• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lenovo A916

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Da li vredi kupovat ovakvu masinu?

LENOVO A916 5.5" HD 4G SmartPhone MTK6592 Octa-core Android 4.4 Unlocked 13MP

aleksej

Legenda
Tu od
17 Ožu 2010
Pošto sam okupao moj mob u bazenu, a nisu mi se davale pare za novi, otišao sam u MTS da potpišem ugovor i da vidim šta nude od telefona. Inače nisam planirao da uzimam mob već 50% popusta na paket, ali ispalo je tako kao što je ispalo i ajde sad. Odem u poslovnicu u Šabac kad tamo nikakva ponuda, loši telefoni, pogotovo ako za dinar uzimam. Ma i za doplatu uz moj paket nisu neki. Devojka koja radi tamo mi preporuči Lenovo A6000, kaže ona ga ima i prezadovoljna je, pokazuje mi njen telefon i ja gledam i svidi mi se.

Pre toga sam znao za Lenovo laptopove i znao sam da su Kinezi, ali pošto sam imao priliku da koristim Huawei jedno vreme znao sam da Kinezi umeju da naprave solidan telefon. Telefon mi je trebao, ovaj mi izgledao sasvim ok. 5'' displej, tanak, lagan, kamera solidna, 4G (kojim je možda Beograd pokriven, ostatak Srbije jok) i šta ti ja znam šta sve.

I uzmem ga, koristim ga već mesec i po dana i zadovoljan sam. Kupio sam mu odmah onu silikonsku masku - zaštitu i stavio foliju na ekran. Deluje mi previše nežan i verujem da bi prs'o kao dulek ako bi ga ispustio bez toga. Zamerku imam na kvalitet plastike, poklopac telefona ne leže lepo u jednom ćošku ali to sad ne pravi problem i zamerka je što zna nekad da zabaguje i to jedino u SMS porukama i listi poziva. Inače je sasvim solidan telefon.

Zato verujem da i taj Lenovo kojeg misliš da uzmeš mora biti dobar.

Tu od
22 Kol 2014
Lenovo je bivsi IBM, bez obzira sto je Kinez nije za podcenjivanje, a i da budemo realni sta god danas da uhvatimo u ruke sve je proizvedeno u Kini, Maleziji, Tajvanu, Vijetnamu bez obzira na marku

Vidramon

Član
Tu od
19 Srp 2013
greedylittlepig kaže:
Lenovo je bivsi IBM, bez obzira sto je Kinez nije za podcenjivanje, a i da budemo realni sta god danas da uhvatimo u ruke sve je proizvedeno u Kini, Maleziji, Tajvanu, Vijetnamu bez obzira na marku

Ovo je delimicno tacno... Lenovo nije bisvi IBM, nego je zasebna kompanija koja je od njih otkupila prava i tehnologiju za proizvodnju prenosnih racunara ( lap topova i slicno ), IBM i dalje postoji. Tako da mnogi ljudi prave tu gresku i pricaju bivsi IBM, cak i prodavci u radnjama a nemaju pojma o cemu pricaju. Lenovo kao kompanja postoji ko zna koliko desetina godina unazad...

Sve u svemu Lenovo pravi jako dobro i kvalitetno na poljima prenosnih racunara sto je i potvrdio od kako je otkupio prava na proizvodnju od IBM-a, sto se tice telefona tu bih stvari podelio na dva ranga sa onim sto sam se ja susretao a to su :

1. Telefoni vise klase ( citaj skupi uredjaji ), odlicni
2. Telefoni nize klaze ( citaj jeftiniji uredjaji ), znaju da prave probleme, i da budu jako lose izrade i cesto navedene hardverske karakteristike ne ispunjavaju u praksi ocekivano, no to nije slucaj kod svih modela nego kod onih sa kojima sam ja imao prilike da se susretnem

Istina da su kineski brednirani telefoni postali hit u svetu i da nude za manje para iste cak i bolje karakteristike i hardver nego sto smo navikli kod telefona sa kojima mi inace imamo dodira ( da ih ne nabrajam sad ), takodje i da se sve vise nasih ljudi odlucuje i narucuje upravo ove telefone, i dele pozitivna iskustva s toga ja ti mogu preporuciti jedan model ako ti je kamera bitna.

http://www.coolicool.com/gionee-eli...nch-fhd-screen-android-44-3g-smartpho-g-36634

Doduse ne znam koliki ti je budzet, ali ako volis brutalne fotografije snimljene telefonom sa uredjajem ces ih imati, mozes pogledati na internetu ima dosta review-a za ovaj model.

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
Ja sam prosle godine koristio Lenovo k920 vibe z2, jedan od najboljih telefona mogu slobodno da kazem , takodje sam imao i njihov laptop, sve u svemu po meni je Lenovo jako dobra firma i imaju extra proizvode. Neces pogresiti ako kupis.

Na vrh