• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mala nagradna igrica

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
E ovako , ko prvi dole napise tacan odgovor tj. imena ovih ljudi sa slike i cega su oni osnivaci dobija od mene besplatan hosting paket xs, za pocetnika odlicno. Svi mozete ucestvovati u nagradnoj igri, ali vise bih voleo kad bi neki pocetnik bio najbrzi, posto je idealno za neki manji projekat(mislim na hosting paket)...

Pa da krenemo:

Prva slika: Ko su ova dvojica i po cemu su poznati?

4qs8d0.jpg

Druga slika: A ko su ova dvojica i po cemu su oni poznati?

mavtdl.jpg

Ajde da vidimo koliko znate, ko prvi dole napise tacan odgovor dobija besplatan hosting na godinu dana. Vi iskusniji clanovi sto imate vec hosting, mozete da pomognete malo ako ne budu znali, posto verovatno znate ko su ovi carevi.

Ajde da vidimo ko ima brze prste....

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
Prva slika
Larry Page i Sergey Brin- osnovali google

Druga slika
Jerry Yang i David Filo- osnovali Yahoo

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
josip150 kaže:
Prva slika

Druga slika

Bravo Josipe, bio si najbrzi, sad cu te kontaktirati na PM.

Sto se mene tice bice jos ovakvih egzibicija malo da pripomognemo pocetnicima u razvoju njihove internet zarade,jer svi smo mi nekad bili pocetnici....

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
Srdjan87 kaže:
josip150 kaže:
Prva slika

Druga slika

Bravo Josipe, bio si najbrzi, sad cu te kontaktirati na PM.

Sto se mene tice bice jos ovakvih egzibicija malo da pripomognemo pocetnicima u razvoju internet zarade,jer svi smo mi nekad bili pocetnici....

Hvala, za prvu sliku sam odmah znao tko je na njoj a za drugu hvala dbomestar-u

internet.zarada

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2011
Pa ovdje je samo brzina presudna znanje nije potrebno, samo kopiraš link slike i ubaciš ga u google image search i rješenje je tu u trenu ali čestitke pobjedniku svejedno. :)

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
internet.zarada kaže:
Pa ovdje je samo brzina presudna znanje nije potrebno, samo kopiraš link slike i ubaciš ga u google image search i rješenje je tu u trenu ali čestitke pobjedniku svejedno. :)

Mislio sam na to i ne moze da se sazna posto sam uplodovao sliku preko servera za slike i u tom slucaju ne prikazuje detalje. :waving

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
internet.zarada kaže:

Pa onaj tko je cesce na forumu taj ce biti najbrzi. Srdjan je ozbiljno shvatio ulogu moderatora pa organizira aktivnosti da sto vise clanovi budu online na forumu hehe. (salim se naravno).

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Srdjan87 kaže:
internet.zarada kaže:

Mislio sam na to i ne moze da se sazna posto sam uplodovao sliku preko servera za slike i u tom slucaju ne prikazuje detalje. :waving

Mislio si, ali mislio je i Google i zato su napravili takvu tražilicu koja oduševljava uvijek. Probaj unijeti sliku u image search pa ćeš vidjeti da će ti reći tko je.
Ovime ne želim umanjiti oibjedu, naravno, zasluženu, želio sam samo još jednom reći kako je Google veliki. :google

kuliram

Aktivni član
Tu od
16 Lis 2009
Srdjan87 kaže:
internet.zarada kaže:

Prije svega sve pohvale za aktivnosti ovog tipa na forumu.

Ko je na slici se moze jednostavno saznati preko Google Images. Desni klik na sliku koju ispitujete i kopirate njen link, zatim odete na Google Images, kliknete na mali foto aparat u search polju i tu pejstujete link.

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010

Ko je na slici se moze jednostavno saznati preko Google Images. Desni klik na sliku koju ispitujete i kopirate njen link, zatim odete na Google Images, kliknete na mali foto aparat u search polju i tu pejstujete link.

