• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Facebook Moja facebook stranica - NT

riissttaaa

Novi član
Tu od
14 Sij 2015
Ukratko, novi sam na ovom forumu. Vlasnik sam jedne od trenutno najboljih sportskih stranica na fejsu, u pitanju su Nogometni transferi (220k). Zanimaju me neki vaši prijedlozi kako da iskoristim u potpunosti potencijal stranice, a vjerujem da ga ima. Ukoliko mi neko želi pomoći, napisaću i detalje u vezi reacha i ukupne aktivnosti stranice.

SpawneR

Moćan
Tu od
31 Lis 2013
riissttaaa kaže:
Ukratko, novi sam na ovom forumu. Vlasnik sam jedne od trenutno najboljih sportskih stranica na fejsu, u pitanju su Nogometni transferi (220k). Zanimaju me neki vaši prijedlozi kako da iskoristim u potpunosti potencijal stranice, a vjerujem da ga ima. Ukoliko mi neko želi pomoći, napisaću i detalje u vezi reacha i ukupne aktivnosti stranice.

Evo ove ideje su mi pale na pamet :)

1. Otvori sportski portal i radi na njemu, ako ne stizes sve sam plati i pisce i kreni u biznis. Nemoj previse da spamas sa linkovima na stranici, malo po malo. Vremenom ubacis AdSense, registrujes firmu i ako imas dosta poseta mozda te iscima VIP, Coca-Cola ( lupam) tako te velike firme da se reklamiraju na tvom portalu za fine pare.
2. Naplacuj drugim portalima da postavljas njihove reklame.
3. Reklamiraj mozda neku sportsku opremu ili nesto za novac naravno

riissttaaa

Novi član
Tu od
14 Sij 2015
Trenutno naplaćujem drugom sajtu reklamiranje, i saradnja ide super za sad. Što se tiče otvaranja sajta, za to baš i nemam vremena, a znam da bi zarada bila dobra. Također reklamiram i neke kladioničarske blogove i stranice i od toga imam dodatnu zaradu, pored one od sajta koji reklamiram.

Međutim, razmišljao sam o otvaranju sajta, nešto poput sportske tv (linkovi za uživo praćenje sportskih dešavanja), mislim da je stranica idealna za to, inbox svaki vikend pretrpan zahtjevima za link utakmice... Pa me zanima u vezi toga šta se može uraditi? Koliko bi tu doprinio Adsense?

Malo statistike:
rCA4Djx.png

optimista

Iskusan lik
Tu od
11 Kol 2011
Ne znam koliko te placaju i koliko imas sajtova za saradnju ali bolje da pokusas jos neki da nadjes ako vec nemas vremena jos uvek da radis na svom sajtu, ili ako imas nadjes jednog dva pisca i onda delite zaradu tj kako se dogovorite, jer posetu imas obezbedjenu sa fejsa, mozes lep portal da napravis.
Offtopic Sta je ovo ovaj germanik.hr cista kopija mozzarta

riissttaaa

Novi član
Tu od
14 Sij 2015
Germanijak je Mozzartova filijala, isti proizvod, samo za hrvatsko tržište :D

Ne bih otvarao novi sajt, niti tražio te pisce, previše je obaveza tu. Također, to baš i nije najbolja opcija, jer što je manje objava na stranici, to je reach bolji. A opet, mislim da je dobra ova ideja za nekakav live stream sajt, ima li neko iskustva s ovim?

Niki Bilejn

Član
Tu od
21 Ruj 2010
riissttaaa kaže:
Trenutno naplaćujem drugom sajtu reklamiranje, i saradnja ide super za sad. Što se tiče otvaranja sajta, za to baš i nemam vremena, a znam da bi zarada bila dobra. Također reklamiram i neke kladioničarske blogove i stranice i od toga imam dodatnu zaradu, pored one od sajta koji reklamiram.

Međutim, razmišljao sam o otvaranju sajta, nešto poput sportske tv (linkovi za uživo praćenje sportskih dešavanja), mislim da je stranica idealna za to, inbox svaki vikend pretrpan zahtjevima za link utakmice... Pa me zanima u vezi toga šta se može uraditi? Koliko bi tu doprinio Adsense?

Malo statistike:
rCA4Djx.png
Normalno da je zatrpan zahtevima kada je zabranjeno emitovanje takvih stvari. Ne možeš ilegalno da prenosiš sportske događaje bez posedovanja licence, kako ti to uopšte može pasti na pamet. Ilustracije radi, samo za prava prenosa lige šampiona jedna domaća televizija je za tender izdvojila 2 miliona evra a neko bi da krade signal i rastura for free. Ne ide to tako.

