• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina Tableta

m1l4n

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2012
Da li je iko imamo iskustva sa kupovinom tableta preko servisa pandawill.com ili dx.com ili nekog slicnog. Dakle, rijec je o kineskoj robi pa me zanima ako je neko kupovao da mi kaze da li se isplati :D

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Mislio sam da je riječ o lijekovima u ovoj temi. :)

Evo ja da se javim da nisam imao iskustva sa ovom robom no pošto su to sve kopije od originala ne očekuj kvalitet. Koliko god da je cijena mala to se ne isplati jer brzo ode. Ovo je samo neko moje lično mišljenje bez iskustva sa pomenutom temom.

james

Aktivni član
Tu od
8 Srp 2009
Na dx-u nisu sve kopije. Vidi se po ceni sta jeste, a sta nije tako da ...

m1l4n

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2012
Ok, hvala ma znam da nisu sve kopije ali ja trazim nesto jeftino pa reko da se raspitam ako neko odavde nije slucajno kupovao pa da mi kaze da li se isplati :D

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Za 200-250 USD kupiš prestigio tablet sa kojim dobiješ 2 godine garancije. Kod nas u Hrvatskoj to je najprodavanija marka tableta. Imao sam prilike koristiti ga, i odličan je. 250 USD košta model sa dvojezgrenim procesorom i gigom rama.

Edit: ima njihov 7'' model za 140 usd, mislim da za tu lovu nema boljeg

dev_masta

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Sjetite se da ćete na uvoz tehnikalija u Hrvatsku još platiti čini mi se 10% carine i 25% PDV-a.

Čisto ono, da se uzme u obzir kada se računa isplativost...

m1l4n

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2012
Ma ide to sve ali ja sam iz BiH i nema sta nisam narucivao sa interneta (od kineza) i postarina uvjek besplatna, cak je postar paket doveze kuci. Samo eto brine me kvalitet preciznost toucha i drzanje baterije to je onako po meni najvaznije ;)

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
Ja sam kupio pre 4-5 meseci prestigio tablet pmp5080cpro platio ga na nekoj akciji 120e. Odlicna stvar, najvise sam ga kupio zbog putovanja da ne bi nosio lap top sa sobom, posto skype i sve ostalo radi perfektno na njemu. Mrzi me sada da vam pisem specifikacije dao sam vam oznaku modela pa mozete videti sta sve nudi. Nije Apple ali radio posao samo tako. Moja preporuka.

milan93

Iskusan lik
Tu od
5 Pro 2010
Meni je iPad najbolji tablet na trzistu, skup je ali se isplati.Ako hoces kvalitet treba grunuti ruku duboko u dzep.

S

sunaddict

Guest
23122012_zpsb68bc022.jpg

m1l4n

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2012
pronstar kaže:

Ima se moze se :p

Evo citam malo na netu i ovdje je neko spomenuo da su prestigio tableti dobri a i cijena nije nesto velika mogu se naci 100e - 130e, a hvale ih ljudi :D

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Prestigio ima najbolji omjer cijene i kvalitete, sa svakim, čak i najjeftinijim dobiješ 2 godine garancije. Kod vas su vjerojatno par desetaka eura jeftiniji nego kod mene u HR. Imao sam prilike koristiti 5080 i 5097, i nemam zamjerki. Ekran je dobar i odlično reagira. Angry birds rade fenomenalno :D Ne hvalim ih bezveze toliko..

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Ok mene zanima zašto je tablet toliko dobar i šta ja kao 100% PC korisnik mogu dobiti kupovinom tableta. :)

Znam za google naravno ali me ne zanima sada da tražim po Google utiske drugih ljudi nego kad smo već krenuli ovdje sa raspravom o tabletima onda da nastavimo.

100€ bih mogao odvojiti za tablet ali šta dobivam samom kupovinom tableta? :)

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
Vatra Wolf kaže:
Ok mene zanima zašto je tablet toliko dobar i šta ja kao 100% PC korisnik mogu dobiti kupovinom tableta. :)

Znam za google naravno ali me ne zanima sada da tražim po Google utiske drugih ljudi nego kad smo već krenuli ovdje sa raspravom o tabletima onda da nastavimo.

