• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji VPS?

pedjaa

Član
Tu od
7 Sij 2012
citajuci kaže:
odlucio sam se za namecheap ssd biznis ima podrksa24/7 , ima 8gb ram dali su sve sta je u taj server kolko je klijenta na njemu i sve sto sam trazio meni izgleda da su oni sad najbolji, ovi contabo, coolicehost su mi tolko nerazumljivi kupis host a sa sta da ga kontrolisem? rucno ma dajte kolko vremena je potrebvno da sve podesite rucno ? mora se uzeti cpanel 11 evra slaba podrska nemaju live chat coolicehost cak i nema ssd pakete i nisam lud da poverujem da ce mi dati 800 gb ssd i 40 gb ram za 41 evro mesecno pa taj server tolko za struju i konekciju potrosi gde je njihova zarada...

Decko ti si puko. Coolicehost mi je odradio besplatno sve sam premestaj celog sajta, samo sam im dao sifru i username, i to su odradili za oko 40 minuta... Imao sam ogromnu bazu slika i ostalih stvari, tako da za njih nemoj nista da lupetas jer ima nas dosta koji to koristimo... Jedina mana sto resetuju server kad im je cef i moze se desiti da to traje i do 15minuta i bude uvece, medjutim zadnjih mesec dana ni ja, ni ostali nismo primetili resetovanje servera!

Ono sto si lepo reko a sto sam i ja pricao pre mesec dana kada sam naiso na contabo jeste da on vise struje izvuce za potrebe tog servera nego sto zapravo kosta i to potpisujem.

liquid kaže:
koristim hosting vec dva mjeseca, meni ne treba cpanel a nije mi tesko podesiti ... u jednom trenutku mi na server nargne po 4-5k ljudi a placam 30 € mjesecno ... citao sam i ja forume i sve to, ali za ova dva mjeseca problema nisam imao ... jedan ddos napad sam imao i to je njihova podrska rijesila a koristim vestacp koja automatski radi backupe tri dana unazad ... tako da sve zavisi od potreba korisnika, ja nisam zahtjevan ali mi puno znaci sto je neogranicen bandwidth i to sto je 1 Gbitna mreža ..

činjenica je da prvi mjesec platiš setup ali to je sav dodatni trošak :)

Neogranicen bandwidth i 1GB mrezu imas na svakom coolicehost serveru. Cinjenica da se cpanel placa svakog meseca, kao i pojedina podesavanja naknadna... Meni realno treba cpanel kao i povremeni backup i placati contabo mi se ne isplati, a i kazu da je procesor jako slab, 6000 poseta u trenutku da izdrzi kao sto je izdrzao server koji koristi flex, nece sigurno.

flex202 izlgeda da si ti nesto pobrkao taj paket koliko vidim nema na coolicehost, nego bas ovo sto je Citajuci postavio, ja koristim ovaj od 4gb i bez problema je islo 1200 online, do pre par dana isti taj hosting za istu lovu imao je 2gb. Pozdrav

flex202

Legenda
Tu od
4 Sij 2011
pedjaa kaže:
citajuci kaže:
flex202 izlgeda da si ti nesto pobrkao taj paket koliko vidim nema na coolicehost, nego bas ovo sto je Citajuci postavio, ja koristim ovaj od 4gb i bez problema je islo 1200 online, do pre par dana isti taj hosting za istu lovu imao je 2gb. Pozdrav

Ja ga koristim otkada su ga ponudili, vjerovatno je popunjen server pa ne nude trenutno.

