• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako najjeftinije naplacivati usluge na internetu?

Septimus

Član
Tu od
16 Srp 2010
Uskoro zavrsava sezonski posao, a i pripreme za pokretanje vlastitog posla. Odluka je pala, otvaram LLC u Delaware-u, znam sto, gdje i kako treba napraviti.

Ono sto me jos uvijek muci je kojom tocno metodom naplacivati usluge. Ocekivanje je da cu glavni posao raditi kao posrednik uz proviziju 10-20 posto, te prve godine ocekujem obujam cca 30,000 eura, uz prosjecnu transakciju od 400 eura.

Meni poznate opcije su PayPal Pro, 2CO i direktna naplata na web stranici pomocu payment gatewaya, npr. Authorize.net
Za to mi je jos potreban merchant account.

Ono sto jos nisam shvatio do kraja, iako ce firma otvarati poslovni racun, to ce biti bank account, te jos moram otvoriti merchant account!?

Ima li netko iskustva, te moze li mi razjasniti situaciju? Ili barem uputiti u neku literaturu?

Siguran sam da na vecem volumenu prodaje mi se isplati direktno naplacivati usluge, ali nisam jos racunao na kojem iznosu se to izjednacava, prvenstveno jer jos ne znam sve troskove.

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Da si jasnije postavio naslov teme, imao bi manje pregleda, a više odgovora. Ovako će dosta ljudi pregledati temu, a slabo će odgovariti.

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Mi imamo firmu u NY i koristimo glavni bank account od firme za sve poslovne transakcije. Za merchant account nisam do sad ni cuo. No, moj poslovni partner od gore rjesava manje vise te stvari pa postoji mogucnost da ja nisam dobro upoznat s time a i mi ne primamo uplate preko paypala. Ugl. dobijamo cekove a imamo i neki payment procesor putem kojeg naplacujemo sa kreditnih kartica ali nisam siguran koji, pitat cu partnera koji to koristimo, no ono sto se sjecam da je provizija ne bas mala. I par % moze biti puno novaca.

Stvarno mi je zao sto nemam vise informacija. Ja handlam SEO posao vise dok partner rjesava vise te birokratske stvari.

Septimus

Član
Tu od
16 Srp 2010
dbomestar kaže:
Mi imamo firmu u NY i koristimo glavni bank account od firme za sve poslovne transakcije. Za merchant account nisam do sad ni cuo. No, moj poslovni partner od gore rjesava manje vise te stvari pa postoji mogucnost da ja nisam dobro upoznat s time a i mi ne primamo uplate preko paypala. Ugl. dobijamo cekove a imamo i neki payment procesor putem kojeg naplacujemo sa kreditnih kartica ali nisam siguran koji, pitat cu partnera koji to koristimo, no ono sto se sjecam da je provizija ne bas mala. I par % moze biti puno novaca.

Stvarno mi je zao sto nemam vise informacija. Ja handlam SEO posao vise dok partner rjesava vise te birokratske stvari.

Nema problema, hvala na trudu, vjerujem da ćeš javiti kad saznaš. Nije hitno, da bude i za 15 dana je dovoljno na vrijeme. Ako ja saznam ranije, postat ću ovdje kad netko drugi bude tražio.

S jedne strane sam ograničen na banke koje imaju ured bilo gdje u državi Delaware (radi poreza, ako bi poslovao preko npr. New York podružnice, porez plaćam u New Yorku). Što se tiče provizija, feefighters.com su mi pomogli shvatiti kako stvar funkcionira, još nude affiliate preko kojeg postoje dodatne pogodnosti.

Odlučio sam koristiti payment gateway authorize.net i upravo mi je palo na pamet da do merchant accounta (jer mi je potreban MID - merchant ID), dođem "unatraške", odnosno bacim pogled koga authorize preporučaju.

Odo dalje istraživati...

Empresari

Član
Tu od
10 Lis 2013
Samo znam da ces tesko otvoriti bankovni racun u Americi sa svojim DE LLC ako nemas SSN ...

Na vrh