od toga, jer nemate fokus, nemate vremena da ih sprovedete u delo. A fokus je najbitniji segment ovog i bilo kog drugog posla/uspeha.

4. SPORT + ISHRANA + SOCIAL LIFE:

SPORT: Nikako ne zapostaviti treninge, teretanu, neki drugi sport sto volite posto se tu izbacuje cela negativna energija koju steknete od rada na jednom mestu ili od velike kolicine sati sto radite/ucite na dnevnoj bazi. PLUS od sporta zdravije zivite, osecate se odmornijim.

ISPHRANA: Ishrana je takodje segment koji ide zajedno sa sportom, nemojte misliti da nemate vremena da sebi spremite nesto zdravo, nego odma jurite za fast foodom i ostalom junk hranom. Ishrana je jako bitna (za funkciju mozga, vaseg tela, odbrana od bolesti, vaseg raspolozenja, itd).

SOCIAL LIFE: I poslednje u ovom nizu jeste Social Life, nemojte zapostavljati prijatelje i porodicu jer jako puno radite, a vreme prolazi i ne moze se nikako vratiti. UVEK I U SVEMU IMAJTE BALANS, jer bez balansa i nema bas nekog uspeha u zivotu, jer ako imate pare fali ce vam drustvo koje ste izgubili dok ste imali fokus samo na posao i ni na sta drugo.. A pravo prijateljstvo se danas tesko stice.. Porodica takodje, posetite ih, druzite se, jednog dana ce vam biti drago sto imate jake veze sa svojom familijom i prijateljima..

Eto toliko o "mom" gledistu na uspeh.

Nadam se da je barem nekome ovo pomoglo.

Peace! :yeah

giggug

Član
Tu od
13 Lip 2013
Svatko ima takvih problema. Ja sam zaradio $5 do sada i izgubio sam motivacija. Ali pogusavam da je vratim

eminze

Novi član
Tu od
12 Tra 2013
Ja ucim vec 4 mjeseca i nisam demotivisan,iako nisam zaradio nista,ustvari na blogu od adsense mi stoji zarada od 1$,cak sta vise to mi daje jos vecu motivaciju.
Danas sam dobio ponudu za posao na elance-u,koji ne mogu stici nikako da uradim,a vec znam sta treba uraditi,ali boze moj,imam osmocasovno radno vrijeme koje mi je prioritet,ali demotivacija me jos ne hvata tako da mislim da u neko dogledno vrijeme,bar jos 4-5 mjeseci cu uspjeti da naucim,organizujem se i zarada ce doci sama po sebi.
Na 99design sam nakon tri mjeseca rada i dosta eliminisanih radova,napokon dobio 3 zvjezdice na 8 radova,vjerujte osjecaj mi je kao da sam pobijedio.Idemo dalje do pobjede,rad,rad i samo rad i naravno konstantna edukacija...

Na vrh