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
Adsense i to streamovanje ne bi islo zajedno. Napravi neki websajt sa originalnim sadrzajem ako mislis ici na adsense.

gamerxyz

Dobro znana faca
Tu od
3 Tra 2012
Traži i druge stranice koje bi bile spremen na saradnju da dijele linkove na tvojoj, mislim da ti je ovako ipak lakse ,stavis editore drugima i nek postavljaju u određenim vremenskim periodima. Mislim ovako uzimas pare a prakticno nista ne radis, za otvaranje sportskog portala ne treba puno para,a li ipak treba odvojiti vremena i truda i pratiti dešavanja na sportskoj sceni .

mrcina

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2012
Znači slično pitanje:

Imam dvije stranice od kojih bi možda mogaa nešto izvuć. Jedna ima 40k+ lajkova i sadržaj je "soft sexy". Druga ima 20k+ lajkova i sadržaj je "udređenje doma". Lajkovi su pravi i stranci. Reach postova nije velik jer su stranice zapuštene, ali bi pokušao oživit oba dvije stranice.

Znači koji je vaš savjet kakve stranice da radim da iskoristim te lajkove (ili ako postoji neki drugi način), te ima li nekih uputa i smjernica kako što bolje podići aktivnost stranice (reach postova)?

Hvala svima unaprijed.

ivan19992

Aktivni član
Tu od
7 Ožu 2011
Naravno da to nije istina što pišeš.. Ako su fanovi ciljani dosta više vidi post

lilly.rosalie

Novi član
Tu od
19 Tra 2015
Pozdrav svima!
I ja sam nova na forumu i sama trebam pomoć/savjet. Naime, imam jednu FB stranicu koja ima gotovo 100k lajkova i koja nije namijenjena samo jednoj dobnoj skupini jer je, recimo to tako, pomalo i edukativnog karaktera. A i nemadugo je izašao članak na jednoj portalu o stranici.
Sada mene znaima, kako unovčiti sav taj rad i trud na stranici? Može li se putem reklama (ta biznis strana mi nikad nije bila jača), nekakve suradnje?

Puno hvala :)

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Moze se unovciti na razne nacine npr.reklamiras na njoj sajt koji je iste tematike.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
sunbeach kaže:
Moze se unovciti na razne nacine npr.reklamiras na njoj sajt koji je iste tematike.

Moraš objasniti da ovo nije direktno unovčavanje nego samo reklamiranje nekog sitea, a za to je, naravno, potrebno imati svoj "site iste tematike" koji ćeš prezentirati.
Ako ga nema, a vjerojatno nema, tada nije lako naći nekoga tko će platiti za to. :(
No, nije i nemoguće, jasno. Neka pokuša. :fever

P.S. Čitaj o tome u ovoj temi i šire u Forumu.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Da! Nova je ! Onda je za nju to malo vise komplikovano jer onda se mora napraviti sajt(ako ne zna mora uciti ili platiti nekome za pravljenje sajta i postavljanje reklama) i na njega postaviti reklame ili prodaju necega pa reklamirati taj sajt preko svoje fejsbuk stranice i zaradjivati od posete na sajtu kroz reklame ili preko prodaje,najboljke neka mi se lilly.rosalie javi u inbox i pokaze mi link stranice se dogovorimo za saradnju.

ninazr

Novi član
Tu od
19 Lip 2015
:lol
sunbeach kaže:
Da! Nova je ! Onda je za nju to malo vise komplikovano jer onda se mora napraviti sajt(ako ne zna mora uciti ili platiti nekome za pravljenje sajta i postavljanje reklama) i na njega postaviti reklame ili prodaju necega pa reklamirati taj sajt preko svoje fejsbuk stranice i zaradjivati od posete na sajtu kroz reklame ili preko prodaje,najboljke neka mi se lilly.rosalie javi u inbox i pokaze mi link stranice se dogovorimo za saradnju.

Pozdrav! I ja sam nova ovca :) koja ima stranicu na Face u sa preko 3000 lajkova.Radi se o Oslikavanju enterijera,zapravo oslikavanju svega sto ljudima padne na pamet...Cak sam imala par dobrih musterija i fino zaradila od oslikavanja decijih sobica (i po 200e )za par sati slikanja,ali stalo je...ima nas previse cini mi se.Ocajno mi treba novac,kao i vecini verovatno...Da li se moze i kako zaraditi sa tom konkretno mojom stranicom?Imate li nekih dobrih ideja i saveta?Hvala unapred.

Na vrh