Gadafi

Član
Tu od
1 Stu 2015
Moze li meni neko objasniti kakva je razlika izmedju ovih stranih vps servera konkretno knownsrv.com/vps.php i coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html koji izdaju servere za 30-tak $ i ovim domacim koji izdaju za 40-50 eura avalon.hr/vps-hosting/, global.ba/vps.php i serverlab.hr/vps/

flex202

Legenda
Tu od
4 Sij 2011
Gadafi kaže:
Moze li meni neko objasniti kakva je razlika izmedju ovih stranih vps servera konkretno knownsrv.com/vps.php i coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html koji izdaju servere za 30-tak $ i ovim domacim koji izdaju za 40-50 eura avalon.hr/vps-hosting/, global.ba/vps.php i serverlab.hr/vps/

Pa recimo da većina njih iznajmljuje servere od velikih hosting firmi ili direktno od datacentara. Stranci nude bolje VPS-ove za manje love iz razloga što im je lakše poslovati nego domaćim firmama + zbog konkurencije moraju imati konkurentne cijene. A i domaće firme žele više da zarade pa dižu cijene u nebesa.

Gadafi

Član
Tu od
1 Stu 2015
flex202 kaže:
Gadafi kaže:

Pa recimo da većina njih iznajmljuje servere od velikih hosting firmi ili direktno od datacentara. Stranci nude bolje VPS-ove za manje love iz razloga što im je lakše poslovati nego domaćim firmama + zbog konkurencije moraju imati konkurentne cijene. A i domaće firme žele više da zarade pa dižu cijene u nebesa.
A vidim da na dosta stranih vps-ova pise unamanged a na ovim domacim full managed. Da li onda ja kao amater mogu sam odrzavati server ? neki naplacuju 50 eura managed usluge, onda po cijeni i ne izgleda bas jednostavno za odrzavati ?

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Možeš. Za održavanje servera je dovoljno poznavanje osnova linux. Prebacivanje fajlova, instalacija software.

Prebacivanje možeš raditi preko FTP (FileZilla). Za instalaciju možeš koristiti tutorijale. Digitalocean ima listu korisnih tutorijala...

flex202

Legenda
Tu od
4 Sij 2011
Pa recimo ovi https://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html su tzv full managed jer se ovdje radi o nešto tipa biznis cPanel hosting, nemaš pristup serveru za instalacije i podešavanja, nego kao običan shared hosting samo što su resursi daleko veći nego na običnom hostingu.

Ovi http://knownsrv.com/vps.php i http://www.serverlab.hr/vps/ nude full managed VPS, što znači da će ti npr instalirati cPanel (ili neki drugi kontrolni panel) i podesiti šta budeš trebao, uraditi optimizaciju, sigurnosne postavke itd..

Ovi http://www.global.ba/vps.php naplaćuju 73 eura održavanje + za kontrolni panel...jako skupo...

https://www.avalon.hr/?query=vps-hosting je po meni, jako skup.

Da mi treba jači hosting a nemam iskustva oko održavanja servera niti želim da se zezam oko toga , uzeo bih kod https://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html ili neki sličan biznis hosting.

Gadafi

Član
Tu od
1 Stu 2015
Trenutno sam kod serverlab na na silver vps, a klijent mi trazi nesto jeftinije jer su se dosta troskovi povecali. Nije valjda da ovaj coolicehost nudi za 10 eura isto sto i serverlab silver za 60 eura ?

Ovdje imam bas full managed i uvijek rijese svaki problem + nemam nikakvog dodira sa odrzavanjem. Ako to isto dobijem na coolicehost onda se prelazak itekako isplati.

Svakako da cu uplatiti sebi jedan mjesec da malo vjezbam i da vidim kako sta funkcionise.

flex202

Legenda
Tu od
4 Sij 2011
Gadafi kaže:
Trenutno sam kod serverlab na na silver vps, a klijent mi trazi nesto jeftinije jer su se dosta troskovi povecali. Nije valjda da ovaj coolicehost nudi za 10 eura isto sto i serverlab silver za 60 eura ?

Ja koristim ovaj paket:

pHuI9lfl.png

za tu cijenu je teško naći bolji hosting. Na njemu imam sajt koji ima dnevno oko 60 000 pregleda, naveče kad je najviše korisnika na netu, bude ih u nekim trenutcima oko 400-500 istovremeno na sajtu.

