• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Wordpress Kako postaviti za svaku stranicu drugačiji header i naslov na sliku?

Nelson77

Član
Tu od
12 Svi 2021
Pa evo htio bi ovim putem postaviti pitanje-slažem stranicu u Wordpressu ali ne koristim Elementor jer mi je jako usporavao stranicu.Koristim samo naprednije Gutemberg blokove.Moje pitanje-htio bi da je za svaku stranicu header drugačiji i da je slika preko cijelog gornjeg dijela a na njoj glavni naslov.Već postoji blok za to ubacit ali ono što ne mogu izbjeć je da uvijek glavni naslov ostaje iznad te slike.(taj naslov je ujedno i ime stranice).Dakle htio bi da mi je taj glavni naslov na slici zaglavlja-kako to izvesti?

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Ako je naslov iznad slike znači da wordpress tema diktira tako, i ne možeš to izbjeći, barem ne na jednostavan način. :rolleyes:
No, nije problem ni tome doskočiti; ostavi tako kako je jer je u redu za SEO, ali samu sliku editiraj u Photoshopu i napravi tako da bude naslov na slici. (y)
Tako su svi zadovoljni, i posjetitelji 'mašu repom'. :)

Nelson77

Član
Tu od
12 Svi 2021
Hvala na brzom odgovoru-imam još jedan čudan problem kojeg ne mogu objasnit-definirao sam u Wordpressu način na koji trebaju izgledati url adrese a to je imedomene/nazivstranice.i to tako i radi u glavnom izborniku. Međutim ono što je nejasno zašto je ista struktura i za podstranice.Npr imam na glavnoj stranici 5 podstranica i url bi trebao izgledat-imedomene/nazivstranice/podstranica (1-5) međutim on sve podstranice umeće iza naziva domene barem se po url-u može tako zaključit ,iako kažem definirao sam izbornik i tamo se sve pokazuje kako treba.Ne znam da li sam uspio dobro obrazložit problem.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
međutim on sve podstranice umeće iza naziva domene barem se po url-u može tako zaključit
Dakle, tako to radi WP, dobro si opisao. :)
Postoji plugin kojim je to moguće regulirati, pa da ti URL-ovi budu full kobasice s poddomenama, ili da naizgled čak vuku web stranicu iz direktorija koji zapravo ni ne postoji, no to ti ne savjetujem, nema potrebe i to svakako nije nešto što će učiniti tvoj website boljim. ;)
Radi i piši prave i kvalitetne članke, prethodno testiraj keyworde koje ćeš koristiti u titleu i prvenstveno neka te zanima jeli (i koliko) dovodiš posjetitelja na svoj web.

Resume: ni ovaj ‘problem’ koji navodiš zapravo nije problem, svakako nije nešto primarno, WP radi sve dobro, za sada. :whistle:

Nelson77

Član
Tu od
12 Svi 2021
Kao i obično hvala na brzom odgovoru-našao sam problem-kada definiram glavni izbornik mogu definirati koja će stranica biti glavna a koja subpage.Ali to ne mijenja automatski izgled linka nego sam morao u meniju stranice definirati koje su podstranice i koje mjesto zauzimaju u prikazu,onda se i url promijenio al ću sad morat ponovno slat sitemap na Google i Bing. Ali evo još jedno pitanje -kako podijeliti link neke grupe na Facebooku da se vidi na stranici? Znam kako podijeliti poveznice ali ja bi htio da se prikaže naslov grupe s malom sličicom i kada netko klikne da ga to vodi na grupu.To mi terba jer mislim na stranici koja se zove "Linkovi" podijeliti sve bitnije linkove pa i link na ovaj forum.

Na vrh