• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako postati Youtube Partner?

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
Eh raja, ja sada trebam pomoć. Do sada sam išao sa google adsensom i solidno mi ide za početak. 3€ na dan. I bezveze se prijavio na RPM network i primili su me. Sada sam u dilemi. Znam, adsensom više zarađuješ, network ti daje sigurnost. Ali treba mi savjet od nekoga i preporuka šta bi uradio da je na mom mjestu ?
I gdje mogu da vidim koji mi je postotak ponuđen u ugovoru ? Došao mi je mail od noreply.youtube.com i od RPM network, ali nigdje ne vidim ugovor i postotak zarade koji mi je dat. Ako još neko ima neku pametnu, volio bih da čujem. :waving

Sasa994

Novi član
Tu od
13 Tra 2013
Pozdrav svima procitao sam nekoliko stranica ove teme ,imam jedan kanal na kojem imam dosta pregleda,imam preko 35 000 pregleda mjesecno u subova dosta i neki dan sam odlucio da se prijavim za to valjda neko partnerstvo prijavio sam se preko RPMNetworks odgovorili su mi preko emaila kao da prihvataju .... prvo da pitam da li ja sa ovim kanalom mogu da budem partner tj. da li mogu da uzimam neke pare imao sam neke prijave za autorska prava)od grand produkcije i od sase kovacevica) i sada cekam 6 mjeseci da te prijave isteknu... evo mog kanala https://www.youtube.com/user/SaSaMaTrIx100?feature=mhee.ako moze neko da odgovori ???

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
prvo batali odma i ne potpisuj nista, jer ti imas samo materijal koji krsi autorska prava, mozes da popijes zatvaranje naloga i sve ostalo,ne znam da li si ti igde citao uslove koriscenja i copyright obuku, nemas nista svoje.
Drugo, ako bas moras ti udji u RPM, ali ako imas izbora izbegavaj ih.

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
@sasa - za tebe odgovor
@student: ako si potpisao ugovor (to je ono kad si dobio mail - link ka dashboardu na YT gde si prihvatio uslove; sigurno ti je bilo ponudjeno da iskopiras ugovor, verovatno si zaboravio i sad kasno... Ako si to vec sve odradio i primljen, ne mozes izaci iz mreze, potrazi malo na forumu odgovore. sSto se tice zarade, meni su dali 50%, i to ne znam kako se racuna jer nije kao adsense, ali ni CPM fixni, tako da nemam pojma sta se radi. Uglavnom, ja sam od 1. aprila potpisao, i od tad mi je views skoro dupliran, a zarada 3 puta manja nego na adsensu, plus pola tabova (royalties, tax/payment, refferals) mi ne radi.
Ako nisi potpisao, bezi dalje od njih trazi druge. Probaj TGN

Sasa994

Novi član
Tu od
13 Tra 2013
pa i ja sam to prihvatio i sad mi tamo na statusu naloga pise "Партнер · Део мреже RPMNetworks" a imam onu opomenu,i jel mogu ja sad ikako da dobijem neke pare steta da mi propadnu pregledi :S

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
pa trebalo je ranije da mislis, ne mozes tek tako preuzeti zasluge za tudj materijal, za to se popije banana, mogu te i tuziti (na primer Grand). Imas i opciju da te zbog krsenja copyrighta RPM sam otkaze, a savetujem ti da smislis nesto tvoje, za sta te nece juriti

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
@Johnny Cash. Pazi ovo: Ja dobio mail od youtube u kome link ka dashbord mog youtube kanala i gdje da prihvatim partnerstvo. Dobio drugi mail od RPM gdje mi to piše da sam dobio taj mail od youtube i da prihvatim to. I da će mi poslije toga oni reklame postaviti i poslati podatke za logovanje.

'IMPORTANT—Once RPMNetworks is listed in your account status, send an email to cms@makerstudios.com with the subject line "Accepted - [INSERT YOUR CHANNEL NAME HERE]".

It’s extremely important that you notify us when this step is complete, so we can enable advertisements on your content!