Hehhehe sledeci put cu morati da stavim "igru reci" , posto sa slikama ne ide :)

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
Sto ne ide, sledeci put stavi ovako pa ko pogodi, moze i domen gratis da dobije :D
vmylb5.jpg

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
rigor04 kaže:
Sto ne ide, sledeci put stavi ovako pa ko pogodi, moze i domen gratis da dobije :D
vmylb5.jpg

Hahhahaha koji si ti kralj, kad kopiram u Google izbaci mi neku boraniju i eukaliptus hahhaha

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
rigor04 kaže:
vmylb5.jpg

Hahahahaha , pa mislim da nije registrovan David Copperfield na ovom forumu Rigore :taunt

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
Hahahahaha , pa mislim da nije registrovan David Copperfield na ovom forumu Rigore

Hheheh dobra mu je ideja, stavim ovakvu sliku i onda je opisem u par recenica tipa ovo su momci koji su doveli internet na neki visi nivo osnivanjem necega, pa ko pogodi dobije nagradu. ;)

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
Srdjan87 kaže:
Hahahahaha , pa mislim da nije registrovan David Copperfield na ovom forumu Rigore

Hheheh dobra mu je ideja, stavim ovakvu sliku i onda je opisem u par recenica tipa ovo su momci koji su doveli internet na neki visi nivo osnivanjem necega, pa ko pogodi dobije nagradu. ;)

Ma bjež... :D Neozbiljni ste previše :crazy_grin

ulysses

Iskusan lik
Tu od
25 Ožu 2010
Srdjan87 kaže:

Hehhehe sledeci put cu morati da stavim "igru reci" , posto sa slikama ne ide :)

Kod:
Ovo je super opcija za proveru fotki, ali ako vi hocete da koristite sliku za koju ne zelite da se zna poreklo uradite sledece:
1. Otvorite sliku u photoshopu
2. Zabelezite na papiru dimenzije originalne fotke
3. Otvorite u PS novi dokument koji ima identicne dimenzije kao i original
4. Vratite se na original CTRL+A, CTRL+C
5. Sad se vratite u novi dokument pa onda CTRL+V

Sacuvajte novi dokument u formatu koji vama odgovara i poda nazivom koji zelite.

Ovim smo obrisali metadata koje ima svaka fotografija, to su podaci o fotografiji koju google prati. Naravno ovim nismo obrisali autorska prava.

Izvor - Komentar br 6 :]

LeonMak

Legenda
Tu od
30 Stu 2010
ulysses kaže:
Kod:
Ovo je super opcija za proveru fotki, ali ako vi hocete da koristite sliku za koju ne zelite da se zna poreklo uradite sledece:
1. Otvorite sliku u photoshopu
2. Zabelezite na papiru dimenzije originalne fotke
3. Otvorite u PS novi dokument koji ima identicne dimenzije kao i original
4. Vratite se na original CTRL+A, CTRL+C
5. Sad se vratite u novi dokument pa onda CTRL+V

Sacuvajte novi dokument u formatu koji vama odgovara i poda nazivom koji zelite.

Ovim smo obrisali metadata koje ima svaka fotografija, to su podaci o fotografiji koju google prati. Naravno ovim nismo obrisali autorska prava.

Izvor - Komentar br 6 :]

Ovo nije točno. 'Google Search by Image' koristi "Visually similarity". Dakle, pronalazi vizualno slične slike i u stanju je prepoznati sliku i s izbrisanim ili izmjenjenim 'meta data'.
Uvijek nekako ispadne da je Google malo pametniji nego što mislimo... nekako me baš ne oduševljava ta činjenica :busted

edit: "Prepoznavanje" se može izbjeći kod slike koja nije simetrična - ako ju okrenemo zrcalno. Mada mislim da će i tome uskoro doskočiti.

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
Tako je, Leon. Na Google Images klik na fotoaparat na desnoj strani polja za pretragu i daje vam mogućnost ili da ubacite url slike, ili da je uploadujete, a u drugoj varijanti pretražuje po vizuelnoj sličnosti - i to radi odlično!

Na vrh