• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koliko je MicroWorkers popularan kod nas?

b82

Aktivni član
Tu od
2 Stu 2010
Interesuje me koliko je Microworkes popularan kod nas, odnosno koliko ljudi kod nas ga korisit.

Naime, juče sam pronašao taj sajt i uspeo da zaradim par dolara i možda nastavim da ga koristim. Ne bih povlačio zarađeni novac već bih ga uložio u svoju kampanju.

Imam jedan forum koji je mrtav, već mesecima se niko nije registrovao niti išta pisao, broj poseta se upolovio. Ja sam kriv za to jer jedno vreme dok sam studirao i radio istovremeno nisam stizao da mu posvetim više pažnje. Na početku je imao solidan broj poseta, poruka, registrovanih članova i generisao je određeni broj klikova na AdSense oglase.

Moja ideja je da na Microworkes počnem kampanju i da nađem ljude koji bi registrovali i napisali par poruka kako bi se pokrenule diskusije i stvorio privid da je forum aktivan. Na taj način bi se i deo ljudi koji dođu na forum verovatno registrovao, jer bi forum bio aktivan.

Ovde dolazimo do problema jer je forum na našem jeziku, pa me interesuje koliko ljudi na Microworkes govori naš jezik/jezike.

b82

Aktivni član
Tu od
2 Stu 2010
Već sam to vidio, ali ja na microworkes već imam zaradu koju bih usmerio na kampanju.

Koliko korisnika ima mikroposao? Ono što sam ja video je da tamo ima svega par poslova i da oni dugo stoje (dosta duže nego na MW). Ali u tom slučaju bih morao povući novac sa MW na AlertPay, pa ga prebaciti na MP, a MW povlačenje novca naplaćuje 6.5%.

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
Ovaj mikroposao je veoma lopovski site.Vidi se da ga je balkanac pravio.
Za odobrenje kampanje treba platiti 0,75 eur???
Bilo bi puno vise kampanja da nije ovog.Ovo samo tjera ljude da ne naprave novi posao_Osobno sam htio nesto uloziti,ali sa ovakvom cijenom nema sanse....

bojanposao

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2010
rain.blader kaže:
Bilo bi puno vise kampanja da nije ovog.Ovo samo tjera ljude da ne naprave novi posao_Osobno sam htio nesto uloziti,ali sa ovakvom cijenom nema sanse....

Ne vidim u cemu je problem?
Microworkers za otvaranje kampanje naplacuje $0.75 - ali dolara! Ovdje se radi i isplacuje u EURIMA

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
Ja ne branim microworkers,i microworkers smatram da je bezveze.Osobno smatram da je minuteworkers bolji i nema bezveznih fee-ova.Zato ljudi i imaju skoro uvijek 50+ poslova.Uzimaju mali fee pri svakom poslu i mislim da je najbolja stranica u ovoj kategoriji.A s microworkers sam imao problema nesto s uplatom,pa su zezali nesto s paypalom,tako da se tamo necu nikad vratiti...

DavidVictor

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
rain.blader kaže:

Rain.Blader,

Svako ima pravo na svoje mišljenje ali nazivati nečiji sajt lopovskim bez pravih dokaza je najblaže rečeno nekulturno.
U čemu je problem sa 0.75 eura fee-a? Dve čokoladne bananice manje za kupiti?

To što je taj fee 0.75 eura možda tera ljude da ne naprave posao, ali takvi nikada neće napraviti ni pravi web projekat ako tako razmišljaju.
Ja lično znam dečka koji je sa naših prostora i koji mesečno ulaže preko 300 eura samo u marketing i rewrite-re. A to što je uložio mu se vrati 3 do 4 puta.
Da je mnogo mario za 0.75 eura fee-a i gubio mogućnost da kasnije dobije 10-20-30 dobrih backlinkova, sigurno ne bi bio tu gde jeste.

No, da se vratim na temu, samo sam hteo reći da je tvoj način razmišljanja totalno pogrešan. Ja ću i sam kroz nekoliko dana postaviti kampanju tamo, i sinoć sam našao devojku koja će mi pisati tekstove, kupujem facebook stranice radi kasnije promocije, puno ulažem. Brinuti o 0.75 eura fee-a a želeti da stvoriš jak i moćan sajt je vrlo neprofesionalno.

