• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako kontaktirati vlasnika domene?

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Poruka
1,138
Imam jedan affiliate site koji je igrom slucaja zadnje pola godine prvi na google, direktne konkurencije nije bilo do prije 2 mj. Netko je od mene iskopirao cijeli site, pokupio mi screenshotove, stavio istu wordpress temu, isti opis sitea, znaci skroz iskopirao moj site. Sad je na googlu dosao odmah iza mene i odnosi mi cca 20-30% posjete. Nedavno je dobio ban od affiliatea za koji radimo (navodno je ukradenim CC kupovao stvari da bi sebi nabio proviziju, proizvod je digitalan) i sad bi ja kupio njegovu domenu, ako je zainteresiran prodati, jer njemu stvarno nicemu ne sluzi, ali nemam ideje kako da ga kontaktiram, ukljucena je whois zastita.

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
1,143
Zašto bi kupovao domen? Prijavio ga hosting provajderu ili Google DMCA servisu i sajt će biti uklonjen.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Poruka
1,138
Ali sto da im kazem? I ja sam te slike screenshotao sa affiliate stranice, a clanci su mu unikatni, jedino je site sredio skroz ko moj, i vjerojatno je seo plugin ispunio sa istim tagovima i opisom ko ja jer na googlu isto pise.

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
1,143
Onda jedino da probaš da kontaktraš hosting provajdera. Možeš i da probaš da pronadješ od sajta ID Analiytics, pa da preko njega pronadješ još neke sajtove od istog vlasnika. Možda neki domen nije zaštitio whois zaštitom ili možda na nekom ima kontakt formu.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Poruka
1,138
Ma lik je iskopirao sve moje mikro affiliate sajtove, bas sve do jednog. Nisam siguran, ali mislim da mi je on pisao jedan clanak na iwriter jer jedino je tamo mogao vidjeti mikro sajtove te tematike jer konkurencije nema i svaki puta kad sam tamo trazio clanak, nakon tjedan dana nastao je duplikat mog sajta. Nekad uzme .co domenu koja mu jako brzo rangira iz samo njemu znanog razloga, ja sam probao, nikad nisam mogao rangirati sa njom, a backlinkova prakticki nema, 2-3 sa samo svojih sajtova. Vec sam lud od njega. Budem probao kontaktirati hosting firmu, ali mislim da oni to nece dirati, mada taj site nicemu ne sluzi, njemu ne zaraduje, a meni krade posjetu.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
631
djetlic kaže:
Nedavno je dobio ban od affiliatea za koji radimo (navodno je ukradenim CC kupovao stvari da bi sebi nabio proviziju, proizvod je digitalan) i sad bi ja kupio njegovu domenu,

Dijelim mišljenje da ne bi bilo pametno kupovati takvu domenu, dapače, moglo bi biti i štetno. Ako si mislio staviti 301 redirekciju na svoj site, tako bi tu banovanu domenu prikazao kao svoju, a možda ima još banova (ili je na rubu).
Na taj bi način i sebi mogao napraviti problem, pa i kod tog affiliatea. :fever

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Poruka
1,138
Ma ja bi sve obrisao da google deindexira site i samo moj ostane, jer mi se to cini ko jedino rijesenje, ne vidim drugi nacin.

vlajko71

Član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
13
[undefined=undefined]Ali sto da im kazem? I ja sam te slike screenshotao sa affiliate stranice, a clanci su mu unikatni, jedino je site sredio skroz ko moj, i vjerojatno je seo plugin ispunio sa istim tagovima i opisom ko ja jer na googlu isto pise. [/undefined]

Ako su mu članci unikatni, ne znam na osnovu čega bi mogao da ga prijaviš radi uklanjanja. Nisi autor slika, ne polažeš ekskluzivno pravo na wordpress temu, kao ni na tagove i ostale vidove SEO optimizacije.

Ako bi i uspeo da otkupiš domen od njega (po ko zna kojoj ceni), on bi lako mogao ponovo da napravi sajt na isti način na drugom domenu i da ga rangira, pa da te ucenjuje da ga ponovo otkupiš...

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Poruka
1,138
Neće drugu rangirati, posrećilo mu se. Ima samo par backlinkova i to sa svojih sajtova. Ne znam na koju foru je tako visoko.

Na vrh