• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako postati Youtube Partner?

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
Ichigo kaže:
Da li je normalo obavestenje u makerstudiju tj. u tax/paymentu "There was an error retrieving your tax and payment information. If the problem persists, please contact us through dashboard feedback." Posto do juce mi pislao nesto drugo ?
Ja sam imao problema jos na pocetku sa tim, poslao sam suppotrtu mail, i trebalo je mesec dana da mi omoguuce tu opciju i da popunim tax/payment info.
Samo malo strpljenja

Ivan001

Član
Tu od
15 Lip 2011
I ja bih da pomenem Quiz Group,novac salju direktno na racun imaju jos nekoliko opcija.Ja sam danas sa njima potpisao ugovor pre toga sam jedva uspeo da prekinem partnerstvo sa socialblade.QG placaju do 80%,videcu kada dodje vreme za prvu isplatu da li je sve tako dobro kao sto izgleda,pa cu pisati,ko razmislja o partnerstvu a ima solidan kanal moze da razmisli o njima.

pevoje

Član
Tu od
22 Pro 2012
Ichigo kaže:
pevoje kaže:
Za sve koje zanima YT partnerstvo preporucujem da pogledaju Quiz Group Music network. Do sada nisam imao nikakvih problema

el salju cekove?

Izabrao sam direktnu uplatu na racun :)

hermesgl

Novi član
Tu od
12 Svi 2013
Interesuje me da li zarada od youtube reklama se automatski prenosi na adsense, ili se ceka za transakciju neko vreme? Kod mene se uvecava zarada od reklamica, medjutim transakcija je 0e. Zasto je to tako jos uvek mi je nepoznato?

MilanRE

Član
Tu od
29 Ruj 2012
Strasno koliko ste ispamovali ovu temu. Ovde bi trebali da diskutujemo oko novih stvari vezanih za YT Partnership a ne svaka nova budala koja dodje da postavlja ista pitanja jer ga mrzi da prelista nekoliko strana unazad i da se detaljno informise o svemu sto treba da zna.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Od sad , nadalje i ubuduće označite kao spam svaki post koji smatrate SPAM-om uz obrazloženje . Ja i kolege ćemo to pogledati.

sunbeach

U samoizolaciji.
Tu od
17 Lis 2011
MilanRE kaže:
Strasno koliko ste ispamovali ovu temu. Ovde bi trebali da diskutujemo oko novih stvari vezanih za YT Partnership a ne svaka nova budala koja dodje da postavlja ista pitanja jer ga mrzi da prelista nekoliko strana unazad i da se detaljno informise o svemu sto treba da zna.

Da tako je ima novih stvari oko YT Partnership kao sto je ta da svako ko je partner preko neke mreze moze da napravi kanal koji se placa da bi se gledali njegovi video snimci.

konte29

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2010
Partner sam sa SocialBlade-om evo vec nekih 3-4 mjeseca. Jos uvijes cekam prvi cek, po njihovoj statistici 0.5-1$ je dnevna zarada.
Ima li neko da je partner sa njima da mi moze reci kada mu je stigao cek i da li je http://socialblade.com/youtube/user/ jedini nacin provjere i pracenje naloga

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
Konte29 ja kontam da se ti zajebaješ. Jel' da da jesi. Šta vam je ljudi. 3-4 mjeseca si a nemaš pojma gdje da pratiš svoju zaradu. E svašta.

kiba

Član
Tu od
3 Lip 2012
Na adsense-u mi pise zarada za protekli mesec -0.02, zaradio sam oko 180 $ , i nije mi prebacilo
ima li jos neko ovaj problem?

sback19

Član
Tu od
10 Velj 2013
kiba kaže:
Na adsense-u mi pise zarada za protekli mesec -0.02, zaradio sam oko 180 $ , i nije mi prebacilo
ima li jos neko ovaj problem?

