• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moneybookers i žiro račun - Visa electron

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Pozdrav svima, treba bi primit uplatu na moneybookers i htio bih povuć te novce u banku ili na karticu, nije bitno, glavno da dođu do mene. Na Paypalu imam dodanu Visa electron karticu koja je povezana sa žiro računom u Erste banci (HR) i tamo primam uplate te mi svaki 1. u mjesecu se automatski prebaci lova besplatno. Dali ima nešto takvog i na moneybookers, vidim da pišete da mora bit devizni račun, ne može žiro baš nikako? Mislim ne mora bit automatsko povlačenje love, glavno da ima povlačenje i da nisu preveliki iznosi fee-a....

mali_ri

Član
Tu od
5 Sij 2011
Isti je princip s moneybookersima kao i s paypalom. Najbolje ti je otvorit devizni racun i na njega povuc pare s moneybookersa. Mozes otvorit i ziro racun, u tom slucaju bolje devizni ziro racun na valutu koju primas jer ako imas kunski ziro onda ti banka kod uplate automatski po njihovom trenutnom tecaju (koji je obicno losiji nego u bilo kojoj mjenacnici) promjeni u kune i stavi na racun.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Ja koliko znam na MB možeš povući pare na karticu i provizija je ista 5€ za razliku od PP koji svakog prvog u mjesecu pare šalje besplatno na karticu. :)

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Znači moram spojit bankovni račun sa moneybookers da primam lovu, ne karticu? Gledam prema Fees stranici od moneybookersa da ne spominju Hrvatsku, samo ima Withdrawal za International i tamo nema kartica, samo bank transfer i check, to onda znači da ne mogu samo dodat svoju Visa debitnu karticu kao na paypalu i da tako funkcionira...

Koliko je provizija za povlačenje, 1.80 eura?

Vatra Wolf kaže:
Ja koliko znam na MB možeš povući pare na karticu i provizija je ista 5€ za razliku od PP koji svakog prvog u mjesecu pare šalje besplatno na karticu. :)

Da, znam to, ali tip koji mi treba poslat novce ima neke probleme sa paypalom, pa je spomenuo da mi pošalje novce sa ili moneybookers, google checkout ili 2checkout....Ne znam dali bi bilo bolje neki od ovog drugih dva koristit, dali njih uopće mogu?

JohnWizzer

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Imaš i whitdraw na Visa card ali prvo moraš prijaviti i verificirati karticu, isto kao na Paypalu.

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Provizija povlačenja novca sa moneybookers-a je €1.8 ($2.5).

Što se tiče potvrde kartice kada je dodaš na Moneybookers, povuće sa tvoje kartice iznos od 1.01-2.99 a ti im moraš dati tačnu cifru koju su povukli kako bi potvrdio karticu ;)

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Ok, hvala svima, bacam se na posao onda, otvaram moneybookers account, morat ću to tak i tak jednom napravit jer neki ne mogu plaćat sa paypalom, a kad uzmem u obzir provizije koje paypal ima i koje moneybookers ima, dođe mi na isto. Možda je čak i gore sa paypalom, jer koliko sam shvatio na moneybookers dok primam uplatu nema provizije, samo dok povućem je tih dva eura, dok sa paypalom na provizijama od uplata gubim puno više svaki mjesec.

Sad samo ne znam dali da se idem zezat i otvarat devizni račun, kažete da bi bilo bolje?
Onda se novci ne konvertiraju automatski nego mogu podignut dolare i ići razmijenit gdje je bolji tečaj?

JohnWizzer

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Probaj prvo s ovim koji imaš. Ako nisu velike transakcije u igri vjerovatno će te fee i konverzije izaći manje nego troškovi održavanja još jednog računa. Isto tako kod deviznog (u Erste bank, za druge ne znam) moraš uvijek imati min. 40 kuna na računu, koji su kao neka rezervirana sredstva i to ne možeš podići ili potrošiti, dok sa žiro vjerovatno možeš povući sve do zadnje lipe ako ti treba.
Lako kasnije dodaš devizni i tu karticu postaviš kao primarnu ako vidiš da ćeš bolje proći.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Usput meni su rekli da moram potvrditi kućnu adresu da bih mogao povući pare sa MB na karticu. Bez verifikovane adrese mogu primiti i slati sa balansa ali nemogu slati na svoju karticu. Vrijedi i to provjeriti. :)

OriginalEXE

Dobro znana faca
Tu od
18 Stu 2011
Potvrđujem, nisam nikakvu adresu potvrdio a dignuo sam već pozamašne svote na VISA karticu.

Ali poslao sam zahtjev za potvrdu identiteta da mi se poveća limit.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Meni je to reko neko sa ovog foruma i to davno kad sam tek regao MB. Dobro nek smo to razješili. :)
Tnx momci.

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Heh, već sam kreno pisat mail moneybookersu, jer sam tražio potvrdu adrese, piše mi u accountu da su poslali mail sa potvrdnim pinom ali nisam ga nikad dobio. To je bilo prije skoro pa godinu, adresa je OK, samo nema pisma. Imam račun već neko vrijeme, samo nisam nikad koristio, do sad....

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Evo pokušao sam verificirat karticu si u MB, i ispada da ne mogu, uzeli su iznos sa računa, samo što mi taj iznos na računu piše u kunama, a oni traže da potvrdim sa iznosom u dolarima i kad sam fulo, tek kad sam fulo mi lijepo piše:

Important:

Please check again on your statement for the exact amount in USD. If your credit/debit card issuer does not show the amount in USD, you cannot verify your card with Skrill (Moneybookers). Do NOT try and guess the amount!

Probao sam konvertirat iznos u dolare, ali sam fulo, gledo sam tečajnu listu erste banke, samo ne znam koji tečaj da gledam, el srednji, ili prodajni....Dali da probavam gađat još, da mi ne bi zablokirali karticu nekako?

EDIT

Našo sam u support da mogu im poslat sken osobne da potvrdim karticu i adresu, probat ću to....

JohnWizzer

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poslije 3 fulanja ti blokiraju račun.
Najednostavnije rješenje ti je da pošalješ mail u Erste podršku i zamoliš točan iznos u 2 decimale bez troškova provizije. Tako sam ja odradio, čak su i vrlo ljubazni i brzi, odgovor je bio u roku par sati.

E da, sačekaj 24h za novi pokušaj.

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Hm, tog se nisam sjetio, znači u mailu im samo pošaljem broj računa, ne kartice, mislim da ne bi bilo pametno slat broj kartice, el tak?

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Netrebas cak ni slati mail, imas broj korisnicke sluzbe pa ih nazovi i odma ti budu rijesili. Meni tako u PBZu uvijek pomognu kad nemogu do banke.

JohnWizzer

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Erste ima 062 za podršku (naplaćuje se poziv), pa dok razjasniš šta ti treba, teta skuži da mora pitati nekog drugog jer ona eto baš to ne zna, pa prespoji, čekaj...
Pošaljem mail pa neka oni traže tko zna odgovor, ne košta me ni živaca ni novaca, a i ako je nešto krivo objašnjeno ne mogu se "vaditi" na to da sam ih krivo čuo, pa se stvarno potrude :)

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Evo pišem mail, samo da provjerim, pošaljem im broj računa, ne treba broj kartice?

Na vrh