• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Web dizajn molim savijet pri odabiru shopping cart-a

dado023

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poz svima

postoje oscommerce, seber cart, virtuemart, xcart.....itd

bilo bi poželjno da radi sa joomla 1.5, i da je seo/sef dobar....i najvažnije da može prodavati digitalne download-e, jer se budu prodavati kodovi kao za telefonske prepaidove.

poz , i hvala unaprid

PS: nisam zna u koji forum staviti ovo, valjda sam pogodija

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Nemam iskustva u izradi shopping cartova pa nemogu detaljno odg. ali probat cu makar nesto. Jedan od boljih koliko znam je Magento ali je ujedno i dosta kompliciran pa se mozda bas i ne isplati ucit o tome. Oscommerce i Zencart su nekako klasika. Nisu idealni ali su najjednostavniji koliko sam ja skuzio. Prouci ta dva vidi sta nude, kad se malo naucis o njima pitas na njihovim forumima ili sam potrazis kako sredit digitalne downloadove.

Ono sto znam da su opcenito shop. cartovi uzasni sto se tice SEO-a i optimizacije za trazilce jer su tanki sa sadrzajem pa kad budes davao opise proizvoda gledaj da ipak imaju nesto originalnog texta/sadrzaja.

octavia77

Iskusan lik
Tu od
22 Tra 2009
Sa joomla 1.5 ti radi virtuamart. Odnosno virtuamart se instalira kao komponenta.
Kod virtuamarta ti je problem što nemože imati seo optimizirane linkove kao www.domena.com/nesto
Sa drugima nisam upoznat.

dado023

Član
Tu od
8 Lis 2009
octavia77 kaže:
Sa joomla 1.5 ti radi virtuamart. Odnosno virtuamart se instalira kao komponenta.
Kod virtuamarta ti je problem što nemože imati seo optimizirane linkove kao www.domena.com/nesto

virtuemart mi je prvi izbor, jer dobro rangira kod seo/sef i to bez optimizacije, znam iz iskustva jer radim snjim već godinama, ali sad mi treba nešto za ove digitalne proizvode, tu je wm slab.......

magento je resource hog, za to mi triba vps, što sada nije u planu

fala vam na odgovorima :)

dado023

Član
Tu od
8 Lis 2009
cini mi se da cu uložiti u seber cart, jer je jedini u skladu sa jooml-om....virtuemart je dobar, zapravo odličan, za klasične webshopo-ve...

još se javim kad konačno odlučim

dado023 kaže:
octavia77 kaže:

virtuemart mi je prvi izbor, jer dobro rangira kod seo/sef i to bez optimizacije, znam iz iskustva jer radim snjim već godinama, ali sad mi treba nešto za ove digitalne proizvode, tu je wm slab.......

magento je resource hog, za to mi triba vps, što sada nije u planu

fala vam na odgovorima :)

Na vrh