Naravno, opet kažem svako ima pravo na svoje mišljenje, i ništa lično, shvati ovo kao dobronameran savet i da možda razmisliš o pravcu u kom razmišljaš da li je ispravan ;)

Pozdrav i svako dobro, :waving

DavidVictor.

rain.blader

Dobro znana faca
Tu od
7 Stu 2010
Ja sam to gledao malo s objektivnije strane,jer vise ljudi ima koji zeli zaraditi novac na internetu bez velikog rizika i ulaganja.Fee od 0,75 eur za nekog nije velikog,ali za dosta njih je.I admin ovog site-a mislim da bih vecu popularnost i profitabilnost imao kad bi stavio fee 10% na svaki posao.Vise ljudi bi se registrirali,vise novca bi se ulagalo,vise ljudi bi radilo poslove,vise ljudi bi pravilo poslove.Vise njih ce ih taj zaradenji novac pretvoriti u posao, i novac se stalno okrece a za svaki posao adminima kapa lova po manje ali stalnije,barem ispocetka,a kada site dobije 2-3k korisnika tu bi se lijepa lova mogla okrenuti.
Evo ako ima admin ovdje, bas me zanima koliko je do sada zaradio. Max 20-30 eur...

Znam da mi je post malo ispao grub,ali to je moje misljenje...

DavidVictor

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
rain.blader kaže:
Ja sam to gledao malo s objektivnije strane,jer vise ljudi ima koji zeli zaraditi novac na internetu bez velikog rizika i ulaganja.Fee od 0,75 eur za nekog nije velikog,ali za dosta njih je.I admin ovog site-a mislim da bih vecu popularnost i profitabilnost imao kad bi stavio fee 10% na svaki posao.Vise ljudi bi se registrirali,vise novca bi se ulagalo,vise ljudi bi radilo poslove,vise ljudi bi pravilo poslove.Vise njih ce ih taj zaradenji novac pretvoriti u posao, i novac se stalno okrece a za svaki posao adminima kapa lova po manje ali stalnije,barem ispocetka,a kada site dobije 2-3k korisnika tu bi se lijepa lova mogla okrenuti.
Evo ako ima admin ovdje, bas me zanima koliko je do sada zaradio. Max 20-30 eur...

Znam da mi je post malo ispao grub,ali to je moje misljenje...

Ne bih se baš složio sa tim. Mislim da to što malo ljudi koristi taj servis za kampanje nije problem u 0.75 eura fee-ja već u lenjosti ti istih ljudi koji poseduju sajtove.
Ja znam dobro da sam evo u poslednjih mesec dana uložio oko 250 eura u sajt i njegovo reklamiranje i pisanje unikatnih članaka... I ulažem idalje i ulagaću skoro uvek. To je proces. Što je obimniji sajt, tematika i konkurencija treba ti više promocije i ulaganja.
I iz iskustva ti mogu reći da sam pre više od 15 dana submitovao svoj sajt u preko 70 domaćih direktorijuma i znaš li na koliko su prihvatili moj link do ovog trenutka? Samo njih 20ak. To naravno nije zato što je loš ili neprihvatljiv sadržaj. To je zato što te ljude koji održavaju to većinom baš briga, zapustili su sajtove i ne proveravaju mail uopšte. Tako je i sa većinom tematskih sajtova kojima pošaljem mail za razmenu ili neki drugi vid saradnje. Nema ih po sto godina. Na 10 mailova, samo 1 ili 2 odgovore. Jako loše.
Ovo ti sve pričam samo da shvatiš koliki procenat ljudi kod nas uopšte ne mari za svoje sajtove i za njihovu promociju i što bolje rangiranje.
Tako je i za promociju putem mikro poslova. Ja garantujem da će svako ko želi da mu sajt napreduje i da gradi svakim danom dosta kvalitetnih backlinkova, zanemariti tih mizernih 0.75 eura i postaviti svoju kampanju naravno.

