• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako unovčiti website o zdravlju i farmaciji?

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
Dobar dan svim članovima foruma.

Od 2012 vodim website na engleskom jeziku čija je tematika farmacija (lekovi) i medicina.
Sajt trenutno ima 1000 unikatnih posetilaca dnevno (90% Google).
Jedini problem koji imam je monetizacija sajta. Voleo bih da zarađujem barem 100 do 200e mesečno ukoliko je to moguće.
Nažalost, odbijen sam od strane Google Adsense programa, tako da mi je ta ideja pala u vodu.
Sa Medianet reklamama sam takođe pokušao, ali su iskreno mnogo slabi (barem za mene bili). Dobijao sam svega 50 centi dnevno od reklama.
Sada sam ostao bez ideja kako bih drugačije mogao da unovčim ovu posetu.
Da li možda neko ima neku ideju šta bih još mogao da probam?

P.s. pokušao sam i da nudim nekim većim farmaceutskim kućama oglašavanje preko mail-a, probao i neke druge sajtove za reklamiranje, ali ništa nije dalo pozitivnog efekta.

Pozdrav!

Svedok

Član
Tu od
18 Kol 2014
Prvo čestitke, preko 25 hiljada posete sa gugla mesečno je po mom mišljenju vrsta uspeha. E sad deo o zaradi.

Mislim da su ti ciljevi mali, ako imaš 30.000 ljudi na sajtu mesečno i ti želiš zaradu od samo 100-200 evra, nekako mi to izgleda malo. Pa od svakog da zaradiš 0.01 cent, to je 300 evra. Da ne pričamo više.

Moj savet je da se potrudiš da pošalješ detaljno objasnjene mailove sajtovima koji se bave prodajom proizvoda čime se ti baviš, ali detaljno detaljno detaljno, koliko posete dnevno, odakle su, vreme zadržavanja, starosti, jezik, sve. Tražiš procenat u početku od prodatih proizvoda (a forsiraš na kraju svakog članka da pogledaju tvoju prodavnicu), kasnije možeš da određuješ sam pravila :)

Neko čim je došao na tvoj sajt ciljano, on želi da reši problem, ponudi mu mogućnost da ga reši. Pokaži mu rešenje. Nemoj da mu daš da ode dok ne unovčiš tvoje pomaganje. Drži ga okupiranim, pokažu mu rešenje (ponavljam). Ukoliko ne uspeš da nađeš nijednu farmaceutsku kuću il slično, idi na ove internet prodavnice (amazon i slično) nađi proizvode koji su odgovarajući tvojoj tematici i sam počni. Kako napišeš novi članak za nešto, napiši i rešenje pa linkuj ka njemu.

Izvini zbog ovako nepedantnog posta, žurim na posao, a hteo sam pomoći. Nadam se da sam bar malo.

Samo jedno pitanje za kraj, što te je gugle odbio?

Srećno i nikad ne odustaj, i da, CILjEVE UVEK IZNAD OČEKIVANIH!

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
Hvala na odgovoru i korisnim savetima Svedok.

Google me je odbio jer ne dozvoljava partnerstvo sajtovima koji pišu o lekovima koji nisu registrovani u SAD-u.

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
Spartanac kaže:

Google me je odbio jer ne dozvoljava partnerstvo sajtovima koji pišu o lekovima koji nisu registrovani u SAD-u.

jesi probao kao affiliate ovim siteovima što prodaju lijekove?

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
Raymond kaže:
Spartanac kaže:

jesi probao kao affiliate ovim siteovima što prodaju lijekove?

Jesam samo Amazon. Koristio sam ga negde oko pola meseca. Bilo je dosta klikova, baš dosta, ali prodaje nikako.

leonidas

Novi član
Tu od
31 Srp 2015
Spartanac kaže:
Dobar dan svim članovima foruma.

Od 2012 vodim website na engleskom jeziku čija je tematika farmacija (lekovi) i medicina.
Sajt trenutno ima 1000 unikatnih posetilaca dnevno (90% Google).
Jedini problem koji imam je monetizacija sajta. Voleo bih da zarađujem barem 100 do 200e mesečno ukoliko je to moguće.
Nažalost, odbijen sam od strane Google Adsense programa, tako da mi je ta ideja pala u vodu.
Sa Medianet reklamama sam takođe pokušao, ali su iskreno mnogo slabi (barem za mene bili). Dobijao sam svega 50 centi dnevno od reklama.
Sada sam ostao bez ideja kako bih drugačije mogao da unovčim ovu posetu.
Da li možda neko ima neku ideju šta bih još mogao da probam?