Do 15og ce biti obracunata cela zarada, to su samo korekcije oko zarade.

ev1L

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2010
konte29 kaže:
Partner sam sa SocialBlade-om evo vec nekih 3-4 mjeseca. Jos uvijes cekam prvi cek, po njihovoj statistici 0.5-1$ je dnevna zarada.
Ima li neko da je partner sa njima da mi moze reci kada mu je stigao cek i da li je http://socialblade.com/youtube/user/ jedini nacin provjere i pracenje naloga

Zaradu iskljucivo gledas u Analytics-u a ne na socialblade.com-u . Zato sto ta zarada tamo je izmedju 0.7 - 7 cpm ( a obicno je oko 1-3 cpm = $ na 1000 pregleda )

sunbeach

U samoizolaciji.
Tu od
17 Lis 2011
MilanRE kaže:
ev1L kaže:
( a obicno je oko 1-3 cpm = $ na 1000 pregleda )

Od kako smo presli na EM contract, mi imamo oko 6$ CPM a Marija 10$! :D
EDIT:
Ajde da nebudem kao onaj sto ti je pricao za zaradjuje hiljade dolara pa mu gase account pa bla bla bla... evo ti slika

http://awesomescreenshot.com/02c1fhpce3
Meni taj Playback-based CPM varira od 7-9 a npr Impression-based CPM od 5-7 mada ja ni ne znam da li to ima nekog znacaja za zaradu za nas obicne koji imamo monetizaciju ili tek ako bi bili ful partneri a i Page RPM na googl adsense varira isto jer npr kad imam manje pregleda a 7% klikova bude veci Page RPM €3.10 nego kad imam jako mnogo pregleda a klikova bude ispod 1%.Page RPM €0.72

dragan993

Član
Tu od
1 Ožu 2013
Ja sam pod ugovorom sa RPM i mnogo slabo placaju imam svakog dana preko 8000 pregleda i zaradjujem dnevno u rasponu od 1 do 3 ali ja od toga imam samo 60%.
Da li postoji nacin da ponistim ugovor?

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
Procitaj ugovor da vidis uslove trajanja ugovora, a i imas teme na MAker studios forumu vezane za to pitanje.
Moje pitanje za vas - odjednom danas nemam izvestaje za zaradu u analyticsu, a imam sve ostalo, nisam izgubio partnership, nista nije menjano, jel se desilo jos nekome ovo? Inace sam u RPM

IcepickD

Novi član
Tu od
4 Velj 2013
Johny Cash kaže:
Procitaj ugovor da vidis uslove trajanja ugovora, a i imas teme na MAker studios forumu vezane za to pitanje.
Moje pitanje za vas - odjednom danas nemam izvestaje za zaradu u analyticsu, a imam sve ostalo, nisam izgubio partnership, nista nije menjano, jel se desilo jos nekome ovo? Inace sam u RPM

Isto se desilo i meni. I ja sam u RPM na YT nemam nista a sva statistika je preneta u RPM dashboard. Koje je BTW ocajna, jako sam se razocarao kad sam skontao to. Ne znam da li je trajno ili ne. Iskreno se nadam da ce nam vratiti i preglede zarada na YT.

mare666

Novi član
Tu od
8 Svi 2013
Ako moze odgovor na jedno pitanje... Imam svoj kanal i vec sam 2 puta dobijao cek i podizao pare, e otvorio sam jos 3 nova kanala, zasto jedan snimak moze da se unovci na jednom kanalu, a isti taj snimak na ostala 2 ne moze ?

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
mare666 kaže:
Ako moze odgovor na jedno pitanje... Imam svoj kanal i vec sam 2 puta dobijao cek i podizao pare, e otvorio sam jos 3 nova kanala, zasto jedan snimak moze da se unovci na jednom kanalu, a isti taj snimak na ostala 2 ne moze ?
verovatno zato sto ne mogu da postoje 3 vlasnika za 1 istu stvar, ti mora da nas zezas. Zamisli imas jedna kola i i zelis da ih prodas 3 puta

IcepickD

Novi član
Tu od
4 Velj 2013
Johny Cash kaže:
mare666 kaže:
verovatno zato sto ne mogu da postoje 3 vlasnika za 1 istu stvar, ti mora da nas zezas. Zamisli imas jedna kola i i zelis da ih prodas 3 puta

E koliko ja vidim odgovor je dat vec na ovo pitanje. Ali kad razmislis malo ne prodaje on kola, da je tako on bi mogao da proda taj video samo jednom gledaocu. Po meni nema legalnih prepreka da bude monetizovan na vise kanala(on je vlasnik svih kanala). To je isto kao kad ne bi mogao svoju reklamu da stavis na vise razlicitih programa.

Ali ne vidim da ce se ikad desiti da ti odobre monetizaciju na vise kanala.

Na vrh