To je ono u što kraćem što sam mogao, da ne dužim više. Poenta je da treba ulagati puno u marketing, naročito u startu kada se sajt postavlja na noge i na zdrav broj poseta, i ne treba mariti za 0.75 eura koji su smešni u poređenju šta to oglašavanje tebi može da pruži.

One hint: Ti kad prijavljuješ posao za 30 radnika, ako si planirao staviti cenu npr da ti napišu neki članak za 0.40 eura, ti stavi da to bude 0.35 eura, i eto ti uštedeo si i tih 0.75 i još 0.75 eura.

Mislim da to nije razlog za optuživanje, i da marketing tako funkcioniše. Što pre shvatiš to lakše ćeš doći do dobrih rezultata.

Uživaj i svako dobro, :waving

DavidVictor

VanjaBg

Član
Tu od
22 Sij 2011
Evo ja prvi put čujem za to. Registrovao sam se i vidim samo 9 poslova, razočaran sam. Tako da po mom mišljenju nije nešto poseban sajt, verovatno zato što države sa bivše Ex-Yu nisu toliko edukovane što se tiče interneta i njegovih mogućnosti.

Znam jedan sajt koji u svakom trenutku ima preko 50.000 poslova. Samo što tamo ne možete podići novac već kupiti nešto na njihovom sajtu.(od privezaka (0.1$) do dijamnskog srca (950.000$)) Ali je i dalje isplativo. Jednom mesečno ja uzmem nove patike (od 50-100$(nema poreza:D) :)

VanjaBg

Član
Tu od
22 Sij 2011
Samo zato što ste aktivni i sviđate mi se (mislim na forum :D). Ne može naći mnogo o njemu, pa sam hteo prvi da napravim unique članak o njemu. Ali sve to propalo kada kliknem na "Post Reply" :D Šalim se :)
Izvolite.
https://www.mturk.com

Stvarno svaka im čast na sajtu.

alman

Dobro znana faca
Tu od
23 Ožu 2009
Koje poslove najvise obavljas tu, koliko vidim to je isplativo jedino u zemljama sa jako niskim standardom gdje se za 1$ radi cjeli dan u kanalu pa ovo dode bogatstvo

VanjaBg

Član
Tu od
22 Sij 2011
alman kaže:
Koje poslove najvise obavljas tu, koliko vidim to je isplativo jedino u zemljama sa jako niskim standardom gdje se za 1$ radi cjeli dan u kanalu pa ovo dode bogatstvo

Pa vidi nekad radim od 0.01$ nekad od 2-3-4$ ne idem vise od toga. Recimo sinoć je bilo ponuđeno 25000 dokumenata za koje moras da prepises neke brojeve (treba ti oko 10 sec da završiš jedan dokument) plaćaju 0.01$. I ja sam ih uradio oko 400. Nije mnogo ali nije malo.

websrbin94

Član
Tu od
18 Pro 2011
jel ima neko iskustva sa microworkers? jel isplacuju? i jel bolji minuteworkers od njega?

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Sama cinjenica sto ti sajtovi postoje toliko dugo me navodi na misao da isplacuju. Inace bi propali prilicno brzo, kao i sve prevare preko interneta koje mogu da traju kratko vreme dok se ne procuje da su prevare.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
VanjaBg kaže:
Evo ja prvi put čujem za to. Registrovao sam se i vidim samo 9 poslova, razočaran sam. Tako da po mom mišljenju nije nešto poseban sajt, verovatno zato što države sa bivše Ex-Yu nisu toliko edukovane što se tiče interneta i njegovih mogućnosti.

Znam jedan sajt koji u svakom trenutku ima preko 50.000 poslova. Samo što tamo ne možete podići novac već kupiti nešto na njihovom sajtu.(od privezaka (0.1$) do dijamnskog srca (950.000$)) Ali je i dalje isplativo. Jednom mesečno ja uzmem nove patike (od 50-100$(nema poreza:D) :)

Da li mogu od tih para da kupim bilo šta na Amazonu?

Na vrh