For more detailed instructions and screenshots, please refer to the FAQ on RPM's blog: http://rpmcommunity.com/2013/04/05/questions-answered-demystifying-the-cms-process/

-CMS Support'

Ja sam poslao taj mail njima opet. I NIGDJE ODGOVORA. A unutra imam reklame, u settings da sam partnership sve. Šta da radim ? Šta fali ?

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
Aha. Znači strpljenja samo. Već čekam 3 dana na ovaj odgovor. Malo me nerviraju. Ali dobro dobro. :sigh

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
11 aprila poslao poruku da mi pošalju ugovor i ostale podatke. Nigdje odgovora.
12 aprila poslao support ticket da mi kaže šta i kako. I javi mi se auto responder, čekajte odgovor od 48 do 72h, prošlo 4 dana, nigdje odgovora.
MISLIM STVARNO :smack

sunbeach

U samoizolaciji.
Tu od
17 Lis 2011
student_zarada kaže:
11 aprila poslao poruku da mi pošalju ugovor i ostale podatke. Nigdje odgovora.
12 aprila poslao support ticket da mi kaže šta i kako. I javi mi se auto responder, čekajte odgovor od 48 do 72h, prošlo 4 dana, nigdje odgovora.
MISLIM STVARNO :smack

U poruci "IMPORTANT – CMS Invitation" imas objasnjenje kako da dodas svoj youtube kanal u njihovu bazu to trebas da uradis da bi dobio mail da potpises ugovor.

Hi there-

I’ve sent you an invitation to the RPM Network. You’ll find it sent to the email address associated with the YouTube account. Look for an email from noreply@youtube.com and click the link contained within.

IMPORTANT - When you have completed this step, send an email to cms@makerstudios.com with the subject line "Accepted - [YOUR CHANNEL NAME HERE]".

It’s extremely important that you notify us when this step is complete, so we can enable advertisements on your content!

-CMS Support

Sa svog maila posalji mail na cms@makerstudios.com u subject kopiraj ovo Accepted - [imekanala] i posalji im da bi te registrovali u svoju bazu i da bi imao pristup https://dashboard.makerstudios.com/ kad to sve uradis posle 24 h imas pristup https://dashboard.makerstudios.com/ i dobijes mail posalju da napravis ugovor tako je bar meni bilo ali ja nisam napravio jer mi je bolji adsense koji imam na drugom kanalu pa ne bi da rizikujem jer bi morao da dajem svoje podatke koji su isti kao i za adsense.

student_zarada

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2011
Ne bi mi ni poslali poruku da ih nisam našao na tviteru i tamo im tersao. Poslata mi za par sati odmah poruka. I poslao novi mail za dashbord access, i sada to čekam. Nadam se da će mi tada poslati i ugovor. Jučer sam to sredio, pa trebam da čekam od 48-72h, pa ćemo vidjeti šta dalje.

Usput, nakon jučer mi se očitala i zarada na analyticsu za prethodnih par dana od kako sam čekao odgovor i ako je ta ta zarada kao i u dashbord accessu onda nisu mnogo lošiji od adsensa. Barem kod mene. Možda tipa 80% od adsensa. Vidjet ćemo kako će se dalje razvijati situacija pa javim ovdje.

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
Nije losije od adsensa, ali ne zaboravi da dobijas 50 ili 60% od toga sto vidis na YT analytics ;)
Drugo, ti si ugovor vec potpisao druze a da ti nisi ni svestan, ne smes tako da radis... Kad si dobio mail da prihvatis partnerstvvo, i kad si dobio link ka YT dashboard da prihvatis, i kad si prihvatio, ti si tada nesto potpisao, i nudjeno ti je "save a copy" - e druze moj to je bio ugovor, a tebe je mrzeli o da citas verovatno. Znaci nista vise ne cekas sem da dobijes pristup dashboardu i forumu.

sunbeach

U samoizolaciji.
Tu od
17 Lis 2011
Johny Cash kaže:
Nije losije od adsensa, ali ne zaboravi da dobijas 50 ili 60% od toga sto vidis na YT analytics ;)
Drugo, ti si ugovor vec potpisao druze a da ti nisi ni svestan, ne smes tako da radis... Kad si dobio mail da prihvatis partnerstvvo, i kad si dobio link ka YT dashboard da prihvatis, i kad si prihvatio, ti si tada nesto potpisao, i nudjeno ti je "save a copy" - e druze moj to je bio ugovor, a tebe je mrzeli o da citas verovatno. Znaci nista vise ne cekas sem da dobijes pristup dashboardu i forumu.