P.s. pokušao sam i da nudim nekim većim farmaceutskim kućama oglašavanje preko mail-a, probao i neke druge sajtove za reklamiranje, ali ništa nije dalo pozitivnog efekta.

Pozdrav!

Pozz Spartanac,

Jesi probao Chitiku? ja je imam na nekim stranicama na engleskom i dobra je zamjena za adsense. Također uzmi u obzir i clickbank, veoma su popularni i imaju dosta toga o helthu i fitnessu i slicnim stvarima. Osobno sam promirao njehove proizvode i imao dosta uspjeha. Jos uvijek imam :)
Stranica koja ima 1000 posjetilaca dnevno (uglavnom americkih) mora ti donositi minimalno $1000 mjesecno.

Pozdrav
.

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
Pozdrav Leonidas.
Probao sam Chitika-u na kratko vreme, nešto nisam bio baš zadovoljan. Hvala na savetima u svakom slučaju. Za clickbank je dobra ideja, ali se bojim da se možda neće isplatiti s obzirom da mi sa Amazon-om nije išlo baš dobro.

Sisko

Član
Tu od
3 Tra 2014
Mnogi PPC sajtovi sajtovi nece saradjivati sa tobom koji imas web sajt tog tipa gde se reklamiraju lekovi, to je jako specificna oblast, moras biti uporan i traziti bas sajtove koji prodaju lekove ili jako bliske artikle tome, moja ti je preporuka da probas na Share a Sale.

deco20

Član
Tu od
8 Tra 2014
Nemam neko veliko iskustvo ali preporucio bih ti Fiverr , vidio sam da mnogi ljudi koji posjeduju BLOG ili WEBSITE , jednostavno iznajmljuju prosto od svog sajta , znaci tu gdje bi stavlja Adsense banner stavis banner od osobe koja te unajmi.

Isto tako jer imas jako dobru posjecenost , s tim se mozes pohvalit pa mozes staviti da jedan banner koji ce stojati na tvom sajtu 7 dana kosta 10 $ (odnosno 8 $ ) ... I tako sa 3 ( od tri razlicite osobe) bannera mozes imati oko 100 $ mjesecno .... Nisam neki strucnjak ali i ja uskoro planiram da udjem u ove vode ali eto nadam se da sam ti barem malo pomogao.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
deco20 kaže:
Nemam neko veliko iskustvo ali preporucio bih ti Fiverr , vidio sam da mnogi ljudi koji posjeduju BLOG ili WEBSITE , jednostavno iznajmljuju prosto od svog sajta , znaci tu gdje bi stavlja Adsense banner stavis banner od osobe koja te unajmi.

Isto tako jer imas jako dobru posjecenost , s tim se mozes pohvalit pa mozes staviti da jedan banner koji ce stojati na tvom sajtu 7 dana kosta 10 $ (odnosno 8 $ ) ... I tako sa 3 ( od tri razlicite osobe) bannera mozes imati oko 100 $ mjesecno .... Nisam neki strucnjak ali i ja uskoro planiram da udjem u ove vode ali eto nadam se da sam ti barem malo pomogao.

Sigurno traze posecen sajt/blog da bi platili toliku cenu.

deco20

Član
Tu od
8 Tra 2014
Na pitanje da li je koristio affiliate ?
Rekao je da jeste i da je bilo bas dosta klikova...

Ali siguran sam da moze donijeti izmedju 50-100 klikova po baneru dnevno

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
Nije samo SAD naravno. SAD je drugi po statistici. Poseta ide dobro za sada.
Trenutno guram do 1300 dnevno (unique visitors).
Međutim, još uvek nisam napredovao u polju oglašavanja. Stvarno ne znam šta da radim, na koja vrata sada da zakucam.
Hvala svima vama na savetima. Ukoliko ih imate još, slobodno pišite :)
Pozdrav!

Quick edit: Ako neko zna da li postoji neka firma koja bi mogla da nađe reklame (umesto da to radim ja), i da njoj dam određenu proviziju neka me uputi. :) Hvala unapred

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Ako imas toliko posjeta sa Googlea gledaj kako da ih transformiras u trajnije posjetitelje. Pocni ih sa pop-upovima, bannerima i ostalim kanalima privlacit na svoju email listu. Mailchimp-sumome funkcionira ok dosta dobro. Probaj ponudit nesto relevantno toj publici za besplatno (ebook, 30 day course i sl.) da se pretplate na email.

