• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako uspevate da se fokusirate?

slnet

Aktivni član
Tu od
15 Lip 2014
Aleh hvala ti puno na odgovoru koji sam dugo trazio..
Prvo, odusevio sam se ovim testom. Ispalo mi je da sam ENTJ i bukvalno je tako.
Konacno sam skapirao zasto mi toliko ideja pada na pamet, zasto letim sa projekta na projekat itd..
Mislim da je poenta kod osoba kao sto sam ja da pronadju projekat koji u tolikoj meri moze da skalira, da im nikada ne nedostaje izazova i ideja koje mogu kasnije svrstati u taj projekat. A time ce ostati dugo u jednom pravcu tj projektu.

Aleh

Novi član
Tu od
14 Lis 2015
Kako motivisati ENTJ osobu:

ENTJ – Tell them the long-term benefits of doing it.
ENTJs are strategic, long-term planners who will do almost anything to guarantee themselves a better future. If you sell an ENTJ on the long-term benefits of getting a specific task done, they’ll be implementing plans for it before you can finish saying, “Please.”

I meni je taj test mnogo pomogao da uvidim neke stvari o sebi, neke dobre i neke koje mi ne idu u korist. :)

Danas sam baš gledala neki kurs o produktivnosti, i pominje se ovaj test, odnosno ova poslednja komponenta Perceiving/Judging. Kao za posao je jako dobro da saradnici imaju suprotne ove komponente, iako privatno možda se ne bi slagali poslovno je idealno. Taj čovek koji vodi kurs je izražen Perceiver i za saradnike uvek bira nekoliko Judger-a, to je kao idealna kombinacija.
Npr. dobro je da i ako nemaš poslovne saradnike imaš nekog prijatelja koji se razume u tu tematiku a ima potpuno drugi pogled na stvari, i on bi mogao da ti pomogne da odrediš prioritete..kao što si rekao na početku da ti zapisuje ideje i da ti ih sortira.

filip2508

Član
Tu od
30 Stu 2013
Meditacija 20 minuta dnevno, veoma pomaze da sagledam stvari iz sireg ugla i da smirim misli kada krenu da idu 300 na sat.Mnogo dobra stvar.

cwvps

Član
Tu od
21 Srp 2015
Ja zapisujem sve što mi padne na pamet. Pravila sam i tabele u Ekselu, a i redovno bukmarkujem interesantne sajtove koji mi daju ideje.

Na vrh