• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako unovčiti ček?

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
wizard kaže:
Intesa je najjacha za Srbiju...

Ma kakvi, Agrobanka je zakon. Cekanje do 3 nedelje, provizija 1% (znaci na 100$ je 1$). Bez problema su mi prolazili cekovi od Adsensa, CPAlead, Hostgatora... treba samo kad se daje cek da se naise kratka izjava odakle je lova, stavite honorar i sl i nema problema.

AboNe

Član
Tu od
30 Ruj 2010
Ako se ja registrujem na cpa mrezu na svoje ime , i dodje mi cek na moje ime , hoce li ga moci unovciti neko drugi osim mene (neko stariji posto sam maloljetan)?

Jedna stranica koja mi je potrebna isplacuje na Google Checkout , pa reko da nema neko iskustva sa ovim , predpostavljam da je isto kao neki elektronski procesor ...

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
Ne moze niko drugi da unovci cek sem onoga na cije se ime vodi. I ja sam maloletan i sve mi se vodi na ocevo ime, uradi i ti tako i nece biti problema ;)

Neosynthesist

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
Mislim da ne može, al opet postoji sistem opunomoćenja (pojam bi trebao biti isti i kod vas) koji bi se možda mogao delegirat za ovo, valjalo bi nazvat banku pa provjerit, oni su najmjerodavniji za to, u onim slučajevima kad zapravo znaju te njima često ezoterične teme (skoro sve vezano uz primanje i slanje uplata digitalnim kanalima). :D

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
Neosynthesist kaže:
Mislim da ne može, al opet postoji sistem opunomoćenja (pojam bi trebao biti isti i kod vas) koji bi se možda mogao delegirat za ovo, valjalo bi nazvat banku pa provjerit, oni su najmjerodavniji za to, u onim slučajevima kad zapravo znaju te njima često ezoterične teme (skoro sve vezano uz primanje i slanje uplata digitalnim kanalima). :D

Ne verujem da bi se tvom ocu ova ideja svidela :D :taunt

poc

Član
Tu od
24 Velj 2011
A što vas sve traže kad donesete isplatit ček?
Znači,date im ček, i kako onda ide dalje?
Prvo dobijete neki formular da ispunite svrhu zašto dobivate tu lovu,a onda me zanima je li traže osobnu ili neki dokument drugi da vas "verificiraju"?
Ako vam uzme osobnu a ček ide na inkaso i provjeru je li ujedno i kopiraju osobnu ili ne?
Poanta što me zanima je to,je li uzimaju ikakav dokument kojim vas kasnije mogu dovest u vezu s primitkom tog novca,osim samo vašeg imena...jer ako imaju samo vaše ime,onda to ne znači ništa :tease

AleksaS kaže:
Neosynthesist kaže:

Ne verujem da bi se tvom ocu ova ideja svidela :D :taunt

jokara25

Moćan
Tu od
24 Sij 2009
poc kaže:
A što vas sve traže kad donesete isplatit ček?
Znači,date im ček, i kako onda ide dalje?
Prvo dobijete neki formular da ispunite svrhu zašto dobivate tu lovu,a onda me zanima je li traže osobnu ili neki dokument drugi da vas "verificiraju"?
Ako vam uzme osobnu a ček ide na inkaso i provjeru je li ujedno i kopiraju osobnu ili ne?
Poanta što me zanima je to,je li uzimaju ikakav dokument kojim vas kasnije mogu dovest u vezu s primitkom tog novca,osim samo vašeg imena...jer ako imaju samo vaše ime,onda to ne znači ništa :tease

Poneses licnu kartu (ili pasos, svejedno je) i karticu deviznog racuna, to je sve sto ti treba.
Formular ili "izjavu" ces nekad dobiti da popunis a nekad ne (bar u zemlji Srbiji) iz razloga sto sluzbenice ni same ne znaju da li je to obavezno (a navodno jeste) pa svaki drugi put kad dodjem, idu do sefice da je pitaju. Nekad skeniraju licnu kartu, nekad ne. Nekad ti daju da popunis obrazac za svaki cek pojedinacno (jer kazu ne moze sve na jedan), a nekad stave sve na jedan obrazac.