Onda kad su na email listi probaj smislit kako da im nudis nekakve offere putem email lista. Tu ces morat naucit malo kako managirat email liste ali svakako se isplati jer racunaj da kod takvih imas vise sansi da im ponudis nesto.

Sto se tice prodaje, cudno mi je da ti affiliate prodaja ne ide. Ja sam u nekim nichama znao imat 30-50 posjeta dnevno i opet bi se zaradilo nesto od affiliate prodaje na kraju mjeseca.
Mislim da bi ti to trebao biti glavni fokus, ali trebas pronaci pravi "offer" tj. nesto sto stvarno zanima tvoju publiku. Malo bolje podesit ciljanje publike za taj offer.

Mozes slozit i svoj nekakav vlastiti ebook pa prodavat za $9, $19, $49 ili tako nes.

Postoji mogucnost i dropshippinga proizvoda. Mozda affiliate ecommerce store ili dropshipping web store. Ne znam, postoje mogucnosti ali bitno je pristupat projektu kao da je biznis a ne kao da je "website", jer tako radis na stvarima koje dizu povjerenje kod posjetitelja. Npr. mozda kvaliteta tekstova ili dizajn sajta stvaraju nepovjerenje kod ljudi, pa pogledaj mozda to unaprijedit.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Spartanac kaže:
Trenutno guram do 1300 dnevno (unique visitors).
Međutim, još uvek nisam napredovao u polju oglašavanja. Stvarno ne znam šta da radim, na koja vrata sada da zakucam.

Što imaš više kucati, smatraj to velikim uspjehom. :)
Jesu li to posjetitelji sa tražilica, tim bolje.
Kažeš "odbijen sam od strane Google Adsense programa", jeli to bilo zato jer site nije bio tako razvijen ili Google ne da Adsense na taj tip webova (oprosti, ne sjećam se ovih detalja), no ako je ovo prvo; idi ponovno. Ako nije, probaj neku drugu mrežu, predložili su ti gore.
Kreni i s ovim što ti kaže Davor, newsletteri, a ja ne bih napustio niti affiliate. :fever

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
80% posete dolazi sa Google-a.
AdSense me odbio 2 puta zato što je tematika sajta dosta škakljiva za njih. U pitanju su lekovi (drugs) i koliko sam ja čitao njihova pravila, ti kao webmaster nemaš prava da vodiš sajt na kome stoje informacije o lekovima koji nisu registrovani u SAD-u (mislim možeš ali te oni neće prihvatiti). Zato sam odustao od tog plana da na sajtu imam AdSense.

Sada mi nekako najbolje zvuči solucija da unajmim neku kompaniju (sajt ili nekog "čoveka") koja se bavi time. Da neko umesto mene pronađe oglašivače, a da njima dam proviziju. Tako bi obe strane profitirale. Jedini problem ovde je što nisam uspeo da pronađem takve firme. Zato, ako neko zna nešto više o ovome bilo bi mi drago da podeli ovde sa nama. Znam da bi meni puno značilo :)
Pozdrav

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Sve koji reklamiraju lekove koji lece ljude od raka treba pohapsiti,pa nisu ljudi iz googla blesavi,znaju ljudi da su to sve prevare zato i brane te teme oko lekova.

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
O čemu pričaš ti? Ko je rekao da reklamiram takve lekove? Sajt je informativnog sadržaja ako te bas zanima. Google, kao što sam lepo rekao, ne dozvoljava lekove koji nisu registrovani u Americi. Po tvojoj logici je sve što se ne proizvede tamo za zatvor???

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Nisam tebe spominjao nego gugl,njegovu politiku i idiote sto reklamiraju razne LAZNE lekove za izlecenje raka.Po meni to nije za zatvor nego na dozivotnu za sve koji reklamiraju lekove koji kao lece rak...pogotovo onaj na tv sto reklamira takav lek.

Ali dobro da ne spamujem,znaci nije se odnosilo na tebe i tvoj sajt,nego na to da su to sa lekovima ozbiljne stvari i zbog toga gugl ima ostre kriterijume.

Na vrh