Kao prvo kako nije losije od adsense-a kad adsense daje 100% a ovi 50% a i sam si skoro pisao da treba od njih bezati,kao drugo ja imam 20 youtube kanala i vec sam na 5 kanala youtube partner sa razlicitim mrezama na kojima jos nisam potpisivao ugovore jer pratim koji su najpovoljniji i zasad mi je najbolji na povezanim kanalima adsense e ako mi ukinu adsense ili blokiraju ili ne znam ni ja sta onda cu da potpisivam ugovore sa raznim networkima inace imam pristup dashboard-u ali mi nema statistike jer nema ugovora.

Johny Cash

Član
Tu od
22 Svi 2012
[mod] edit - offtopic

Kao drugo,nema potrebe da nabrajas, i da ispravljas, citas reci ali ne vidis sustinu, i sam sam rekao da je zarada ukupna kao na adsensu ali se to deli posle, pa na kraju ispada (bar u pocetku) manje.
Moj stav je da treba bezati ako imas opcije - dovoljno gledanosti za bolju mrezu. Ali isto tako sam hteo da vidim makar i sa niskom gledanoscu kao sto je moja (150 dnevno) da li ce ikakv pozitivan efekat imati partnerstvo cak i sa njima, jer mi razlika od 2$ (5 ili 3 mesecno) ne pravi veliku razliku - da li cu prvih 50$ primiti 2014. ili 2015. - ja da cekam leba da jedem od toga ne bih se najeo, zaradjujem ja na dizajnu 400$ mesecno sa mnogo manje muke no na YT. Interes mi je da izgradim dobar kanal, kvalitetan, ne da kopiram druge uz to i krseci autorska prava, praveci kompilacije tudjih snimaka ili muzike.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
Molim bez prozivki. Svaki naredni post koji imalo skreće sa teme biće obrisan bez upozorenja.

sunbeach

U samoizolaciji.
Tu od
17 Lis 2011
Johny Cash kaže:
[mod] edit - offtopic

Kao drugo,nema potrebe da nabrajas, i da ispravljas, citas reci ali ne vidis sustinu, i sam sam rekao da je zarada ukupna kao na adsensu ali se to deli posle, pa na kraju ispada (bar u pocetku) manje.
Moj stav je da treba bezati ako imas opcije - dovoljno gledanosti za bolju mrezu. Ali isto tako sam hteo da vidim makar i sa niskom gledanoscu kao sto je moja (150 dnevno) da li ce ikakv pozitivan efekat imati partnerstvo cak i sa njima, jer mi razlika od 2$ (5 ili 3 mesecno) ne pravi veliku razliku - da li cu prvih 50$ primiti 2014. ili 2015. - ja da cekam leba da jedem od toga ne bih se najeo, zaradjujem ja na dizajnu 400$ mesecno sa mnogo manje muke no na YT. Interes mi je da izgradim dobar kanal, kvalitetan, ne da kopiram druge uz to i krseci autorska prava, praveci kompilacije tudjih snimaka ili muzike.

Nema kod networka u pocetku ili na kraju manje ili vise kod RPM network-a zarada je 50% od ukupne zarade sto znaci ako zaradis 100$ dobijas 50$ a kod googl adsense zarada je 100% znaci zaradis 100$ tvoje je 100$ ja sam zaradio 160e i povecana mi je zarada i sad imam 5.32$ na 1000 prikaza sto znaci da ce sledeca isplata biti duplo veca.

Na vrh