• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvaliteta besplatnih web stranica?

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Pozdrav ljudi, ja sam novi na vašem forumu. Zadnjih par dana čitam tekstove tu kod vas i mogu vam reći da ste odlični za razliku od brojnih Hrv foruma na kojima ljudi koji se odlično razumiju u ovakve stvari najčešće (čast iznimkama) početnike vide kao materijal za zaradu ili ismijavanje.

Ugl. da je pređem na temu.. može li mi netko reći koliko besplatne web stranice uopće mogu biti kvalitetne? Kada nastaju najveći problemi na takvim stranicama?

Planiram početi sa pisanjem na temu ZOO svijeta jer tu sam maher postao kroz godine bavljenja s tim. Imam nekoliko facebook stranica na kojima bi počeo sa oglašavanjem te web stranice i nadam se da bi u početku imao barem 1000 posjeta dnevno samo preko fb stranica.

E sada, iščitao sam apsolutno sve što ste pisali o google adsense i ostalim načinima za zaradu.. ali mene zanima kako najjeftinije proći (a opet da to ne bude nešto što će se rušiti 2 puta dnevno) sa pokretanjem stranice?
Za početak bilo bi mi sasvim dovoljno da imam stranicu koja će sadržavati obični blog i forum.

Unaprijed se zahvaljujem na svakom savjetu kojeg dobijem.
S poštovanjem, Perky :)

erik

Iskusan lik
Tu od
29 Svi 2009
Baš sam nedavno gledao mogućnosti za ovo tvoje pitanje i odgovoriti ću ti kratko koji su moji zaključci. Ima jako puno servisa koji nude ovakvu uslugu, neki su bolji a neki lošiji a većina ima ozbiljne probleme sa optimizacijom stranice za mobilne uređaje, imaju problem sa brzinom učitavanja stranice što ti može biti popriličan problem kad stranica malo naraste i kreneš u monetizaciju, a i sa strane Googleove tražilice automatski ćeš biti lošije rangiran.

Ali, ako se razumiješ u PHP, HTML,CSS i razumiješ principe kako ubrzati stranicu (Optimizacija slika, HTML i CSS koda, itd...) na većini stranica koje nude ovakvu uslugu (a pogotovo na onima koji se baziraju na WordPress) možeš i sam optimizirati. Ali i dalje ostaje dosta veliki problem odaziv servera, jer većina takvih stranica nude besplatne shared servere koji su smješteni u Americi.

Ja ti preporučam da izbjegavaš besplatne servise i koncentriraš se na kvalitetnija rješenja koja nužno ne moraju koštati puno, pogotovo na početku. Javit ću ti se na PM ovdje na forumu, evo ja ti za početak nudim besplatni smještaj za tvoju buduću stranicu.

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Da ne otvaram novu temu pitat ću vamo ...

http://www. svetkucnihljubimaca .com/ (spojite). Ovo je portal kakav bi meni bio idealan, uz par preinaka. Pokušao sam stupiti u kontakt sa vlasnicima, ali ne ide. Može li netko reći koliko bi ovo otprilike koštalo za izraditi i može li se ikako saznati tko je izradio ovaj portal?

drsb

Aktivni član
Tu od
13 Ožu 2015
Tema je kupljena na ThemeForest, a cena je 49$. Evo linka . E sad, da li ćeš ti nju samo kupiti a onda je sam sređivati i puniti onako kako ti želiš, ili ćeš platiti nekome, to zavisi od tebe.

Međutim, mislim da možeš da nađeš i neku free temu koja bi ti završavala posao, s obzirom da si pomenuo da želiš da prođeš što jeftinije.

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
drsb kaže:
Tema je kupljena na ThemeForest, a cena je 49$. Evo linka . E sad, da li ćeš ti nju samo kupiti a onda je sam sređivati i puniti onako kako ti želiš, ili ćeš platiti nekome, to zavisi od tebe.

Međutim, mislim da možeš da nađeš i neku free temu koja bi ti završavala posao, s obzirom da si pomenuo da želiš da prođeš što jeftinije.

Hvala! :) ... Nisam uopce izao za tim da bi ovo mogla biti kupljena tema. Kojim vještinama bi morao ovladati da naučim sam ovo odraditi. Wordpress? Neki jezici?
Stvarno nemam neko predznanje na ovom području, inače sam ekonom, a glavni hobi mi je priroda i zivotinje.. compovi me nikad nisu bas privlačili :p haha

makson

Član
Tu od
29 Velj 2012
Samo ti treba neko znanje u WordPressu da bi mogao to urediti. Zato preporučujem da uzmeš neki free template da malo uvježbate kako to sve funkcioniše, nije ništa komplikovano.

drsb

Aktivni član
Tu od
13 Ožu 2015
Perky kaže:
drsb kaže:

Hvala! :) ... Nisam uopce izao za tim da bi ovo mogla biti kupljena tema. Kojim vještinama bi morao ovladati da naučim sam ovo odraditi. Wordpress? Neki jezici?
Stvarno nemam neko predznanje na ovom području, inače sam ekonom, a glavni hobi mi je priroda i zivotinje.. compovi me nikad nisu bas privlačili :p haha

S obzirom da nemaš nikakvog iskustva, treba dosta da učiš da bi sam napravio ovakav sajt. Druga opcija je da kupiš ovu temu ili staviš neku free, pa da je sam ili uz nečiju pomoć malo središ.