Sve je moguce ovde kod nas. :D

U svakom slucaju ne treba da bijes glavu, moras poneti licnu kartu (pasos) i karticu od deviznog, a za ostalo kako ti bude. :D

poc

Član
Tu od
24 Velj 2011
e,ali mene zanima kako je za hrvatsku?
i jeli itko ikad imao "problema" ?
ili u postupku izdavanja čeka ili naknadnih što se tiče porezne i sličnih organa...

edolegenda

Član
Tu od
1 Kol 2011
Ja sam iz bih kada sam pokusao da unovcim cek prosao sam sve banke uglavnom svi su mi rekli mora na inkaso al moras napravit devizni racun- i onda cekas inkaso provjeru zavisno od banke neki su mi rekli 3 tjedna a neki do 2 mjeseca. Tako da sam odustao od cekova i sad saljem novac na devizni ili paypal mnogo je brze i mozes dobiti pare u roku od 3-5 dana

Najgore je sto su se u svim Bankama ponasali prema meni kao da sam te pare ukrao i kao da hocu da ih prevarim koji primitivci...

mariopazi

Član
Tu od
22 Sij 2011
edolegenda kaže:
Ja sam iz bih kada sam pokusao da unovcim cek prosao sam sve banke uglavnom svi su mi rekli mora na inkaso al moras napravit devizni racun- i onda cekas inkaso provjeru zavisno od banke neki su mi rekli 3 tjedna a neki do 2 mjeseca. Tako da sam odustao od cekova i sad saljem novac na devizni ili paypal mnogo je brze i mozes dobiti pare u roku od 3-5 dana

Najgore je sto su se u svim Bankama ponasali prema meni kao da sam te pare ukrao i kao da hocu da ih prevarim koji primitivci...

u BiH bez problema ide na unicreditbank ... cekovi do 250$ ispata odmah(protuvrijednost u KM) uz naknadu od 5 KM ... preko 250$ ... inkaso, provjera, potreban devizni racun ... provjereno ide tako vec godinama.

jaja

Član
Tu od
11 Srp 2009
mariopazi kaže:
edolegenda kaže:

u BiH bez problema ide na unicreditbank ... cekovi do 250$ ispata odmah(protuvrijednost u KM) uz naknadu od 5 KM ... preko 250$ ... inkaso, provjera, potreban devizni racun ... provjereno ide tako vec godinama.

Da li je u pitanju UNicreditbanka d.d Mostar ili Unicreditbanka A.D Banjaluka posto su ovo dve odvojne banke

Gogo7

Dobro znana faca
Tu od
28 Svi 2010
Ja sam isplatio ček u UniCredit banci d.d. Mostar (manje od 250$) i odmah sam dobio novac, banka je uzela 5 KM. To je bilo prije možda mjesec dana, kad zovu me danas da ček nije prošao provjeru i da vratim novac (!?)...
Ček je validan 100%, ali pošto zaključuju obračunsku godinu možda ček još nije naplaćen, a oni valjda moraju imati čiste račune pa zovu mene da vratim novac.
Uglavnom, nemam namjeru vraćati išta, kakve su moguće sankcije, i kakvu ja uopće imam odgovornost prema njima?

Zyxzed

Član
Tu od
21 Stu 2010
Pozdrav! Molio bih pomoc.

(iz Hrv sam)
Imam ček od clickbank-a.

Želio bih ga isplatiti, ali mi je teta u banci (PBZ) rekla da se čeka dugo, i kaže da možda postoji šansa da znači taj ček kada pošalju na tu valjda provjeru (da se to naplaćuje) i da postoji mogućnost da ako oni tamo odbiju taj ček, da znači banka naplati meni to što su slali taj ček na provjeru (~tako nešto mi je žena ispričala, valjda sam je dobro skužio!) i ja sam ju pogledao ovako

sax

Legenda
Tu od
22 Stu 2010
Zyxzed kaže:

(iz Hrv sam)
Imam ček od clickbank-a.

