• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kažnjen radi outbound linkova

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Zdravo svima, ne znam kamo bi ovo stavio ali evo danas mi se dogodi da u Webmaster toolsima sam dobio poruku da mi je stranica dobila kaznu, to jest, "Manual Action for Outbound Links", znači za linkove koji idu sa moje stranice. Navodno je to radi toga što sam nedavno počeo prihvaćati guest postove sa MyBlogGuesta. Iako se trudim postavit što kvalitetnije tekstove, i dalje ih je svevišnje google skužio kao ne prirodne izlazne linkove sa sajta i prc.

Pagerank mi automatiski pao sa 3 na 0, promet nemam pojma kako će se ponašat od danas, a i nije bio nešto bajan da budem iskren. Tu se nešto malo igram sa tom stranicom, nije od životne važnosti. Eto, sad vi recite šta da si čovjek misli. Više ne smiješ ni link na stranicu postavit bez da prvo razmisliš kak će se Google svidjet.... I ne samo to, sad je pitanje kako da guest posting uopće funkcionira kada će se ljudi bojat stavljat dofollow link. Navodno je sve u redu ako imaš nofollow postavljeno za link. Eto, ako se ovo već zna odavno, moje isprike. Valjda će netko naić pa bit oprezniji.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
MyBlogGuest je dobio manualni penal jutros. Ne može se preko Google pronaći sajt kada tražite My Blog Guest ili MyBlogGuest.

http://www.searchenginejournal.com/ann-smarty-myblogguest-responds-google-penalty/95325/

I verovatno većina sajtova koji su sa njega prihvatali guest postove. Jedan moj spammy sajt za prodaju guest postova je isto danas dobio warning za neprirodne outbound linkove, a imao sam nekoliko guest postova dogovorenih na MBG.

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Napad na MyBlogGuest pokazuje da Google u ovom trenutku nema rešenje za ovaj problem i algoritamski nemože da eliminiše linkove iz guest postova.Sigurno da će biti još mnogo penalizacija raznih manjih i većih blog mreža.

Za sada je po meni sigurno da svi koji su radili samostalno bez posredovanja nekih sajtova i slično,nisu na bilo kakvim javnim spiskovima i ne pominju se kao oni koji prihvataju guest postove netrebaju brinuti:drinking

Ako imate postove na sajtu koji je na bilo kakvim spiskovima blogova koji prihvataju guest postove onda postoji realna opasnost da će vas G kazniti.

Sigurno da će u skorije vreme G pronaći i neko algoritamsko rešenje za masovniju detekciju guest post linkova.

Na koji način će to biti rešeno videćemo,neverujem ipak da će Google ubiti kontekstualni link.Posebno ako se ne forsira anchor tekst.

Na vrh