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
Ja koristim OVH za game server već 2 meseca, i mogu reći da sam izuzetno zadovoljan uslugom. Evo koji paket sam uzeo.

OVH ima dobru DDoS zaštitu, server je i pored 20 gbps napada radio bez problema. Jedina mana (koju sam pročitao na internetu od strane drugih korisnika) jeste tehnička podrška. Ako ima nekih hardverskih problema, tu su da pomognu, za softver sve moraš sam.

Ako naručujete, prebacite lokaciju na USA, da bi plaćali u USD i izbegli VAT.

pedjaa

Član
Tu od
7 Sij 2012
Sparrowhawk kaže:
Ja koristim OVH za game server već 2 meseca, i mogu reći da sam izuzetno zadovoljan uslugom. Evo koji paket sam uzeo.

OVH ima dobru DDoS zaštitu, server je i pored 20 gbps napada radio bez problema. Jedina mana (koju sam pročitao na internetu od strane drugih korisnika) jeste tehnička podrška. Ako ima nekih hardverskih problema, tu su da pomognu, za softver sve moraš sam.

Ako naručujete, prebacite lokaciju na USA, da bi plaćali u USD i izbegli VAT.

Hteo sam njih da uzmem deluju skroz fino, medjutim na podrsci u razgovoru uporedimo ovaj coolicehost (1200 online) i ostale pikove koje sam imao na sajtu, i dodjemo do zakljucka da ne uzimam SSD navodno Cloud su bolji ali nista ne garantuju za te posete, jos sam im poslao i sajt i nekako ne mogu da garantuju... Ali ono sto sam ja procitao na stranim forumima i jeste da se kod njih najvise uzimaju serveri za potrebe igrica.

citajuci

Član
Tu od
9 Sij 2016
evo uzeo sam i coolicehost da se igram prebacio sam jedan wordpres sajt na njega inace paket 4g ovaj od 20 evrica i zamislite napisem post objavim refresujem stranu on ga nema :D jos nije uspeo da update post isto tako refresujem stranicu trista puta a merac broji jos 2 posete ko kaze da je ovo dobar hosting taj je deinitivno lud... testiracu jos malo 2-3 dana mozda dok sve nalegne lepo dns bla bla ali meni je ovo presporo

citajuci

Član
Tu od
9 Sij 2016
ajmo ovi koji ga hvale ovo sta je :D da vam ne placaju mozda da ih reklamirate ?
ajde.jpg

dosta brzo i odgovaraju na poruke 3 sata vidim i imaju revolucionarna resenja prebace te na drugi server :D
2016_03_22_11_28_42.jpg

pedjaa

Član
Tu od
7 Sij 2012
citajuci kaže:
ajmo ovi koji ga hvale ovo sta je :D da vam ne placaju mozda da ih reklamirate ?
ajde.jpg

dosta brzo i odgovaraju na poruke 3 sata vidim i imaju revolucionarna resenja prebace te na drugi server :D
2016_03_22_11_28_42.jpg

Danas imaju problem sa serverima moj sajt je pao, inace ranije im se desavalo da restartuju server u sred bela dana na sta sam im skrenuo paznju i mesecima su to postovali... Svaki server ima svojih mana, kod ovih je podrska, ljudski faktor.

gile14

Novi član
Tu od
13 Ruj 2014
https://www.arubacloud.com/ uzeo ovde najnizi vps za neke testove ali ne vidi se da je placeno pa sad sam u prepisci sa support pa kazem da dok se ne razresi to ne uzimate ovde vps a time4vps radi odlicno licno sam ga 1 mesec koristio sad sam na ovh uzeo najnizi za manje od 500din ssd vps inace koristim ga ko rdp za neke stvari zato mi je bitno da radi kako treba
pozdrav

gile14

Novi član
Tu od
13 Ruj 2014
karticom preko sajta poslao sam ticket sa printscreenom iz emaila ali nista ne odgovaraju jos uvek
pozdrav

Na vrh