Želio bih ga isplatiti, ali mi je teta u banci (PBZ) rekla da se čeka dugo, i kaže da možda postoji šansa da znači taj ček kada pošalju na tu valjda provjeru (da se to naplaćuje) i da postoji mogućnost da ako oni tamo odbiju taj ček, da znači banka naplati meni to što su slali taj ček na provjeru (~tako nešto mi je žena ispričala, valjda sam je dobro skužio!) i ja sam ju pogledao ovako

Reci ti toj teti da nerucki ono sto se nerucki i da promeni radno mesto ako joj je to tesko da radi ili neka nauci svoj posao. :dumb

Naravno da postoji sansa da se nenaplati svaki cek koji se posalje ako u medjuvremenu stigne banana. Nego ti nadji tu nekoga ko se dobro razume u to, kao sto u mojoj banci ima jedan debeli i samo on zna svi ostali kada odes kod njih ustanu odu do debelog da ga nesto pitaju i vrate se :crazy_grin

Zyxzed

Član
Tu od
21 Stu 2010
sax kaže:
Zyxzed kaže:

(iz Hrv sam)
Imam ček od clickbank-a.

Reci ti toj teti da nerucki ono sto se nerucki i da promeni radno mesto ako joj je to tesko da radi ili neka nauci svoj posao. :dumb

Naravno da postoji sansa da se nenaplati svaki cek koji se posalje ako u medjuvremenu stigne banana. Nego ti nadji tu nekoga ko se dobro razume u to, kao sto u mojoj banci ima jedan debeli i samo on zna svi ostali kada odes kod njih ustanu odu do debelog da ga nesto pitaju i vrate se :crazy_grin

omg vec 3. put pisem ovaj post jer mi browser ne sejva tekst koji pisem i post dodje bez teksta!!! :eek: :stars: omg !

- Sax izgleda da cu i ja tako napraviti...

a sjecam se kad sam jos prije dosao u banku trebao mi je onaj confirmation broj da confirmam paypal..

i dodje mi ta zenska i kaze mi: a joj vi mladi radite ta paypal, a sta vam je to?? :stars: :stars: :crazy_grin

haha :lol

pa dobro koliko mi mogu naplatit to sranje ako mi odbiju ček?? Ja imam ček od 100$, je mi mogu to naplatit više od tog iznosa od 100$? Znaci da me ta njihova naplata dodje više od tih 100$ što sam zaradio?

tjoj :stars: :stars: zasto jednostavno clickbank nema paypal kao mogucnost isplate..

sax

Legenda
Tu od
22 Stu 2010
Zyxzed kaže:
omg vec 3. put pisem ovaj post jer mi browser ne sejva tekst koji pisem i post dodje bez teksta!!! :eek: :stars: omg !
- Sax izgleda da cu i ja tako napraviti...
a sjecam se kad sam jos prije dosao u banku trebao mi je onaj confirmation broj da confirmam paypal..
i dodje mi ta zenska i kaze mi: a joj vi mladi radite ta paypal, a sta vam je to?? :stars: :stars: :crazy_grin
haha :lol
pa dobro koliko mi mogu naplatit to sranje ako mi odbiju ček?? Ja imam ček od 100$, je mi mogu to naplatit više od tog iznosa od 100$? Znaci da me ta njihova naplata dodje više od tih 100$ što sam zaradio?
tjoj :stars: :stars: zasto jednostavno clickbank nema paypal kao mogucnost isplate..

Sve zavisi na koju neznalicu naletis. Kao sto kod mene niko nema pojma gube se onde nemaju pojma o cemu se radi itd, al srecom ima taj debeli da zna, pa se zavrsi posao.

Ja kada sam uvek bio u nekoj nedoumici i trebala mi je bitna informacija ( kao kada sam prvi put radio wire transfer za AP ), ja lepo okrenem glavni korisnicki centar i po mogucstvu trazim muskarca za operatera jer se u mom slicaju pokazalo da su dosta strucniji i vise znaju od zena. I lepo se raspitam tu sve sta mi treba, u slucaju da operater kojeg sam dobio ne zna, zatrazim da me prebace kod drugog.