100€ bih mogao odvojiti za tablet ali šta dobivam samom kupovinom tableta? :)

Ja sam ga prvenstveno uzeo kad idem na more ili neko putovanje da imam za kontakt preko skype i surfovanje internetom dok sam na odmoru. Ekran od 8 inca mi sasvim odgovara da sve vidim. Zamenjuje mi lap top u potpunosti,takodje je lagana stvarcica i moze da stane u torbu i da ne brines,dok sa lap topom uvek imas muku zbog velicine,osim ako nisi uzeo onaj od 10 inca. Prednost tableta mi je takodje bila to sto ima word,excel,power point itd. Gledanje filmova je uzivanje preko ove sprave, takodje jako dobar kvalitet slika. Ono sto je isto prednost ove male stvarcice je citanje knjiga,ja sam dobio u bazi preko 5k knjiga i mozete da skinete jos brdo,uglavnom su one najpoznatije stavili na engleskom jeziku. Android 4.0 platforma perfektna, ko je ljubitelj igara ima sve zivo da se skine. Dosta dobrih aplikacija ima plus na google play mozete naci sta god pozelite. Uglavnom odlicna zamena za lap top, radi sve kao i PC, osim nekih naprednih stvari. Ima 16 gb memorije prosirivo do 32 gb. Ovo pricam za prestigio multipad 5080cpro, uzeo sam ga na preporuku drugih i stvarno sam zadovoljan sa njim i vise od toga. On sada kosta 130-140 e sve zavisi, ja sam ga na akciji uzeo pre 5 meseci za 120 e. Verovatno sam nesto preskocio u vezi njega, ali nije ni bitno, super hvata wireless, ne puca veza odlican browser ima iako mozete operu,mozzilu i ostalo da skinete. Jos jednom moja preporuka ako zelite odnos cene i kvaliteta, inace prestigio je Kiparska firma koja ima svoje filijale(fransize) u 26 drzava i postaju jako dobri u onome sto rade. Kupio sam i njihov GPS i radi takodje kao besan, opet kazem nije to APPLE ali su perfektni.

dex

Član
Tu od
5 Lis 2010
Za one iz HR, trenutno je u t-comu akcija, za produženje adsla, maxtva i telefona može se dobit alcatel već od 8kn ili Huawei MediaPad 7 Lite od 198 kn.
Ako netko već planira produžiti ugovor nije loš bonus :)

dev_masta

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Vatra Wolf kaže:
šta dobivam samom kupovinom tableta? :)
Ja imam mali lenovo 11".
Super stvar, gdje god se pojavim, ljudi mu se "dive", kao da je pasić, te kako je mali, te kako je sladak..

Moram priznati da mi je zadnje vrijeme tlaka i taj netbookić.
Ne stane u džep, niti u ruku (jer je ipak i malo teži i malo veći/deblji), moram imati kabel za njega (jer ni baterija više nije kao nekad).
Da ne spominjem kako i netbook u kafiću mora ići na stol, dok tablet može biti i u ruci.

Volio bih imati jedan tablet.
Što bih dobio s njim ?
Mobilnost, i "samo" to.

kres0

Aktivni član
Tu od
5 Velj 2012
Drugi operateri su i duplo jefitiniji a dupla brzina.
A za 2 godine koliko uštediš si možeš 4 tableta kupiti po punoj cijeni
dex kaže:
Za one iz HR, trenutno je u t-comu akcija, za produženje adsla, maxtva i telefona može se dobit alcatel već od 8kn ili Huawei MediaPad 7 Lite od 198 kn.
Ako netko već planira produžiti ugovor nije loš bonus :)

asikovac

Član
Tu od
11 Lis 2010
Ima li ko iskustva sa ovim modelom

Tablet Prestigio PMP7074B3G cijena oko 200 Eura

Na vrh