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Evo za sad sam uspio zakupiti domenu i instalirati wordpress na nju.. pa polako, za mjesec-dva ću valjda naučiti nešto :D haha..

Zanima me, ako ja sad kupim predlozak koji smo danas našli da bi mi bio idealan.. postoji li neki način da ga imam spremljeno 2 puta, da mi jedan uvijek bude orginalni (da na njemu radim tek kad naučim) a da se na jednom učim? .. kako to funkcionira točno, jer ne bi volio da platim predlozak 50 dolara pa da ga uništim kroz učenje :D

drsb

Aktivni član
Tu od
13 Ožu 2015
Ako misliš sam da ga sređuješ, onda savetujem da prvo vežbaš u localhost-u sa free temama, jer tu možeš da se igraš koliko hoćeš. Imaš dosta tutorijala na netu za WordPress, pa možeš lagano da učiš, a onda posle nekog vremena da kupiš tu temu i podesiš neke osnovne stvari.

I ja sam početnik, ali se već duže vreme interesujem za WP, tako da ako mogu nekako da pomognem, tu sam.

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Ekipa.. imam problem.

Nakon što sam se igrao sa temama koje ima sam wordpress odlučio sam skinuti besplatnu temu i instalirati je.. da bi mi se nakon instalacije dogodilo da više ne mogu pristupiti stranici uopće. Sada kad idem na zakupljenu domenu (besplanu sam uzeo tako da nema puno stete) pište mi da ta web lokacija nije dostupna.

Zna li netko u čemu je problem?

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Uzeo sam besplatnu domenu na 000webhost.com i moram reći da sam dosta razocaran, ako je to kako kazu najbolji bespalatni posluzitelj. Pristup domeni mi nije moguć svako malo, a evo danas ga uopće nisam uspio ucitati... al ok, poklonjenom konju se ne gleda u zube...

Imam jedno pitanje za vas, malo iskusnije. Je li moguće u ovaj gore navedeni (još nemam dozvolu za postavljanje linkova, pogledajte gore malo više u razgovorima) template dodati forum?
Općenito da pitam, koliko bi me koštalo da mi netko od vas ovo prilagodi mojim potrebama?

drsb

Aktivni član
Tu od
13 Ožu 2015
Aj javi mi se na pp, ili mi pusti link fb-a. Ništa ja tebe ne razumem.

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Ekipa, kupio sam temu za nekih 50$ , krenem je instalirati u wordpress kad ono kaže:

Paket nije moguće instalirati. Temi nedostaje style.css stylesheet.

Instalacija teme nije uspjela.

Šta sad da radim?

belmo996

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2012
Ili nisi kupio WordPress temu, ili nisi pravilno raspakirao fajlove, odnosno uploadas ono i sto ne treba i samim tim WordPress ne moze detektovati style.css fajl.

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Hvala na savjetu, uspio sam riješiti problem.

Imam još jedno pitanje za malo iskusnije korisnike wordpressa. Koji je najbolji dodatak za napraviti kvalitetan forum kao podstranicu?

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Ekipa, imam problem prilikom postavljanja linka nekog članka na facebook.

Dakle, kopiram link članka, zalijepim ga na fb stranicu i onda se dole otvore 3 slike tog članka. Te 3 nikada nisu one koje sam postavio u članak koji dijelim ili koje su "istaknuta fotografija" tog članka, nego su random izabrane slike sa cijelog portala.

Kako da riješim ovaj problem?

Loxo

Legenda
Tu od
14 Velj 2013
To i mene nervira. Imas opciju da na X uklonis sve te slike, i onda sa racunara dodas sliku koja zelis da bude.
Btw pozdrav za trecu smenu :'D

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
Da ne pokrećem novu temu.. postavit ću pitanje u ovoj svojoj staroj.

Naime, zanima me kako mogu na svojoj stranici (www.zoostory.com.hr) kompletno izmijeniti header. Konkretno, želio bih maknuti sve što sada postoji u headeru (iznad alatne trake) i sve to zamijeniti jednom slikom?

Loxo

Legenda
Tu od
14 Velj 2013
Pa bolje ti ne cackaj da ne zeznes nesto (pretpostavljam da ne znas php). U wordpressu imas appearance pa editor i tu izmenis fajl wp-header.php ili header.php (neki nazi od ova dva nosi). Mozes i u cpanel da udjes i nadjes fajl sa nekim od ona dva naziva i u cpanelu ga izmenis.

Na vrh