• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako profitabilno prodavati na eBay-u

buonggiorno

Član
Tu od
24 Lis 2013
technodiscount24 kaže:
marsovacpfc kaže:
Rekao bih da je slabo skroz 1 do 2 predmeta mesecno ne prodajem jeftine predmete pa mozda zbog toga a i nisam skoro azurirao ponudu moracu i to :D
Jedno vreme dok sam pocinjao sam prodavao fino jedan artikal ali zbog trajanja oglasa 30 dana poniste se benefiti koji se steknu ili ti da se bude u vrhu pretrage. Od tada izbegavam to i stavim da traju dok ga licno ne ukinem.

Screenshot_1.jpg

Zanima me dali je istina ono što sam čuo. Pročitao sam da Paypal zamrzne novac do 21 dan ako prodajete preko Ebaya.
Ako je to istina onda dropshipping gubi smisao.

Pa s obzirom da kupac ima prava da vrati robu u slucaju da nesto nije po opisu ili je recimo ostecena, njemu se vraca novac, zato dolazi do zamrzavanja para da bi kupac bio siguran da ce mu biti vracen novac u slucaju da je neka recimo prevara ili da proizvod ne radi ili je ostecen. Znaci moras da imas obrtna sredstva na nekoj kartici recimo sa kojom ces placati proizvode dok ti ne legne zamrznut novac od kupca sa ebay.

Tu od
4 Stu 2010
buonggiorno kaže:
technodiscount24 kaže:
Zanima me dali je istina ono što sam čuo. Pročitao sam da Paypal zamrzne novac do 21 dan ako prodajete preko Ebaya.
Ako je to istina onda dropshipping gubi smisao.

Pa s obzirom da kupac ima prava da vrati robu u slucaju da nesto nije po opisu ili je recimo ostecena, njemu se vraca novac, zato dolazi do zamrzavanja para da bi kupac bio siguran da ce mu biti vracen novac u slucaju da je neka recimo prevara ili da proizvod ne radi ili je ostecen. Znaci moras da imas obrtna sredstva na nekoj kartici recimo sa kojom ces placati proizvode dok ti ne legne zamrznut novac od kupca sa ebay.

Ako prodaješ preko svoje vlastite stranice onda paypal ne zamrzne novac ali preko ebay da. Problem je ako prodaješ skuplje stvari onda nije lako imati dovoljno obrtnih sredstava tako da mi to baš nije jasno ali dobro to su pravila. Samo sam htjeo provijeriti sa onim koji već prodaju na Ebayu dali je to istina?

BadBoy

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2012
technodiscount24 kaže:
buonggiorno kaže:

Ako prodaješ preko svoje vlastite stranice onda paypal ne zamrzne novac ali preko ebay da. Problem je ako prodaješ skuplje stvari onda nije lako imati dovoljno obrtnih sredstava tako da mi to baš nije jasno ali dobro to su pravila. Samo sam htjeo provijeriti sa onim koji već prodaju na Ebayu dali je to istina?

Ako ti svaka narudžba ima Track Number onda nema zamrzavanja novca. Uz svaku narudžbu dodaj TN i dobivat ćeš novac odmah.

Tu od
4 Stu 2010
BadBoy kaže:
technodiscount24 kaže:

Ako ti svaka narudžba ima Track Number onda nema zamrzavanja novca. Uz svaku narudžbu dodaj TN i dobivat ćeš novac odmah.

Ok reci mi gdje se dodaje TN. U samom Ebay accountu ili u paypal-u. Uglavnom puno hvala na info pa ću tako probati.

BadBoy

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2012
technodiscount24 kaže:
BadBoy kaže:

Ok reci mi gdje se dodaje TN. U samom Ebay accountu ili u paypal-u. Uglavnom puno hvala na info pa ću tako probati.

U eBay-u, kod narudžbi za prodaju.

NekoIzMase

Novi član
Tu od
29 Srp 2015
BadBoy kaže:
Kako vam ide biznis? Kod mene je sve u najboljem redu.
Godinu dana je već prošlo, tko bih rekao da će tako brzo proletjeti :waving

Da li koristiš samo Amazon?

