• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Link Building sa Guest Postovima - Kompletan Vodič

mvasic

Aktivni član
Tu od
17 Srp 2012
ok sve je jasno

mada su mi ove izokola metode bile glupe bilo u privatnim ili poslovnim odnosima ali tako to ide.

Gotovi svi tutorijali govore o tome da treba sagraditi prethodno neki kontakt sa blogerom pa ga onda pitati za gest post. Prvo ili malo kometarišeš, pa ga partiš na twiteru, pa retwituješ pa onda mu šibneš neki neobavezan mejl, pa onda ga pitaš za gest post. Da mene neko pita za gest post tako izokola, a da je providno o čemu se radi, bilo bi mi glupo i neiskreno.

mnogo bi mi prorodnije i iskrenije bilo da mi neko direkno uleti i kaže "hej super ti je blog i vidim da je popularan. Želim da napišem članak i to je to. Onda bih pogledao njegov blog, vidio da li vrijedi i kako se autor ponaša i donio odluku. Ali šta ćeš ćeš tako to ide.

Što se tiče anchora, naravno da ne bi išao neki komercijalni, nego ili url i brend.

Još malo da istažim kako i što idem u pohod na blogove :D

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
mvasic kaže:
"hej super ti je blog i vidim da je popularan. Želim da napišem članak i to je to. Onda bih pogledao njegov blog, vidio da li vrijedi i kako se autor ponaša i donio odluku.

Ali i ovo je okej, direktno i u metu :) Nije nužno da gradiš odnos - u velikom broju slučajeva će ti pomoći, ali nije nužno. Ja sam svojevremeno ubola nenormalan GP link (sa legitimnog policijskog bloga!) samo pristojnim mejlom: videla sam kako su orjentisani (pomoć policajcima, to je nešto kao sindikalni sajt ovde), smislila kako da uklopim moju temu u to, napisala im da bih baš volela da skrenem pažnju na taj i taj problem koji može da zadesi njihove čitaoce... i bingo. Mejl jeste bio razrađen, u smislu šta njihovi čitaoci imaju od mog članka - ali nisam imala prethodni kontakt sa njima.

Samo linkove i anchore ne pominji, i sve je ok :)

Na vrh