• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Linkovanje unutrašnje strane

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Imam neko svoje mišljenje ali bi voleo da čujem još neko. Imam glavni domen koji prema ahrefs.com ima pedesetak linkova, rangira se u top 3 na Google, ima ok posetu i zadovoljan sam. Domen ima oko 30k pretraga mesečno, kad sam radio research nisam gledao puno longtail keyworde, tj. gledao sam ali one do 5k pretraga, te sam i dodao. I tu sam pogrešio, da sam zakopao malo dublje i pregledao konkurenciju za jedan longtail keyword shvatio bi da taj keyword ima mesečno čak 300k pretraga i nikakvu konkurenciju, probio bi se lako.

Šta sad da uradim, da uzmem novi domen i krenem novi sajt za taj od 300k pretraga ili da dodam članak na postojeći sajt i da linkujem samo članak, dok se ne probije u top 3? Ja nikad nisam gurao unutrašnje strane i probijao ih na Google, plašim se da ne linkujem previše taj članak sa longtail keywordom i ne zaserem nešto. Jer u ovom slučaju taj članak bi morao da ima više od tih pedesetak backlinkova, koliko ima index strana.

Znači novi domen ili članak na postojećem domenu (koji je star pre godinu dana i lepo rangiran)?

hendrixja83

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2009
Ako je to ta ista tema nemaš ama baš nikakav razlog da kupuješ novu domenu. Napravi dobar članak na tu temu i obogati ga svim onim što je dobro za generalni SEO skor i originalnom slikom i pokušaj napraviti originialni youtube video, dosta teksta kvalitetnog i posloženog u podnaslove i sekcije. Poguraj sam malo konskutkrtivnim komentarima i malo socijal google plus i facebook lajk.

Sa naslovnice svakako vuces link juice koji ce se prenijeti na taj clanak, sad samo jos napravit guest postova nekoliko i web 2.0. i sacekaj da vidis kako ces kotirati.

Vise rizikujes ako pravis novi sajt za istu temu, jer po googlu je to spam i dovoljno je da te neko prijavi da imas dva sajta u rezultatima i mozes dobiti rucni ban.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
aleksej kaže:
Ja nikad nisam gurao unutrašnje strane i probijao ih na Google, plašim se da ne linkujem previše taj članak sa longtail keywordom i ne zaserem nešto. Jer u ovom slučaju taj članak bi morao da ima više od tih pedesetak backlinkova, koliko ima index strana.

Realno je da pojedini članci imaju više backlinkova od homepage-a. Pretpostavljam da i ti kada nađeš neki zanimljivi članak linkuješ ka njemu, a ne ka homepage-u stranice. Tako da se ne bih bojao toga da članak ima više linkova od homepage-a.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
hendrixja83 kaže:
Vise rizikujes ako pravis novi sajt za istu temu, jer po googlu je to spam i dovoljno je da te neko prijavi da imas dva sajta u rezultatima i mozes dobiti rucni ban.
Moram priznati da prvi put čujem za ovo Google pravilo.Ja znam najmanje sto slučajeva da ljudi imaju dva ili čak više sajtova koji rangiraju za iste ključne reči.U rezultatima pretrage znači da je isto na prvoj i 20-oj ili 50-oj poziciji,pririrodno je da ljudi koji su posvećeni nekoj temi imaju više sajtova koji mogu i svi rangirati za neki long t. kejword ?

hendrixja83

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2009
1kvota1 kaže:
hendrixja83 kaže:
Moram priznati da prvi put čujem za ovo Google pravilo.Ja znam najmanje sto slučajeva da ljudi imaju dva ili čak više sajtova koji rangiraju za iste ključne reči.U rezultatima pretrage znači da je isto na prvoj i 20-oj ili 50-oj poziciji,pririrodno je da ljudi koji su posvećeni nekoj temi imaju više sajtova koji mogu i svi rangirati za neki long t. kejword ?
Uopste nije prirodno pokusavati rangirati za neki keyword a pogotvo kupujuci domen sa istim sadrzjem u cilju manipulacije google rezultata.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Nekažem da ovo nije istina ali ako budemo realni...svi kupuju domene zbog manipulacije ,svi prave sajtove da bi rangirali i došli do posete,sve u vezi SEO se može nazvati manipulacija jer u startu kada se napravi sajt već postoji ideja da on treba da bude na prvoj stranici Googla.

Što se mog odgovora na pitanje tiče i jedno i drugo probati deeplinkingom da se progura a ako već posle kratkog vremena ne ide uzeti domen ako se već isplati.Ponekad zbog nečega rangiranje unutrašnje stranice ne ide,jednom sam napravio jednu sličnim povodom stavio link na naslovnu PR 4 na najvišoj poziciju linkovao stranicu iz svih preko 100 postova,dodavao joj linkove ali nikako da se približi prvoj strani rezultata.Ispred su bili neki bezvezni forum postovi i sl.Nekad to ide a nekad ne ali vredi pokušati radi se o samo jednom tekstu.

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
I ja bih ostavila na istom domenu. Ako ti se sam domen već dobro rangira, par internih linkova bi trebalo da bude dovoljno da ga gurne napred (nemoj preterivati ni sa internim linkovima, i i tu menjaj anchore). Poguraj i ovo što hendrixja kaže, ali polako. Mada bi meni zanimljivo bilo da pustim jedno mesec-dva samo sa internim linkovima, da vidim da li je ceo sajt dovoljno jak da izgura tu stranicu.

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Tako sam i mislio da uradim, hvala vam na savetima, ipak mi je lakše kad čujem još neko mišljenje.

robi76

Član
Tu od
20 Pro 2010
aleksej kaže:
Tako sam i mislio da uradim, hvala vam na savetima, ipak mi je lakše kad čujem još neko mišljenje.

Meni je interno linkanje podiglo rejting za nekoliko pozicija prema tom tekstu koji je linkan...linkovi su bili iz tekstova s kvalitetnih sajtova različitih anchora....čak mi je dosta znacio link koji je ima anchor samo "na linku"

Na vrh