Mene ne ide baš najbolje, imao sam relativno malo prodaja, ali sam uspio povećati limit sa 10 na 120 artikala koje mogu izlisati/prodati u ova neka četiri mjeseca kako pokušajem s prodajom. Malo je teže izabrati šta prodavati, jer se sve prodaje, a najteže je znati kako neki artikal prodati, ja nemam neka iskustva s prodajom i tu sam amater. Mislim da to puno lakše ide onima koji već imaju iskustva sa prodajom i marketingom.

BadBoy

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2012
NekoIzMase kaže:
BadBoy kaže:
Kako vam ide biznis? Kod mene je sve u najboljem redu.
Godinu dana je već prošlo, tko bih rekao da će tako brzo proletjeti :waving

Mene ne ide baš najbolje, imao sam relativno malo prodaja, ali sam uspio povećati limit sa 10 na 120 artikala koje mogu izlisati/prodati u ova neka četiri mjeseca kako pokušajem s prodajom. Malo je teže izabrati šta prodavati, jer se sve prodaje, a najteže je znati kako neki artikal prodati, ja nemam neka iskustva s prodajom i tu sam amater. Mislim da to puno lakše ide onima koji već imaju iskustva sa prodajom i marketingom.

Ne koristim samo Amazon, ovdje: skugrid.com/web/stores možeš pronaći listu dobavljača.

Tu od
4 Stu 2010
BadBoy kaže:
NekoIzMase kaže:

Ne koristim samo Amazon, ovdje: skugrid.com/web/stores možeš pronaći listu dobavljača.

Kako je moguce postici da se predmet prikazuje na prvoj stranici na ebayu i sto utjece na poziciju. Postavio sam neki predmet ali je tek na 4. stranici tako da nema nikakve posjete nažalost.

NekoIzMase

Novi član
Tu od
29 Srp 2015
BadBoy kaže:

Hvala na ovome, da li ima još kakvih alata koji mogu pomoći? Gledao sam da proporučuju i Terapeak, ali mi je skupo da platim odmah godinu, a nemaju mjesečne pretplate.

zlatko78

Član
Tu od
16 Pro 2013
Kako je moguce postici da se predmet prikazuje na prvoj stranici na ebayu i sto utice na poziciju?

marsovacpfc

Član
Tu od
16 Lis 2013
zlatko78 kaže:
Kako je moguce postici da se predmet prikazuje na prvoj stranici na ebayu i sto utice na poziciju?
Mislim da je glavna stvar broj prodatih predmeta jer svaki proizvod na prvoj strani ima veliku prodaju.

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Velika je konkurencija,a i provizija.
Treba stvarno naci aktuelan proizvod gde ce vam ostati i neka zarada.

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
BadBoy kaže:
Limit se sam povećava svaki mjesec, samo ga svaki puta ispuni do kraja.

Netacno

Maksa

Član
Tu od
10 Sij 2016
Ako nekog ne mrzi da mi pojasni ovo neka mi se javi na pp, jako zanimljiva tema svaka cast autoru i svaka cast na objasnjenju.

BadBoy

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2012
Trebam US karticu sa US adresom za naplatu tako da mogu kupovati iz američkih trgovina. Koji je najbolji servis za to i najpovoljniji?

Surfao sam i naletio na US Unlocked. Dali ih ima još? Koji je najbolji servis za to i najpovoljniji?

saska971

Novi član
Tu od
13 Ožu 2015
Ja imam Payonner karticu, medjutim i pored poslatih 5 poruka nisu mi odgovorili koji mi je broj racuna. Profesionalno do zla Boga :lol

Ebay prodaja ide odlicno i kad neki od kupaca nije zadovoljan vratite pare, ne zalite i ne gledajte ko je u pravu, ko ne, jer ce Ebay uvek biti na strani kupca. Vratite proizvod i nastavite dalje. Moj savet. :crazy_grin

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
saska971 kaže:
Ja imam Payonner karticu, medjutim i pored poslatih 5 poruka nisu mi odgovorili koji mi je broj racuna. Profesionalno do zla Boga :lol

Ebay prodaja ide odlicno i kad neki od kupaca nije zadovoljan vratite pare, ne zalite i ne gledajte ko je u pravu, ko ne, jer ce Ebay uvek biti na strani kupca. Vratite proizvod i nastavite dalje. Moj savet. :crazy_grin

Tako je.
Ako se kupac zali,nema rasprave.Vratite novac i idemo dalje.
Samo nije dobro ako se cesto zale.Moze lako i u minus da se ode.

Na vrh