Ja da sam na tvom mestu okrenuo bih ovaj broj : 0800 365 365, lepo objasnio u cemu je stvar imam cek u visini od 100 $ cek je kompanijski i zanima me kolike su provizije na unovcavanje, koliko se ceka na isplatu itd sve sto te zanima.

Jer svaka banka je drugacija i ima drugu politiku negde uzimaju vece provizije negde manje, negde se vise ceka na isplatu itd... s toga samo glavni korisnicki centar i strucan operater resavaju problem.

Zyxzed

Član
Tu od
21 Stu 2010
Hvala! Evo rijesit cu ovo,

i napisati koliko me doslo.

Mislim da ce ove informacije biti korisne i drugim korisnicima foruma.

Hvala i pozz!

Zyxzed

Član
Tu od
21 Stu 2010
Evo da javim.

Dakle 1. put valjda to ko sto je Sax spomenuo,

nije zena znala to izvesti pa je bila nesigurna, bo.

2. put evo dosao u banku i bila je druga zena radila i samo je rekla ok, i napravila da mi odma sjedne novac na devizni račun. Znači nije 1. slala na provjeru.

Ja sam ju pitao kako to i ona je rekla da u slucaju da znaci ne odobre taj ček (znači 1. su mi isplatili pare a onda slali ček valjda na provjeru) valjda onda mi oni uzimaju sa računa taj novac. Ali za sada sve 5. Clickbankov ček,
evo došao mi je neki dan i drugi,

i išao sam ga isplatiti i sada jos jedna mozda korisna informacija je ova: zena mi je rekla u PBZ banci, da u Istarskoj banci - vam odma daju lovu valjda u papirima kad donesete ček

zelio bih to jos ovih dana vidjeti pa vam javim.

sax

Legenda
Tu od
22 Stu 2010
Zyxzed kaže:
Evo da javim.

Dakle 1. put valjda to ko sto je Sax spomenuo,

nije zena znala to izvesti pa je bila nesigurna, bo.

2. put evo dosao u banku i bila je druga zena radila i samo je rekla ok, i napravila da mi odma sjedne novac na devizni račun. Znači nije 1. slala na provjeru.

Ja sam ju pitao kako to i ona je rekla da u slucaju da znaci ne odobre taj ček (znači 1. su mi isplatili pare a onda slali ček valjda na provjeru) valjda onda mi oni uzimaju sa računa taj novac. Ali za sada sve 5. Clickbankov ček,
evo došao mi je neki dan i drugi,

i išao sam ga isplatiti i sada jos jedna mozda korisna informacija je ova: zena mi je rekla u PBZ banci, da u Istarskoj banci - vam odma daju lovu valjda u papirima kad donesete ček

zelio bih to jos ovih dana vidjeti pa vam javim.

Ma ja bre ja danas isao da proverim da li je naplacen cek i u blizu ekspozituru. Dodjem, reko mozete da mi proverite da li je cek naplacen...itd, prvo sto je trazila licna karta kao znas ukrao sam stednu knjizicu ili sta vec, nikada mi je nisu trazili unapred samo kada sam podizao pare... Ajde dam ja i tamo ona nesto ceprka i kaze pa da stoji vam ovo stanje odavde i sta poce nesto zbuni se, ja reko alooo ja te pitam da vidis da li je cek naplacen, a ona onako gleda i cuti, kad u tome koleginica njena, a dajte dajte to ovde da vam ja proverim ( sto znaci da ova guska nema pojma a zna da trazi licnu kartu unapred mamu li joj nesposobnu ), i nista dam ovoj, kad ne moze zena da se konektuje na server tamo da proveri imaju tehnicki problem, a posto je bilo 20 min do zatvaranja banke nisam cekao nego sam otisao pa cu doci u ponedeljak...

Inace pisem ovo ponovo radi potvrde, znaci sve zavisi na koga naidjes ! Mozes resiti sve lako i brzo ako naidjes na ljude koji znaju, a ako naidjes na budalu neku koja nema veze samo mozes da imas probleme i da bespotrebno gubis vreme.

Na vrh